Sa ei ole sisse loginud.
Tere
http://martin.uptimesystems.ee/public/v … vastik.jpg
Mingid vastikud plekid tulevad välja, kui säritad nii 10 või rohkem sekundit. Nagu näiteks ülaltoodud pildil.
Tavaliselt, st ala 1/400 vms säriga ei mingit probleemi, vähemalt minu silm ei näe.
Ma ise arvasin, et sensorisodi paistab iga säriga pildistades.
Objes asi ei ole, vahetamisel jäävad plekid alles. Objede vahetamisega olen ka väga hoolikas olnud, lisaks on sellel eos 400l veel sensoriväristamise funktsioon ka.
Kaamera on nii poole aastaga 8000 pilti teinud.
Palun öelge, millega tegu on? Hooldusesse?
Martin
Eemal
sensorisodi, mis on kinnise avaga ilusti välja joonistunud.
kuidas puhastada - selle kohta peaks otsides siit foorumist juba vastuse(d) leidma.
üks link meenus kah: http://www.cleaningdigitalcameras.com/
Eemal
Aitäh Remo :)
Eemal
Enda kogemusel võid nii hoolikas olla kui tahes, lisaks sellele sensoriväristajale, aga osa sodi jääb sensorile. Sensori puhastamiseks nr1 klistiiripumbaga "tuulutamine", nr2 vastav pintsel, nr3 soovitaks puhastusse viia. Katsetada sellises järjekorras. Mõned võtavad ise ette ka nn märgtöötluse vastavate lappidega. Valdavas enamuses aitab klistiiripump
Eemal
Kui nii kinnise avaga(f/40) pilti pole vaja teha(tee proovi pilte nt.taevasse erinevate avadega), siis võib esialgu ka jääda.Kindlam tee Overalli või Digivolderisse. Ise lasin Digivolderis puhastada.
Eemal
Overalli läheks ikka alles siis, kui pintsel ja puhumine enam ei mõju. Küsitakse raha jm. Mõnes sõbralikus fotolaboris, kus endal käsi sees, tehakse kindlasti see liigutus ilma rahata. Kui ise ei viitsi vastavat varustust muretseda ja jännata.
Eemal
Ma olen üldiselt selline mees, kes oma põhitööd teeb väga hästi, aga kui hakkab sensorit puhastama, ajab sinna kindlasti õlipiisa või kriimustab ära.
Nii et ennast tundes lähen ma heaga spetsialisti juurde.
Martin
Eemal
Nujah, ei ole seni veel kelleltki kuulnud, et klistiiripumbaga tuule puhumine midagi sensorile teeks. Muidugi kui just suuga ei puhuta (st sensorit täis ei tatistata) või klistiiripumba ostikut aparaati sisse ei topita.
Klistiiripump apteegis maksab ainult mõned kroonid. Objektiivi vahetusel (kui pole just kiireloomuline vahetus) pumbaga mõne õhupahvaku suunamine sensorile ei nõua ka erilist spestialisti väljaõpet. Ja samas viib sensorilt lõviosa tolmust, millest sensoriväristaja lahti ei saa.
Aga kui (au)kartus on aparaadi sisemuse vastu suur, eks siis muidugi mõttekas teenindusse marssida. Samas võite lugeda mõne isiku negatiivseid kogemusi siingi foorumis, kuna ka teeninduses mängib vahest inimlik faktor.
Eemal