Sa ei ole sisse loginud.
Kuhu peaks praegu minema teemas mainitud pildid? Või on hoopis keelatud? Ma ei pea siin silmas skannide vuntsimist ja muidu pisemaid timmimisi vaid taotluslikult kõvasti muudetud pilte.
ott
Eemal
Hmm, praegu ilma teistega konsulteerimata ütlen, et minu arust pole selliste piltide koht siin. Kui sa mõtled näiteks mõne segava oksakese väljakloonimist, siis see võiks olla aktsepteeritav aga siirema töötluse läbi teinud pildid küll mitte. Isegi kloonimist tuleks kindlasti mainida.
Eesmärk on loodust kujutada ikkagi reaalsena.
Eemal
Ma lihtsalt mõtsin, et võiks olla ka üks nurgake natuke loovamate töötluste jaoks. Mulle isiklikult on ikka närvidele käinud fraasid stiilis "loodusfoto olgu hetke jäädvustus ja ei midagi muud". Muidugi ei tohi digitaalselt muundatud asju pakkuda ehtsate vaadete pähe, aga kui oleks vastav koht, siis võiks arvestada ikka tulemust, mitte protsessi.
Muuseas, mida arvata selles kontekstis mitmekordsest särist ühte kaadrisse näiteks? Objektiivi ees võib ju olla lootusetult loomulik loodus, aga tulemus võib tulla üsna sürreaalne...
ott
Eemal
Mitu säri käib minu arust veel momendi all, sest see on saavutatud loomulikke vahendeid kasutades, ehk siis looduses, mitte kodus arvuti taga. Piir on õhkõrn, aga siiski tajutav.
Jääks ikka selle juurde, et töö tuleb teha väljas kaameraga kahekesi olles, mitte mujal.
Sven
Eemal
tegelikult tekkis nüüd mõte teha teema loodusfoto piiritlemisest siin ja mujal Ma eeldan et madinat peaks tulema. Ehk isegi viljakas diskussioon!
Eemal
Loodusfoto kuulub oma olemuselt ikkagi dokumentaalfoto valdkonda, seega digitaalgunzstiga tegeleme muudes kategooriates.
Eemal
ott luuk kirjutas:
tegelikult tekkis nüüd mõte teha teema loodusfoto piiritlemisest siin ja mujal
Kuskilt (vist kalast) käis kevadel läbi viide Fritz Pölking'u esseele, kus üks võimalus loodusfoto piiritlemiseks ilusti kirjeldatud on. Lühidalt: Pölking eristab (1) loodusdokumenti, (2) kontrollitud situatsiooni looduses, (3) loodusest väljarebitud situatsiooni (ntx. kodu- ja loomaaialoom) ja (4) montaazhi.
Mitmekordne säri ühte kaadrisse läheb selle jaotuse puhul montaazhi alla, pole oluline, kas see tehakse kaamera või arvutiga. Erandiks vast särikahvliga tehtud kaadrite kokkusulatamine kontrasti kontrollimiseks.
Eemal
Minagi ei poolda seda loodusfoto shoppamist. Aga ma tunnen seda ala üpris hästi, hoian ma siin silma peal ja kui midagi märkan või kahtlustan helistan kella kohe!!
JG@adminnidel abiks
Eemal
Loodusfoto konkurssidel on tavaliselt kord järgmine: 1) Looma/taime pildistamine väljaspool loomulikku keskkonda tuleb ära märkida 2) manipulatsioonid jms on keelatud.
Näiteks väljavõte European Wildlife Photographer of the Year 2005 reeglitest:
6) Pictures showing animals or plants that have been constrained in any way before, during or after taking their photograph and pictures of animals in captivity, have to be marked on the frame of the slide with a big ”C” (see also 7). If cruel of unethical practices are suspected in any entered photograph, it will be disqualified. Photographs of endangered species that have been taken with permission of relevant national legislation have to be accompanied by such permits.
Sandwich photographs and pictures that have been digitally manipulated as well as pictures of domestic and farm animals and pictures that show cultivated forms of wild plants are not eligible!
Eemal