Sa ei ole sisse loginud.
plaanis hankida hallid kiilfiltrid taeva tagasi hoidmiseks jms. Morgan müüb Cokini P-seeriat. Kas on mõni firma, mida veel tasuks tõsiselt kaaluda?
kogemustega inimestele: mis tugevuse ja kui sujuva üleminekuga filtrid oleks mõttekas alustuseks valida? (kui alustuseks tahaks piirduda 2-3 filtri ostmisega). Mida arvata toonitud filtritest?
ott
Eemal
Mind huvitab ka see teema väga. Tean, et profid kasutavad Lee filtreid, aga nendel on hind ka kohe vastav. Kuulaksin ka heameelega kogenud kasutajate arvamusi.
Sven
Eemal
Ise kasutan Cokinit ja olen suht rahul, ajavad asja ära küll. Plussiks see, et filter on vabalt üles-alla liigutatav, seega tumenemispiir mõnusalt ühildatav horisondiga. Miinuseks vast plastmaterjal, mis gurmaanitsedes ehk natuke teravust alla võtab ja kergesti kriimustub.
Igatahes lisaks polarisatsioonile üks vajalikumaid filtreid ka tänapäeva digiajastul.
Kui soovid esialgu 1ga piirduda, siis ehk võtta keskmise, mis tumedas osas 4x ehk siis 2 auku valgust maha võtab.
Värvilistesse suhtun suht skeptiliselt, kui just pole Kõrge Kunst eesmärgiks seatud. Katsetasin kunagi sinist kiilu, et halli ilmaga taevast värvida, aga tulemusega rahule ei jäänud - horisondil olevad puud-põõsad värvusid isegi suht lageda maastiku puhul ebamäärast tooni.
Kindlasti ei soovitaks Hoya jms keermega ümaraid kiilfiltreid, seda just alguses toodud põhjusel.
Eemal
Nagu ma aru saan, on vist mõistlikum pigem teha mitu särikahvliga võtet ja siis monteerib hiljem eri alad kokku?
Eemal
Särikahvli ja monteerimisega saab muidugi imet teha, aga kui filmi pildistad ja suurendusteks originaalina kasutad negatiivi/slaidi, mitte oma skänni siis on see mõnevõrra tülikam Mitte kõik pole veel digi peale üle läinud. Pealegi on filtritega põllul töötamise tunne ka teine kui õhtul monitori sisse vahtimine.
ott
Eemal
Eks siin ole mõtlemise koht ka selles, mida ja kui palju pildistad. Kui teed ikka terve rea klõpse, mis kõik vajavad taeva järeleaitamist, siis on minu arust mõistlikum kasutada kiilfiltrit, sest iga pilt tuleb arvutis eraldi kokku nokkida ja see võtab aega.
Eemal
Olen kasutanud Cokin'i omasid, kuid kahjuks peab ütlema, et sarnastel põhjustel mida Heiko välja tõi, pidin neist loobuma. Praegu kasutan Singh Ray omasid, nii järsu- kui ka pehme üleminekuga. Lee filtrid teeb kalliks filtrihoidja, mille eest tuleb tunduvalt rohkem pappi välja käija, kui Cokin'i oma eest. Singh Ray läheb ka Cokin'i filtrihoidjasse. Lee filtrite eelis on selles, et need on laiemad kui teiste brändide omad, mistõttu saab neid kasutada ka laiemate objede ees - 77 mm diameetriga - ja samuti laiformaat kaamerate objede ees.
Eemal
Singh Ray - milles poolest konkreetselt paremad? Klaasist? parem kvaliteet? ja hind?
Eemal
vaata: www.singhray.com
Eemal
unitra kirjutas:
Tekkis selle vana teema kohta küsimus, et kas Eestis ka kusagil Singh Ray filtreid müüakse?
Minuteada ei müüüda.
Eemal
Kui kellegil huvi siis minul pakkuda Cokini A-seeria hoidik koos mõne filtrida
cokin A-seeria filtri hoidja keermele 58mm
cokin A-129 cradual
cokin A-003 red
cokin A-164 circular pola
Eemal
Küsiks hoopis, kas Eestis üldse kiilfitreid müüakse? Ja kui, siis milliseid ja kus?
Eemal
Cokini omasid müüaksegi. Morganis peaks olema saadaval.
Eemal
Jaanus. Küsin Sinult kas Singh Ray ND grad filtrid on klaasist?
Kas nad sobivad 77 mm läbimõõduga obje ette ?
Millist kasutad kõige sagedamini? ND.2 või ND.3 ?
Ise arvan, et vajan pehme üleminekuga.
Kas tasub osta circular polarizer neutral, warming või hoopis color intensifier? Viimane on muidugi eriti krõbeda hinnaga.
Eemal
Martin. Singh Ray ND Grad. ei ole klaasist vaid mingist plastiku segust. Klaas oleks palju hapram ja meie talvistes tingimustes ilmselt ka kergemini purunev. Mina kasutan neid enda 17-40 f4 ees, kuid pean siiski mainima, et 17 mm sellel juhul väldin. Nimelt hakkab selle kauguse juures pilt nurkadest vinjettima, mida aga 20mm peal ei juhtu. Kasutan ise ND. 2, sest 3 mul lihtsalt pole ja need juhused, mil seda tõepoolest vajan, on üsna harva ette tulevad. Esimesena ostaksin ikka järsu üleminekuga, sest oma praktikast rääkides, kasutan seda palju sagedamini kui pehme üleminekuga.
Polast rääkides eelistaksin ikka neutraalset varianti, sest teised kipuvad värve liiga intensiivistama, mis ei ole eriti loomulik. Kuigi ameeriklastele läheb see hästi peale, mistõttu need ka nii populaarsed. Kui osta siis pigem ikka plaadikujulist, mitte keermega polat, sest esimest saad põhimõtteliselt kasutada kõigi objektiivide ees. Kuid, kui su kõik objektiivid on ühesuguse filtrikeermega, siis pole ju hullu.
Eemal
Mul on plaanis tellida endale Lee filtri komplekt. Kui kellelgi on veel sama soov, siis võiks koostööd teha.
Eemal
Eemal
Ma hüppaks ka Lee filtri tellimusele kampa.Aga nagu ma aru sain sobivad need Cokini hoidjasse.Seega väike rahaline võit.Sellisel juhul tahaks tellida ainult paar filtrit.MORGAN FOTOST:Uurisin eelmine nädal sealt filtrite kohta.Netis vaadates on nagu kogu kaup poes olemas.Igaks juhuks saatsin meili.Vastus oli ei.Okei läxin koha peale,õnnetuseks olid nad Kosmose juurest vahepeal ää kolinud,Nõmmele,keldrisse-paras pommiauk.Müüa ei teadnud ei maast ega ilmast.Näitasin letitaga näpuga mida tahan jne. Mõned filtrid ja osa filtrihoidjast oli sees olemas,kuid neutraalhalli polnud.Küsisin et siis millal saab jne.Müüa aga kergitas õlgu:( Nagu jutust aru sain kolisid mitu poodi kokku väga väikse pinna peale ja hull segadus pidi kaubaga olema.Lubati mulle tagasi helistada,kuid siiamaani pole seda tehtud ja otsustasin ka siis juba päris "õige" filtri tellida.
Eemal
Lee filtrid kohe kindlasti Cokin'i hoidjasse ei sobi, Singh Ray omad on need. Lee filtritel on oma filtrihoidja. Lee filtrid on tiba laiemad kui Cokin'i hoidja. Seega, kui tahad osta Lee filtreid, siis pead ka kindlasti hoidja ostma.
Eemal
Morgan kahjuks on fitimaastikult maas jah. Sinna midagi tarka otsima minna (peale ärahooratud eos 5 vms-e) on tänapäeval suht mõtetu.
Eemal
Liitsin natuke nende Lee komponentide soolaseid hindasid http://www.robertwhite.co.uk/lee.htm
Lee pakub Starter Kit 98 naela eest (kõik hinnad ilma UK km-ta 17,5%), milles sisaldub :
1. Filter/Lens cleaning cloth (hind eraldi 4 naela)
2. Foundation' Kit Filter Holder (hind eraldi 39 naela )
3. 100x150x2 mm ND Hard 0.6 (hind eraldi 41 naela)
4. 100x150x2 mm Coral 3 Grad (hind eraldi 30 naela)
5. 3 Filter Triple Pouch (hind 18 naela)
Kõik eraldi ostes kokku 132 naela . Seega sääst 34 naela.
Kui ostaks eraldi ainult hoidja ja filtri - 80 naela. Suurt kokkuhoidu ei ole.
Lisaks peab vist võtama :
Adaptor Ring Wide Angle 77mm (26 naela) Kas filtri hoidja üldse püsib obje küljes ilma selleta?
Lee lens caps (supplied in packs of 3) (3 naela - võiks ju olla)
Ja kui juba osta siis pola ka :
100mm Square Circular Polariser For AF ( 89 naela)
Seega kokku 98 + 26 + 3 + 89 = 216 naela ... x 1,175 (UK km) x 22,8 = 5788 kr.
Kui pola välja jätta siis ... - 2384 = 3403 kr.
Siia lisandub veel postikulu.
Kas Eesti käibemaks 18% läheb veel topelt otsa ?
Numbrid kokku liites paneb tõsiselt mõtlema.
Ülevaade Lee filtrite süsteemist. saab siit brosüürist :
http://www.leefilters.com/downloads/Cam … mplete.pdf
Kas kellelgi on Lee süsteem üldse olemas?
Eemal
Eesti käibemaks otsa ei lähe, sest Inglismaalt on ka Euroopa Liidus.
Eemal
Peaks vist olema nii, et läheb eesti KM otsa aga UK-st peaks saama ilma KM-ta. Kuigi see vist paras keemia, sest näiteks eestist ilma KM-ta välja saatmisel peab saatja tõestama, et kaup ikka läks eestist välja.
Kui UK-s samad seadused, siis peab saatja raamatupidamisse lisama ka postisaadetise paberid ja KM 0%.
Eemal