Sa ei ole sisse loginud.

#1 08-04-2007 18:26:45

enno
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 31

Statiivipeadest ja kiirkinnitusplaatidest

Konkreetsemalt Manfrottost. Kas keegi teab Manfrottol sellist pea ja kinnitusplaadi kooslust, mille puhul oleks välistatud lahtise lukuga plaadile kinnitatud tehnika "üle parda" lendamine? Varem oli mul Velboni 750, mille peal oli kolmest küljest plaati ümbritsev rant, mis sellised äpardused ära "nullis". Sellest kasvasin aga.

Eemal

 

#2 08-04-2007 18:43:19

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Statiivipeadest ja kiirkinnitusplaatidest

Erm, ei saa hästi probleemist aru. Kui plaadi pea külge paned, siis automaatselt lukustub ju. Muidu nagu ei saagi panna teda. Kuidas ta siis veel üle parda lendab?


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#3 08-04-2007 18:52:32

enno
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 31

Re: Statiivipeadest ja kiirkinnitusplaatidest

Lase lukustus lahti ja vaata, mis sünnib.
Eile pääsesin paari kriimuga objektiivi varjukil.

Eemal

 

#4 08-04-2007 20:20:59

Veljo23
Kasutaja
Asukoht: Kose vald
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 133
Veebileht

Re: Statiivipeadest ja kiirkinnitusplaatidest

Manfroto 808RC4 lukk on vedruga varustatud. Lukku lahtiseks ka kõige parema tahtmise juures ei õnnestu jätta. Seda pole ju tarvis. Ja juhusliku lahti pääsemise välistab turvpäästik/-nupp.


"i’m" is about making a difference. Not in a huge expensive way, not in a time-consuming way. But in a simple, effective way.

Eemal

 

#5 08-04-2007 21:56:00

enno
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 31

Re: Statiivipeadest ja kiirkinnitusplaatidest

Aga nii kui lukk lahti, nii kohe on vaba minek kõigel. St plaati enam miski ei turva erinevalt Velboni süsteemist, millel vastavad randid selle huvides töötavad - plaati ei ole seal võimalik pealt ära tõsta vaid on vaja välja libistada. Ega kellelgi sarnast kurba-peaaegu kurba kogemust pole ja mis selle vastu peale distsipliini karmistamise ette olete võtnud?

Eemal

 

#6 08-04-2007 22:06:21

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Statiivipeadest ja kiirkinnitusplaatidest

ma ei saa ka päris hästi aru milles probleem? niipalju kui ma manfrotto erinevatest peadest mäletan, on neil kõigil niiöelda safety täiesti olemas. kui põhiluku lahti teed, on veel teine "päästik" vaja alla vajutada, et plaat lahti tuleks. sesmõttes, et kaht kätt on vaja, et plaat pea küljest maha saada.

Eemal

 

#7 08-04-2007 22:07:22

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Statiivipeadest ja kiirkinnitusplaatidest

targem oleks vist küsida miks kurat sa üldse seda lukku lahtisena peaks hoidma kui sul tehnika statiivi peal?

Eemal

 

#8 08-04-2007 22:12:56

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Statiivipeadest ja kiirkinnitusplaatidest

kui manfrottol luku avad...on lisaks vaja ka turvalukk alla vajutada, enne kaamerat kätte ei saa...minu meelest ka väga toimiv süsteem, ei saa probleemist aru.

Eemal

 

#9 08-04-2007 22:17:10

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Statiivipeadest ja kiirkinnitusplaatidest

Kui kahe lukuga Manfrotto süsteem on jama ainult mingiste rantide puudumise pärast, siis asi on kasutajas. Kahekorde lukustusega kiirkinnitusplaadiga ei tohiks ka kõige hajameelsem vend kogemata asja 'üle parda' lasta, vähemalt siis, kui tal pea ainult mütsi kandmiseks pole..

Eemal

 

#10 08-04-2007 23:56:53

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Statiivipeadest ja kiirkinnitusplaatidest

Ot... kahe lukuga? Minu manfrotto peal on minumeelest küll ka kaks lukku, kuid vist päris mitte see mida siin räägitakse. On see põhiline kinnitushoob mille avamisel kaamera ilusti eemaldatav on. Lisaks sellele on olemas pisike metalne hoob millega saab suure hoova lukustada nii, et seda ei saaks juhuslikult avada. Küll aga vajab see eraldi peale panemist ning seega ei ole alati peal.

Ja nüüd saan ka poindist aru kuna tõesti kui ma peaks kogemata selle põhihoova avama, siis nagu pole mingit lisakaitset vaid kaamera võib tõesti lahkuda pealt ilma mingit lisakaitset omamata.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#11 09-04-2007 05:02:10

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Statiivipeadest ja kiirkinnitusplaatidest

toruonu kirjutas:

Ot... kahe lukuga? Minu manfrotto peal on minumeelest küll ka kaks lukku, kuid vist päris mitte see mida siin räägitakse. On see põhiline kinnitushoob mille avamisel kaamera ilusti eemaldatav on. Lisaks sellele on olemas pisike metalne hoob millega saab suure hoova lukustada nii, et seda ei saaks juhuslikult avada. Küll aga vajab see eraldi peale panemist ning seega ei ole alati peal.

Ja nüüd saan ka poindist aru kuna tõesti kui ma peaks kogemata selle põhihoova avama, siis nagu pole mingit lisakaitset vaid kaamera võib tõesti lahkuda pealt ilma mingit lisakaitset omamata.

Tõesti, kui keevitad ja maandust peale ei pane, on ilmselt keevitusagreagaadi tootja selles süüdi. Ja kui autol on kummid täis pumpamata, siis kummitoorja. Tublid poisid :-P.

Eemal

 

#12 09-04-2007 09:25:55

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Statiivipeadest ja kiirkinnitusplaatidest

draa kirjutas:

Tõesti, kui keevitad ja maandust peale ei pane, on ilmselt keevitusagreagaadi tootja selles süüdi. Ja kui autol on kummid täis pumpamata, siis kummitoorja. Tublid poisid :-P.

Pigem üritan aru saada sellest 2x lukust millest jutt kuna sellel peal mis mina oman see teine lukk küll automaatselt ei rakendu ja kui kiirelt kaamera statiivile lükkad, siis ei kipu see teine lukk kuidagi meenuma ja seega jääb ta tihti peale panemata. Sinu ja mõne teisegi jutust jääb aga mulje, et kaks lukku rakenduvad automaatselt alati ja seega kaitsevad. Tunneks huvi lihtsalt, et millisest kahest lukust juttu siis. Äkki keegi viskab pildi (võin õhtul kui aega taas on oma statiivi peast ka pildi visata).


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#13 09-04-2007 11:52:37

enno
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 31

Re: Statiivipeadest ja kiirkinnitusplaatidest

Pean tunnistama enda viga, et olen suuteline Manfrotto 2-kordsest lukustusest mööda minema. Ma ei süüdista Manfrottot tegemata jätmises, vaid uurin ega teil ei ole kogemusi-teavet selliste peade kohta, millel plaat täiendavalt rantide või soonte vahel "turvatud" on.
Eilse minupoolse turu-uurimise tulemusena olen välja selgitanud, et selliseid fotoorientatsiooniga päid Manfrotto ei tooda (koormusega alates 4 kg), samas on Velbonil ja Gitzol sellised olemas.

Eemal

 

#14 09-04-2007 12:12:45

zutnop
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 50
Veebileht

Re: Statiivipeadest ja kiirkinnitusplaatidest

toruonu kirjutas:

Pigem üritan aru saada sellest 2x lukust millest jutt kuna sellel peal mis mina oman see teine lukk küll automaatselt ei rakendu ja kui kiirelt kaamera statiivile lükkad, siis ei kipu see teine lukk kuidagi meenuma ja seega jääb ta tihti peale panemata. Sinu ja mõne teisegi jutust jääb aga mulje, et kaks lukku rakenduvad automaatselt alati ja seega kaitsevad. Tunneks huvi lihtsalt, et millisest kahest lukust juttu siis. Äkki keegi viskab pildi (võin õhtul kui aega taas on oma statiivi peast ka pildi visata).

Mul on samasugune süsteem, ehk siis 488 pea otsas RC2 kiirkinnitussüsteem. See on ühe lukuga süsteem, millel on eraldi väike stopperkang selle põhiluku lõpuni avanemise takistamiseks. Ehk siis kaamera saab kätte ikka ühe käega kui põhikangi lahti tõmbad. Põhikangi kogemata lahtitõmbamise vastu (jopega või millegiga sinna taha jäädes) aitab see pisike stopperkang, mille pead käsitsi lukustatud asendisse lükkama. Mul püsib selle lukustamine suht hästi meeles ja pole siiani veel kogemata lahti kangutanud kange.

Manfrotto kodulehel on näha, et erinevate fotokuulpeadega pakutakse seal RC0, 2, 3, 4 ja 5 nimelisi kiirkinnitusüsteeme. Kõigil on sama jutt, et teine kang takistab põhikangil lõpuni avanemist.

Küll on aga mul mitu korda läinud meelest kuul lõpuni lukku keerata enne kui statiivi kätte võttan ja liikuma hakkan ja siis on varustus kolksuga ühte serva vajunud - halvemal juhul sinna horisontaalkaadri soonde smile. Selle vastu aitaks vist kallimate peade "surve reguleerimise kruvi", et kui põhinupust palli täiesti lahti keerad, siis mingi oma timmitud takistus jääb ikka peale ja varustus liigub ainult sujuvalt, mitte ilma takistuseta lahtiselt. Keegi kinnitab või lükkab ümber?

Eemal

 

#15 09-04-2007 16:16:12

Alo Eenmäe
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 199

Re: Statiivipeadest ja kiirkinnitusplaatidest

Mmm.. minu meelest on Manfrotto lukustus igati mugav ja turvaline. Küsimusest ei saa hästi aru.... pole veel suutnud kaamerat koos objektiiviga selle pealt maha pillata:D.. peab vist väga suurt tahtmine olema.


Nature is always true and never trivial

Eemal

 

#16 09-04-2007 19:59:19

priit122
Kasutaja
Asukoht: Rapla/Matsalu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161
Veebileht

Re: Statiivipeadest ja kiirkinnitusplaatidest

enno kirjutas:

Lase lukustus lahti ja vaata, mis sünnib.
Eile pääsesin paari kriimuga objektiivi varjukil.

aru ei saa. kuidas siis kaamerat statiivi küljest lahti plaanid saada, kui lukustuse lahti laskmisel see küljest ei tule. Kui soovid aitab teinekord mõni tugev liim.

Eemal

 

#17 09-04-2007 23:02:06

T*m
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 97

Re: Statiivipeadest ja kiirkinnitusplaatidest

toruonu kirjutas:


Pigem üritan aru saada sellest 2x lukust millest jutt kuna sellel peal mis mina oman see teine lukk küll automaatselt ei rakendu ja kui kiirelt kaamera statiivile lükkad, siis ei kipu see teine lukk kuidagi meenuma ja seega jääb ta tihti peale panemata. Sinu ja mõne teisegi jutust jääb aga mulje, et kaks lukku rakenduvad automaatselt alati ja seega kaitsevad. Tunneks huvi lihtsalt, et millisest kahest lukust juttu siis. Äkki keegi viskab pildi (võin õhtul kui aega taas on oma statiivi peast ka pildi visata).

Velbonil on nii, et lukustushooba hoiab lahtises asendis riiv. Kui plaadi pesasse paned, siis see riiv läheb ise lahti ja hoob lendab vedruga peale. Aga kui lukustushoova uuesti lahti teed, siis ta fikseerub lahtises asendis ja ei hoia enam kinni.
See "teine lukk" on lihtsalt selline plaadi-vastuse kuju, et kui sa lukustushoova lahti teed ja ta lahtiasendisse fikseerub, siis kaamera koos plaadiga püsib ikkagi servade taga kinni...noh, enamvähem kindlalt. Selleks, et kaamerat kätte saada, pead tal vasakut serva kergitama ja siis plaadi hoidjast välja libistama vasakule-üles. Kogu maagia smile

Eemal

 

#18 10-04-2007 00:51:11

enno
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 31

Re: Statiivipeadest ja kiirkinnitusplaatidest

Nii see on - aga see maagia hoiab raske kaadervärgi kenasti kinni ja on võimalik ühe käega toimetada. Nüüd keegi kindlasti nähvab, et kas ma olen invaliid.

Eemal

 

#19 10-04-2007 14:38:22

mingat
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 30

Re: Statiivipeadest ja kiirkinnitusplaatidest

Nii hull ei tohiks asi olla (to:enno, et kas ma olen invaliid ?)
ma loodan, et suutsin enam-vähem enno jutust ja küsimusest arusaada. Sellest tulenevat võibolla oleks vaja hoopis mõista kinnituse ja kiirkinnituse vahet ehk - kui oleks vaja veel kuskil soonest asja välja sikutada  või statiivile tagasi "toppida" siis minu arust kaob  "kiirkinnituse" mõiste ära. Ohutuse seisukohat oleks muidugi selline vaheetapp abiks. Kui sul sellist kinnitusviisi vaja on siis mõne hiina "junni" ikka leiab, kus plaat lükatakse soonde ja saad pärast miski mutriga veel kinnitada :-). Endal 486rc2, mulle käib küll ja kui ma fotikat sealt eemaldan- ei tee ma seda kogemata. See nn teine lukk ei rakendu jah automaatselt vähemasti minu mudelil aga eks iga asi vaja harjumist.


Läbi mõne objektiivi on kõik kassid ühtmoodi hallid.

Eemal

 

#20 11-04-2007 15:20:07

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Statiivipeadest ja kiirkinnitusplaatidest

Ise oman Velbonit ning olen selle kiirkinnitusega igati rahul - pole mind veel alt vedanud. Kindlasti on see Velboni serva taha süsteem mõnevõrra tülikam kui päris on-off süsteem, aga minule, kes liigub metsas ringi peamiselt tehnika statiivi külge kinnitatuna, lisab selline süsteem kindlustunnet. Siit lugedes tundub pelgalt on-off süsteem siiski teinekord alt vedavat. Eks kõik ole kasutajas enamjaolt kinni, aga kõik me teeme ju vigu ja lollusi ning on hea teada kui tootja on neid oma tootearenduses arvesse võtnud.

Eemal

 

#21 11-04-2007 15:25:50

Inga Sõelsepp
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 408
Veebileht

Re: Statiivipeadest ja kiirkinnitusplaatidest

Minu Velbon on mind paar korda jamast päästnud. Omaarust olen kaamera korralikult paika pannud, kuid paar korda olen kaamerat maha võttes avastanud, et polegi korralikult kinni. Süüdistan siis hajameelsust ja külmast kohmetuid sõrmi ning laulan Velbonile kiidulaulu smile

Eemal

 

#22 11-04-2007 17:28:00

zutnop
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 50
Veebileht

Re: Statiivipeadest ja kiirkinnitusplaatidest

ErikM kirjutas:

Siit lugedes tundub pelgalt on-off süsteem siiski teinekord alt vedavat. Eks kõik ole kasutajas enamjaolt kinni, aga kõik me teeme ju vigu ja lollusi ning on hea teada kui tootja on neid oma tootearenduses arvesse võtnud.

Manfrotto puhul läheb kinnitus ise automaatselt peale kui sa plaadi klõpsti tema pessa asetad ja varustus sealt kuidagi maha iseenesest pudeneda ei saa. Enne pildistama hakkamist pead hoova muidugi kõvemini kinni vajutama, et süsteem stabiilsem oleks. Ehk siis süsteem kuidagi sind iseenesest alt ei vea - midagi niisama kinnitamata jätmisest maha pudeneda ei saa. Saab ainult siis, kui sa jätad teise luku peale panemata ja tõmbad põhiluku lõpuni lahti (ja kaamera peab siis kas kõvasti ette, taha või paremale kaldu olema sellel ajal).

Eemal

 

#23 11-04-2007 18:26:53

enno
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 31

Re: Statiivipeadest ja kiirkinnitusplaatidest

Ei pea kaamera kuskile kaldu olema, piisab kui krempel täpselt tasakaalus pole ja minek...

Eemal

 

#24 17-07-2007 16:53:30

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Statiivipeadest ja kiirkinnitusplaatidest

Seega Velbon pead on usaldusväärsed ja mul on üks väga hea kuulpea üle. Saab kätte uuest pea poole odavamalt. Kel huvi, siis kuulutus siin: http://www.looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?id=1923

Eemal

 

#25 28-10-2010 18:08:17

Aivar Sokk
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 274
Veebileht

Re: Statiivipeadest ja kiirkinnitusplaatidest

Küsiks vahepeal, et millega võiks määrida Manfrotto RC488 kuulpead?
Nimelt ligunes mul statiiv mõnda aega merevees ja peale kuivatamist ei liigu kuulpea nii sujuvalt kui enne. Ise mõtlesin, et võiks proovida segistitele mõeldud määret aga ei julge väga katsetada ka, äkki läheb asi veel hullemaks!

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB