Sa ei ole sisse loginud.
Kuna oleks vajadus lisaaku järele,siis sai natuke neid uuritud. Originaal Canoni aku maksab ca 1800 eek. Mitteoriginaal ca 300 eek. Mõnus hinnavahe. Kas tõesti õigustab ennast ca 1500 kroonine hinnavahe ennast ära?
Sealt ka küsimus,et mis riskid võivad olla mitteoriginaal akudega? Mida ise kasutate lisaakudena? Originaale või mitteoriginaale?
On kellegil kogemusi, äpardusi mitteoriginaal akudega?
Eemal
Canon soovitab kasutada kõike originaali
Hiljuti oli sarnane teema siin üleval akude kohta. Mõni väitis mitteoriginaali isegi paremaks. Ise vahet ei taju (peale hinna).
Mis äpardusi või riske sa mitteoriginaalist ootad? Aku on aku. Praaki võib kõigilt eeldada. Iseasi kui suures osas.
Eemal
Mitteoriginaalil on praagi protsent suurem, kuid ise kasutan nii originaali, kui ka mitteoriginaali ja vahet küll ei tee, ehk külmadega tuleb see vahe rohkem esile, ei tea.
Eemal
Mina kasutan ka kaameraga kaasas olnud originaali ja lisaks kahte Albinari, ütleks, et Albinar peab kauem vastu
Eemal
Olen kasutanud mõlemaid ja ütleks ka, et mitteoriginaalid peavad ikka tuntavalt kauem. Mitteoriginaale liigub aga kuuldavasti mitmesuguse kvaliteediga hiinakaid. Osad on välja reklaamitud kui Jaapanis tehtud elementidega, ise neid olen ka ostnud mingi kümmekond tükki, pole kordagi praagi otsa sattunud veel (ptüi, ptüi, ptüi). Muide, hind on kuskil 100..200 piires. 300 on selgelt ülemakstud kui jutt on fotokaakust.
Eemal
Kasutan EOS 350 D-l akutalda 2 komplekti no name AA akudega ja olen väga rahul. Üks kuuene set 1800 mAh akusid peab minu tagasihoidliku pildistamismahu juures vastu pea 2 kuud. Lisaks vaba kombineerimisvõimalus välguga. Sinna juurde oleks muidugi kasulik ka mõni hea mikroprotsessoriga laadija.
Eemal
Teemaalgatajale soovitaks küll - kui lisaraskus argument pole, siis osta selle 1800 eest (tegelikult veel odavamalt) akutald ja praktiliselt olematu raha eest paar 6-st komplekti AA akusid. Noh, ja laadija muidugi ka. See süsteem on ka muidu majapidamises kasuks.
Eemal
mina sain viimati mitteoriginaal aku ostuga vastu pükse. krt ei hoia üldse voolu sees.
Eemal
Aga millise mitteoriginaaliga see oli? Nagu aru saan on paljud Albinare kasutanud mitteoriginaalina ja need on suht hästi käitunud.
Eemal
Minul oli E-510-ga algul selline probleem. Ostsin varuakuks Albinar BLM-1 aku. Laadisin ära. Hakkan proovima, kaamera ei tee üldse välja. Juba võtsin ühendust müüjaga ja hakkasin foorumitest uurima kas on kellelgi veel sarnast asja juhtunud, kui juhuslikult vaatasin fotoka aku sahtlisse ja avastasin, et klemmide poolne sahtli sein on kaetud metallplaadiga. Akut uurides avastasin et klemmid on põhjaga samal tasapinnal(originaalil on 1 mm. kõrgemal). Oligi pilt selge. Panin aku ja pleki vahele plastiku riba ja kõik hakkas toimima.
Eemal
kasutan ka ühte mitteoriginaali ja siis kaameraga kaasa tulnud originaali. mitteoriginaal oli vist albinar, 300 sai makstud selle eest ja ei tule minu suust küll ühtegi halba sõna selle kohta.
Millegipärast ma ei usu et mitteoriginaalidel esineb rohkem vigaseid kui originaalidel.
Minu pildistamise juures peavad need kaks akut vastu (kasutan patareitallas neid) üle kuu ja ma ei pildista vähe, omaarust kuigi tahaks rohkem aga see on juba teine teema
Eemal
Minu poolt selline veidi rumal küsimus: millise eelise peaks andma patareitallas originaalaku-kujuliste akude kasutamine võrreldes nt. AA-akudega? Esimesed on ju kallimad ja ebastandardsed. Mahtuvus võimalik viimastel ka väga kõrgele ajada. Ise kasutan AA-sid, maksavad vähe, saan kasutada ka välgus või minu poolest suvalises koduelektroonikas. Võimalik fotokotti sümboolse hinna eest igast elektroonikapoest 2-3-4-või-kui-palju-vajalik varukomplekti osta ilma igasuguse hinnasüümepiinadeta.
Eemal
Mul on 6-ne mikroprotsessoriga "tark" (ja suht odav) laadija, millega laen ka AAA-sid (väga kasulik kodumajapidamises ja ka reisil). Aparaadis kasutan 2X6 tk ja välgus 1x4, mida saan omavahel kombineerida, st kui nt välgu omad tühjaks saavad, haaran kaamera omad jne. Akud on "no name", kasutanud 1,5 aastat laevad väga hästi, ükski ei saa enne märkimisväärselt enne täis ega lähe enne tühjaks. Akutalda laadimise "vaev" on küll minimaalne. Aku laetuse monitor on ehk kaamerast (C 350D) sõltuvalt ka originaalakuga kehvake e. vist ainult 3 staadiumi - selle järgi tühjenemise momenti ei suutnud ennustada ka originaalakuga.
Kokkuvõtteks - olen väga rahul eelkõige, kuna:
- akud maksavad sama mahtuvuse juures murdosa orginaalaku või selle klooni hinnast
- kombineeritavad ja kasutatavad tuhande erineva foto- ja koduelektroonikavidinaga
- järelikult võin väga optimaalselt kasutada mitut paralleelkomplekti
- laialt saadaval, ja kui mitte, siis patareid
- laadijast on ka muude seadete puhul kasu - olen loobunud koju tavalisi patareisid ostmast
- võibolla, kui akud vanemaks saavad hakkavad ehk tühjenema. Seni on ka pool aastat seisnud laetud akud olnud tarvitamisel pealiskaudsel hinnagul 100%-lähedaselt täis, seega see iseeneslik tühjenemine on seni minu jaoks müüt
Eemal
kasutan ka albinari lisaks canoni orginaalile. ei ütleks et ta parem oleks ega ka kehvem. orginaali körval töötab kenasti ja siiani pole leidnud mingeid probleeme. et julgeb osta küll nimega mitte orginaalakusid. säästab raha ja kui probleeme ei ole. siis miks mitte.
akutalla osas ei teagi. orginaal on suht kena hinnaga ja neid mitte orginaalsed on nagu on. kuidas mitte orginaali kvaliteediga üldiselt on?
Eemal
Mul selline poolteemaväline küsimus:
Juhtus korra selline asi, et laadisin akulaadijaga kogemata AA patareisid (mitte akusid) - olid hetkel mõlemad sama sama tootja asjad kodus ja suht sarnase disainiga. Kasutasin 350D akutallas ning avastasin alles pärast tühjakssaamist ja vahetust. Laadimisel miskit teistmoodi ei toimunud, protsess lõppes kiiremini (protsessoriga Ansmanni laadija) ja ka tühjaks said kiiremini, muidu aga täitsa toimisid.
Milliseid riske muidu selline laadimine sisaldab - kärakas, leegid ja suits ning sel korral läks lihtsalt õnneks (protsessorlaadija - ülekuumenemiskaitse jne.)? Või ei juhtugi suurt midagi?
Eemal
5d2 aku pidavat näiteks originaal olema et mahtuvuse infot ekraanil näeks
loodetavasti häkitakse see millalgi ära :>
Eemal
"PS. Tsink-süsinik patareisid laadida ei saa."
nõuka-ajal tehti ka nende taastamiseks mingitsorti laadijaid, käes hoidnud olen aga ehitanud/kasutanud mitte, seega pikemalt ei kommenteeri.
Eemal
vanemad inimesed mäletavad kuidas pastapliiatsi südamikke täideti, minu ajal samamoodi ühekordseid (lääne-) tulemasinaid.
olid ajad, kus niipalju ei raisatud.
Eemal
Jyrka kirjutas:
Mul selline poolteemaväline küsimus:
Milliseid riske muidu selline laadimine sisaldab - kärakas, leegid ja suits ning sel korral läks lihtsalt õnneks (protsessorlaadija - ülekuumenemiskaitse jne.)? Või ei juhtugi suurt midagi?
Varem või hiljem lõpeb see sellega, et patarei hakkab lekkima, kas siis laadijas või seadmes, parimal juhul "kustub ära". Kõik sõltub laadimisvoolust ja laadija enda tööpõhimõttest. Lekkimine laadijas üldjuhul tekitab mingi aja möödudes oksüdeerumise ning lühise trükiplaadil. Kusjuures enamikel juhtudel on klemmid ilusasti ära puhastatud aga laadija sisemus löga täis ;-) garantii ju! Harvad korrad olen näinud plahvatanud elementi või lühistunud laadijat aga sama juhtub ka, harvemini veel, akudega. Õnneks päris leegiga põlema läinud asja ette pole tulnud.
Patareide laadimisest on kogemused paari laadija mudeliga aastaid tagasi mis nagu olid mõeldud leelispatareide laadimiseks. Probleem selles, iga laadimisega mahtuvus väheneb ja elementide erinevusest tingituna ei ole kunagi teada kui palju vunki antud komplektis iga patarei on võimeline välja andma. Arvestades laadija hinda, laadimisele kuluvat aega ja seda tõenäosust, et mõni element võib olla 20% originaalmahtuvusest siis on see tühi töö ja vaimu närimine. Need mudelid on ka suhteliselt kiirelt tootmisest maha läinud, eks seegi näitab midagi. Aga eks jalgratta leiutajaid on ikka olnud ja tuleb veel.
Muideks ka akude mahtuvuse kontrolliga on raske päris täppi panna. Teoreetiliselt on ca 1000-1500 krooniseid tarku laadijaid mis näitavad mahalaadimisel ära palju mAh antud akust konkreetsel voolutugevusel energiat maha laeti aga paraku ei suuda need tuvastada muid anomaaliaid mis võivad ette tulla. Nii, et tõenäosus on ikkagi ca 70-80%. Pärast paari korda kui testimisel ja laadimisel ka ajaliselt nagu kõik ok oli ja tegelikult seadmes akud alla 10min vastu pidasid, ei julge enam kindlalt väita. Võib muidugi voolutugevust mingi perioodi vältel mõõta aga see ei ole suure voolu korral akule eriti tervislik. Proffesionaalsed testrid mis enamiku aspekte arvestavad maksavad 10-20K ja akude/mahtuvust hinda arvestades ei ole tavakasutuses mõistlik investeering, olgu siis akusid 10 või 100. Siis pigem on selline tark laadija abiks ja seda rohkem iga elemendi eraldi laadimisel.
Eemal
Ise kasutan AA ja AAA laadimiseks Techno Line BC 700 tarka laadijat:
http://www.kaimari.ee/?id=79&keel=ee
sellega saab ka akude mahtuvust mõõta.
Eemal
Vootele Voit kirjutas:
Misasi häkitakse ära?
Minuarust on positiivne, et lõpuks on tehtud aku, mis suudab adekvaatselt aku laetust ja tervist näidata, mitte nagu vana aku, millel oli kolm täituvuse märki: "täis", "kohe saab tühjaks" ja "saigi tühjaks".
Jaksasid 5D MKII osta, jaksad ka vajadusel teise originaalaku osta.
Väike vahemärkus: Sellist akutäituvuse protsenti ja aku vanust saab näha ka Nikon D90-ga(mitteoriginaal akude koha pealt ei tea).Töötab sama hästi ka kahe akuga patareitallas. Ei pea tingimata 40K magama panema, aitab 14K samuti. Ma ei tea, kas sellest märkusest kellelegi kasu on, aga kes ei tea - siis nüüd teab ja võib-olla aitab see mõnda kaamera valikul.
Eemal
kõrt. lugesin ka oma posti nüüd...
tahtsin tegelt öelda, et 5d2 jätab akude mahtuvuse mällu, juhul kui tegu on originaal akuga.
mällu jätmine on selle poolest hea, et siis ei pea akusid vahetama et vajaliku mahuga aku üles leida. vaatad menüüst lihtsalt ja siis tead juba mida sisse torgata.
Eemal
>> vaatad menüüst lihtsalt ja siis tead juba mida sisse torgata. <<-- seda ta teab ka, et millise aku sa vahepeal t2is oled laadinud?
Eemal
mis ise arvad?
a osad hiinakad ei näita isegi live's aku mahtvust. senikaua saad kasutada kuni seade veel reageerib :p
Eemal