Sa ei ole sisse loginud.
ausalt, mul tõsine plaan see ära osta, universaalseks kämmiks ja juhuks, kui ma ei viitsi suurt kotti koos mitme objega kaasas tassida, nt jalgrattamatkad suvel metsas kui ma katsetasin juba PowerShot S1 IS'i , siis jäi sellest mulje kui päris heast digiseebist, eriti muljetavaldav oli video kvaliteet (mida mul isiklikult tegelt vaja ja millise kvaliteediga ma väga rahule jäin) ja IS, soovida jättis mootori müra, mis eriti filmi tegemisel pinda käis. S1 puhul oli minu jaoks veel probleemiks 3MP, eriti just arvestades seda, et tahaks seda kaasas kanda ka seal, kuhu alati suurt kämmi ei viitsi vedada ning see koht võib olla vabalt ka mets, kus mulle poseerib parimas kohas miks mitte nt karu ja ma ei pruugi talle väga ligidale saada ning hiljem on vaja tiba kroppida.
Alailma küsitakse minu käest, millist aparaati üks lihtne inimene võiks kasutada ka looduse pildistamisel, ilma kümneid tuhandeid investeerimata ja ma olen pakkunud sedasama S1'te, kuigi nagu ma ütsin juba, 3MP on vahel vähe, eriti kui vaja vahel ka suts kroppida. Lahe uudis on see, et Canon idüllitas sellest järgmise versiooni S2, mis minuarvates on just see, mida algaja looduspildistaja võiks vajada - makrost teleni. Veidi harjutades peaks sealt päris hea tulemus olema võimalik saavutada, minuarust meie Mari Plakk teeb S1'ga (loodus)pilti või vähemalt tegi, kui ma teda viimati aparaadiga nägin, vbla jagab ta paari sõnaga ka oma kogemusi sellest ning vaevalt et S2 viletsam on.
Mõned S2 andmed: 5MP, 12X optiline zoom, USM/IS objektiiv, ISO 50-400, 2.4 kaadrit/sek, FAT32 tugi(st toetab kaarte >2 GB), 1.8" P-Si TFT, video 640x480, diktofon. Puuduseks minu jaoks SD kaart.
Kui keegi allpoololevast täpselt aru ei saa, siis võib julgesti küsida ja üritan vastata. Seda ka veel et, see alles jõuab müügile, praegast veel ei ole eriti
Täpsemalt siit:
http://www.dpreview.com/news/0504/05042201canons2is.asp
http://web.canon.jp/Imaging/pss2is/sample-e.html
http://consumer.usa.canon.com/ir/contro … elid=11368
Eelmise S1 mudeli täispikk ülevaade:
http://www.dpreview.com/reviews/canons1is/
Eemal
S1 on küll lahe aparaat. Mul nüüdseks peaaegu aasta kasutusel ja ei saa öelda, et see oleks end veel ammendanud. Kotis praktiliselt igapäevaselt kaasas, ja vajadusel mahub ka jopetaskusse.
=====
3MP on vahel vähe, eriti kui vaja vahel ka suts kroppida.
=====
Kõik mu selleaastased loodusfotole saadetud pildid olid sellega tehtud - ja kui neist ainlt/tervelt üks jõudis seinale näitamiseni, siis 3 MPix kaela seda vaevalt et saab ajada. Tegin arvutis lihtviisiliselt 200% resize ja K-arvutitesse A4 printi ... ja midagi paha ei ütleks. Tõsi, kogu senine slaidide - kitsasfilmi - video - uuesti slaidide kogemus/harjumus niipalju sees, et kroppimist praktiliselt ei kasuta. Endal probleem hoopis mujal - kadreering kogu pildivälja ärakasutamisele ja seetõttu probleemiks hoopis 3:4 pildivälja 20x30 (2:3)-le vähendamine ... tihti pole seda liigset kusagilt võtta. Seega ise tunnen puudust ümberlülitusest 3:4 ja 2:3 vahel (või ainult 2:3 formaadist)
=====
Mõned S2 andmed: 5MP, 12X optiline zoom, USM/IS objektiiv, ISO 50-400, 2.4 kaadrit/sek, FAT32 tugi(st toetab kaarte >2 GB), 1.8" P-Si TFT, video 640x480, diktofon. Puuduseks minu jaoks SD kaart.
=====
Jah, minu jaoks ka SD oleks puuduseks. Ja (foorumit lugedes) enamuse kasutajate jaoks. Kuid see pole ainus asi, milles senised S2 ootajad praegu (momendil veel ilma aparaati nägemata) pettunud on. Nt remote võimalus kadunud. Suurenemine küll 5 MPix peale, kuid sensori suurus praktiliselt sama mis varem ... seega müra suurenemise oht. Jm.
Huvitav võrdlus dpreview canoni foorumis - teema S2 vs S1, ja momendil 137 postitust, viimane 10 min tagasi .
http://forums.dpreview.com/forums/read. … e=13193288 . Lisaks on samas foorumis S2-st juttu ka mitmes teises threadis ... ilmselt tasub uurida.
Lühidalt oma tähelepanekuid S1-ga:
Pikk ots (380 mm) IS-ga ja 3,1 ava juures on väga tegija. Nii palju, et sõltumata vähesest valgusest istub ISO tavaliselt 50 peal, harva, kui 100 saab valitud. Ei mingit statiivi seejuures. Endal päris huvitav vaadata nt Kakumäelt õhtuvalguses üle mere pildistatud Toompead ... ikka käest . Lindude jaoks nt väga abiks.
Samas - iso 400 suht kõlbmatu (ja 200 ka pole suurem asi) ... samas pole selle järgi ka erilist puudust tundnud.
Siseruumide läbu/perepiltideks eriti ei sobi, kuna pimedas ei suuda eriti hästi teravustada. Samas - foorumis pakutakse selle vastu jällegi manuaalset hüperfokaalsettingute kasutamist.
Üldse, foorumis selle fotika kohta hästi palju nippe ja trikke. Eeldab aga tahtmist asjaga tegelda - kes tahab lihtsalt kasutatavat klõpsumasinat, siis see seda kindlasti pole.
Makro on suht keskpärane (mõne muu digikompaktiga võrreldes). Kuid adapteriga võimalik kasutada lisaläätsi/konvertereid nii makro jaoks kui lainurka kui telekonverterit ... Ise plaanin just sellist adapterit tellida; momendi katsetused suva plastjulla otsa lükatud close-up läätsedega ... ja üllatavalt rahul.
Pärast seda, kui asi eelmisel kevadel välja tuli (ja mina maikuus ostsin) on tulnud välja kaks softiuuendust, mõlemal korral oluliste parandustega. Seega kui lugeda (foorumitest) mingit kriitikat/arvamusi, siis tasub ka vaadata, kas juttu on ikka viimasest softist. Algselt nt ei sobinud lindude pildistamiseks üldse, sest päästiku poole peale alla vajutamine fikseeris ka display pildi mõneks hetkeks ... seega ei saanud lendavat lindu jälgida, kui reaalne pilt taastus, oli lind juba ammu kadunud. Aga see viga on nüüdseks kõrvaldatud.
S1-ga tehtud pilte on kuigipalju üleval ka galeriis - http://www.htk.tpu.ee/~mari/Gallery/ . Pole küll mõeldud fotikat iseloomustama - _kui_ peaks soovi ja huvi olema, siis saab ehk millalgi tekitada ka valiku just fotikat iseloomustavatest piltidest.
nujahh, momendil ei tulegi midagi olulist meelde
mari
Eemal
Tekkinud on S2 ülevaade http://www.dpreview.com/news/0506/05062 … ots2is.asp
subjekti hind usas alla 500$
Eemal
eestis ka müügil:
http://digicam.wcam.ee/?db_table=digi_c … &lang=
Eemal
Samas neid 12x zoomiga (432mm) on ju veelgi. Mida arvata näiteks Panasonic Lumix DMC-FZ 20 -st
Mina kasutan seebikat (Olympus C765) ja selle kõige suurem probleem seisneb kiiruses. Nii aparaadi töökorda seadmise puhul, kui ka teravustamise korral, ning ka pildi laadimise suhtes. Nii, et igal juhul mingi tasemeni jõudmisel tekib piir ette ja nii või teisiti on kiiremat tehnikat vaja. See on paratamatus. Samas seebikarbist saab tema hinda arvestades ikka suht teravat pilti, aga värve jääb totaalselt väheks ja ka see on üks suurimaid miinuseid peegliga võrreldes. Samuti ei kannata teravussügavusega nii mängida, nagu peegli puhul. Vähemalt minu katsetuste puhul. Aga harjutamiseks on päris hea ja loodust õpib läbi seebika silma ka väga hästi tundma. Plussiks loen tema kergust ja suurust, sest nagu Marko ütles, ei saa peegli kola iga kord kaasa vedada ja pilti tegemata ju ei taha ka jätta. See on minu arvamus
Eemal
Eemal
Seoses ühe pildi (http://www.looduspilt.ee/?page=pilt&id=3553) all tõstatatud küsimusega panin üles mõned S1 10x zoomiga pildid:
Ülevaade: http://www.htk.tpu.ee/~mari/niisama/IMI_4955_yldine.jpg . Punasega tähistatud kohad, kus on inimesed
Zoom1: http://www.htk.tpu.ee/~mari/niisama/IMI_4947_zoom1.jpg , teravustatud parempoolsele roosale seelikule (sest see oli ainus, mida silmaga oli näha ),
Zoom2: http://www.htk.tpu.ee/~mari/niisama/IMI_4950_zoom2.jpg . Inimesed polnud silmaga õietu eristatavadki.
Tegelikult on pildid veel ühe panganuka võrra kaugemalt tehtud kui ülevaatepilt näitab: ülevaade on ca paarkümmend meetrit lähemalt, zoomitud pildid on tehtud kaugemalt.
Zoomipiltide parameetrid: 10x zoom, 1/1250, F 4,0 (esimesel) vs 4,5 (teisel) pildil. Ava prioriteet. Käest.
Viimati muutnud mari (05-07-2005 15:00:37)
Eemal
Ülevaade ja Zoom 1 on ju 1 ja see sama pilt? Kas sa panid kogemata vale lingi?
Eemal
teemaväline: see 'yldine' pilt on väga mõnus
Eemal