Sa ei ole sisse loginud.
Oleks huvitatud kommentaaridest järgmistele peadele :
http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=99&cid=1859
[490 RC4] Nagu aru saan, on siin mitmeid selle pea kasutajaid, kuid Draa üks kommentaaridest oli suht hävitav vastupidavuse osas.
http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=99&cid=286
[468 RC2]
http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=99&cid=1858
[468 MG] tundub siis olevat uuem tehnoloogia. Kas see õlikastike talvel -20-ga ka töötab ?
Või on lisaks veel ideid, soovitusi, mõtteid ? Ei pea nüüd olema tipptase, kuid vastu võiks ikka natukene pidada. Stabiilne võiks see elukas ka olla.
Statiiviks on Manfrotto 055 CLB : http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=98&cid=293
Objektiiv õnneks raske ei ole, 300 mm F4 (1.5 kg) + konverter, D50. (seega maksimum u 3 kg ringis).
Asi mida ei soovita (nagu ikka enda negatiivse kogemuse põhjal) :
http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=99&cid=291
[486 RC2], kinnitus ühe hoobane - kogemuste puudusel ei osanud karta. Sellel peal on kuuli kael kuidagi pikem kui teistel ja peenikesem. Pannes asja statiivile annab kael tublisti painduda (no palju pole vajagi ju). Iseenesest midagi üksikult palju ei paindu, aga kogu see kupatus kokku : kuuli kael, kuul ise, objektiivi jalg - painduvad päris korralikult kui käega vajutada v pisut survet avaldada ... seega stabiilsusest ei ole siin juttugi. Samas lainurgale ja kergele Sigma zoomile käis küll (vajas muidugi käe peal hoidmist zoomi jaoks).
Kõrvaline märkus : mul õnnestus esimesel korral Nikkor 300 mm F4 jalakruvi katki keerata (muidugi tangidega :--), samas mitte ka ülearu palju jõudu kasutades, kuidagi päris lihtsalt kohe) ... mnjah, pisut oma lollus aga pisut hoiatus teistele : see jalakruvi on tegelikult kole peenike. Leidsin asemele mingi korralikuma tavalise, mis minu meelest keeras asja pisut paremini kinni kui kaasas olnud kruvi [see on see, kui netist õudusjutte loed ... Nikkoril nimelt objektiivide uuemad jalad kõvasti kriitika all]. Lisaks on see jalg üsna kõrge (kõrgem kui analoogilistel mudelitel, kus objektiivi rõngas stabiilsem ning jalg mitme toetuskohaga).
Eemal
kui sa juba 4+ tuhat maksvaid manfrottosid uurid, siis pane mõni kopikas juurde ja võta midagi siit:
https://www.photoproshop.com/index.php/ … 6850dfb365
markinsi kuulpead on juba järgmine tase. vastupidavus, töökindlus ja kandevõime ka järgmisele klassile omased. sealt netipoest olen ise mitu vidinat tellinud, teenindus on superluks, mailidele vastatakse nobedalt ja pakid on alati kähku teele pandud ja kähku kohale jõudnud.
Eemal
Ise kasutan ja Sven soovitab:
http://www.photopoint.ee/toode.php?id=12120
Kõigest 700 g ja liivaterade eest kaitseb kummilutt.
Eemal
On jah asjalik pea ja pika statiiviklotsiga pealekauba
Eemal
Tänud vastuste eest. Uhh, on mida mõelda, sest 5-6 tuhat on tõsine ost (eriti pärst kõiki neid teisi ja sellega asi veel ei piirdu). Siiski olles realist, siis arvatavasti siiski vajalik ost.
Eemal
Naudin 468 MG-d. Põhimõtteliselt on see kummilutiga NG pea sama, ainult kummilutt lisatud.
Eemal
Kui sealt photoproshop.com-ist tellida, siis kas peale hind+VAT+vedu Eestisse ka midagi juurde lisandub ? Välismaalt tellimise osas (ja mitte ainult :--)) olen loll kui lauajalg ...
Näppides poes Sveni soovitatud National Geographicu mudelit, siis oli soliidne küll (hakkas isegi meeldima :--)). Samas selle hinnaklass on juba nagu Markinsitel (mida ei kujuta üldse ette). Teisalt 490 oli küll suur ja raske, kuid tundus NG kõrval väga kahvatu. Manfrotto enda MG sari (huvitav, kui palju see NG oma kloon on, peaks olemas siis sama tootja, kuid 1000 krooni juures) on siis nagu see NG, aga hind ikkagi päris kõrge juba ja kinnitusplaatide osas kehvavõitu valik. See RC5 tundus NG-l päris korralik. RC2 kohta on väga vastakaid arvamusi. Netis hakkas silma suht positiivsed hinnangud Manfrotto MG seeriale, samas hind siiski juba Markinsil kannul. Lisaks pole ju eriti kogemust, kaua see hüdrauliline lahendus võiks vastu pidada, samuti kuidas see külma ja märja käes käitub.
Eemal
ei muud midagi. see mis sa seal lehel enne tellimist näed, jääbki lõplikuks hinnaks. nad asuvad euroopas, nii et mingeid käibe- ega tollimakse ei lisandu.
Eemal
Otsustasin natukene koguda ja M10 käes.
Tänud, Tom, viite ja soovituse eest. Kinnitan, et teenindus on super. Lisaks pandi kasti kaasa kolm pakki kummikomme :--) ... polegi sellist asja kohanud.
Tahtsin veel küsida, et kas kaamera ja objektiivi vaheline väike lõtk on normaalne nähtus v mitte ? Jubedalt häirib, kui nt kaamerast lükkama hakkad, siis on ikka mingi pool millimeetrit lõtku sees ehk siis kaamera liigub õige pisut [kaameraks D50]. Kergemate objektiividega ei tule esile, aga 300 mm hakkab juba mõjuma.
Eemal
MuumiTroll kirjutas:
Otsustasin natukene koguda ja M10 käes.
Tänud, Tom, viite ja soovituse eest. Kinnitan, et teenindus on super. Lisaks pandi kasti kaasa kolm pakki kummikomme :--) ... polegi sellist asja kohanud.
Tahtsin veel küsida, et kas kaamera ja objektiivi vaheline väike lõtk on normaalne nähtus v mitte ? Jubedalt häirib, kui nt kaamerast lükkama hakkad, siis on ikka mingi pool millimeetrit lõtku sees ehk siis kaamera liigub õige pisut [kaameraks D50]. Kergemate objektiividega ei tule esile, aga 300 mm hakkab juba mõjuma.
Kontrolli, kas kõik bajonettide kruvid on korralikult kinni. Nii objel kui kaameral.
Eemal
seda lõtku olen ma ka tähele pannud ja ühel tuttaval oli sama moodi, tegu siis canoni kaamerate ja objedega.
Eemal
Hmm, siis on minu mõistus otsas. Endal oli kruvide kinnikeeramise vaev konverteri bajonetil, mis asja ära lahendas.
Eemal
Ehk on see lõtk tingitud bajonetti täpsusest. Peaksid küll kõik olema standardi järgi aga eri ajal ja eri tehastes tehtud asjad ikka natuke erinevad. Kümnendikmillimeeter siit ja teine sealt ja nii se lõtk tulebki. Seega suht paratamatu.
Eemal