Sa ei ole sisse loginud.

#26 04-11-2006 15:48:45

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: ilvese meelitamine

no häid pilte ei ole kahjuks, aga kunagi ma näitasin küll rahvale sedasamust pilti, aga kuna asi on aktuaalne, siis panen siia ka, et rahval kihku sees hoida. Oleks korralik välk old, oleks hea pildi saanud, aa siis mul kahjuks veel välku pold, seega nagu tavaks saanud, on Oleks ja Poleks pahad poisid. Seega soovitan välgu olemasolu korral see metsas kaasas hoida, iial ei tea, millel õnn tee peale astub. Õnneks õnnestus siiski haruldane hetk "tõendusmaterjalina" jäädvustada. Jääger, kellega ma metsas käisin, ütles et ta oleks mõna aega tagasi saanud teha "miljoni-dollari" pildi, kui sealsamas lähedal ilves (vbla seesama) hommikuvalguses ca 30m pealt kännu otsas kükitas...  See ilvese pildi päev oli ka muide seesama päev, kui ma metsas esimest korda karu nägin... Isegi jäägri jaoks polnud see väga tavapärane näha ilvest ja karu ühe õhtu jooksul ning oli teine samuti üsna õnnelik smile

http://www.looduspilt.ee/marko/ilves21-04-05.jpg

Eemal

 

#27 04-11-2006 19:12:32

Tanel A.
Kasutaja
Asukoht: Aruvälja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 106
Veebileht

Re: ilvese meelitamine

Marko, looduspildina suht ebaõnnestunud, aga väga hea mälestus sellest kohtumisest ikkagi. Ise ma pole looduses ilvest näninud, aga tahtsin öelda, et mu isale oli eelmisel talevl ropult õnne. Nimelt ta sõitis ühel kurvilisel metsateel ning ühe kurvi järel ootas teda suur üllatus - 3 ilvest olid keset teed. Aga nagu selliste haruldaste vaatepiltide puhul ikka on, ei olnud tal fotokat kaasas big_smile

Eemal

 

#28 03-12-2006 01:41:52

Mart Salumäe
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 96
Veebileht

Re: ilvese meelitamine

Ostsin kaks nädalat tagasi Ülemistest vile, mis peaks imiteerima emase kitse häält. Aega on vähe ja linnast välja eriti tihti ei satu (kool). Eelmine nv käisin maal ja proovisin siis huvi pärast, et kas töötab. Töötas selles mõttes, et metsast vastati ikka päris tükk aega ja oli ka ragistamist kuulda, aga keda välja ei tulnud, oli kits. Tekkis siis küsimus, et kas on ka mingi kindel rütm vms, mille järgi tuleks seda vilet vilistada? Muud näpunäited tuleksid ka kasuks.

Eemal

 

#29 03-12-2006 12:17:50

okaskera
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 203
Veebileht

Re: ilvese meelitamine

kitse vilel on aastaajalisel kindel periood, kuna see toimib ja praegu ei ole kohe kindlasti mitte see aeg. katseta uuesti suvel, juuni kuni august. Väljatulijaks on selle peale sokk, loomulikult on oluline kindel vile pikkus, toon ja sagedus.
täitsa huvitav oleks teada, kes sul sellele vilele praegusel ajal vastas.

Eemal

 

#30 03-12-2006 13:43:48

Mart Salumäe
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 96
Veebileht

Re: ilvese meelitamine

Jah, seda ma teadsin, et selle peale sokk välja peaks tulema. Mõtlesin ka selle üle, et kas on mingi kindel periood, milal töötab ja nüüd sain kinnitust. Äkki on kuskil lehel internetis üleval natuke juttu selle rütmi jms kohta. Selle eelmise nädala kohta veel. Mitu korda olin juba alla andnud, et niikuinii kedagi ei tule ja hakkasin makrosid tegema, aga siis vastas mingil suvalisel ajal keegi metsast. Proovisin siis vastu vilistada. Jälle vastati, päris mitu minutit. Siis jäi äkki kõik vait ja ma läksin tegin muid pilte edasi, kuni mõne aja pärast kostusid metsast jälle hääled. Ja niimoodi ikka päris mitu korda.
Vilede kohta küsiks veel, et kas on mingeid teisi vilesid (teistele loomadele), mis töötaksid praegusel aastaajal, või veel parem, aasta läbi? Ja vilede kohta tekkis veel vb natuke imelik küsimus, aga need hädakisa viled. Kas see loomadele halvasti ei mõju, kui neid vilistada. Et tulevad kohale, vaatavad inimene. Teine kord samamoodi ja kolmandal korral on päriselt mõni liigikaaslane hädas, aga loom mõtleb, et niikuinii jälle inimene vms.

Eemal

 

#31 03-12-2006 14:48:13

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: ilvese meelitamine

hädakisa vilesid vist küll kasutatakse pigem kiskjate jne meelitamiseks kes tulevad kergelt saadava lõuna peale... Võin eksida.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#32 03-12-2006 15:16:42

Harry33
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 78

Re: ilvese meelitamine

http://www.marandi.fie.ee/jahipaun/jahipaun.htm - sealt tuleb klikata soku pea peale ja ongi õppetus kuidas sokku pillitada. Fooriumist saab lisa lugeda.

Eemal

 

#33 03-12-2006 15:43:39

aavo13
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 303
Veebileht

Re: ilvese meelitamine

to toruonu: aga kuda saada sellele vilele see lõuna lõhn juurde, et meelitaks, aadrit vist lasta vaja:)

Eemal

 

#34 03-12-2006 15:56:38

Mart Salumäe
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 96
Veebileht

Re: ilvese meelitamine

Jänese hädakisavile on küll jah mõeldud kiskjate peibutamiseks. Aga mul oli poes valida kas emase kitse vile või kitsetalle hädakisa vile. Vähemalt mina sain niimoodi aru, vb sain ka valesti aru. Küsik siis selle jänese hädakisavile kohta, et kas see töötab aasta läbi?

Eemal

 

#35 03-12-2006 16:15:19

soul
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 28

Re: ilvese meelitamine

Jänese hädakisa töötab aastaringi küll, aga mõnes kohas on jänest nii väheks jäänud,  et  kiskjad (rebane, ilves) ei olegi seda häält kuulnud ja ei oska ka sellele reageerida.

Eemal

 

#36 03-12-2006 17:17:45

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: ilvese meelitamine

uurige parem mõne vana jäägri käest, (äkki teab ja ütleb?!) mismoodi seda sokuvilet käepärasematest ja odavamatest vahenditest metsas "põlve otsas", nt kahekroonisest teha (jah, ainult kahene pidi õige pillimaterjal olema). See pole muide nali, aga ma seda saladust ise ei tea.

Eemal

 

#37 08-01-2007 02:34:59

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: ilvese meelitamine

Otsige oma vinüülplaadikgust F.Jüssi plaat metsloomahääled ja seal on jänese hädakisa. Kunagi lasin seda vinüülikast ja panin kõlarid rõdule (ridaelamus) ja keerasin radiotehnika volume põhja. Tegelikult tahtsin hundi ulgumist lasta küla koertele aga jänes oli enne seda. See jänes ja hunt takkajärgi mõjus nii, et koerad õhtuni piirkonnas haukusid hääled ära. Muide pärishundi ulgumine on selline kõle ja koeri imelikuks ajav asi.

Lase seda oma mp3 pleierist obaa!

Selle hääle on nii mõnigi jahimees ideaalselt ära õppinud. See hädakisa on ünsa naljakas hääl, tihti lugu on seda metsas kuulda - metsa ääres. Meil elamine suure põlismetsa ääres.

Kurgule võib ta tõesti käija, kuna pead nagu pikas hääles varese krääää tegma aga siis valjemalt ja kurgu põhjast.

Aga CD player ja väike kõlar taskus töötab. Aga rba vahel enne kui liigute ja selle sisse lülitate vaadake igaks juhuks enne üles kui puu all kükitate ja seda tegema hakkate. Mudu saate ka küüned kintsu. Ilves on puu otsas sellist tsirkust harrastades ohtlik loom - ta on ju ikkagi loom.

Rebaseid saab igasuguse mölina ja haisudega kohale! Kaitseriietus selga ja mine, nende uudishimu ja tühi kõht veab nad kõikjalt kohale.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#38 08-01-2007 02:39:57

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: ilvese meelitamine

Kuule jäljekütt, pea piiri oma suht uduste soovitustega.

Eemal

 

#39 08-01-2007 02:44:46

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: ilvese meelitamine

krt ma üritan siin välja mõelda, et mis fenomen see jäljekütt on. vend kerkib nagu kord 3 kuu jooksul pinnale, ajab totaalset soga (ilmselt nii kaua kui näpud ära väsivad) ja siis kaob jälle..

Eemal

 

#40 08-01-2007 03:03:38

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: ilvese meelitamine

Mul ei ole hetkel vinüülika ja arvuti taha juhet, kuna kolin aga kui mahti saaks siis ju võiks selle üles panna. Samas kollasin mõnes lääne audioarhiivis, mis indexseerivad saidid, kus on mp3 helisid jms. seal trehvasin mõnda.

Selle jänese hädakisa suhtes see, et seda lihtsalt vilega teha 1:1 on võimatu! Miks! Kuna see varieerub, see muutub kord kõrgem ja siis madalamaks ja jänesed teevad vahel ka veidraid hääli sinna sisse, nagu mingi peletis metsas kisaks haledal häälel. Muide osad rebased või kährik kas ei suuda või tahtlikult kohe ei lämmaha kaela aga olen mõnel korral seda surmakisa pidanud kõlvast metsast kuulma oma 5 minuti ja siis on küll tunne, et läheks vaataks ja viskaks seda rebasepeletist kiviga, mida ta piinab seda jänkut.

No ostsisin huvi pärast. Liedsin oma 10 kond häält, osad olid vist sellised jänese poja ja kasvanduse hääled aga leidsin kaks tõetruud häält! See fail 2 on väga tõetruu!

http://two.xthost.info/jaljekytt/janesekisa/

P.S. Olge selle jänese hädakisaga ettevaatlik!

http://www.youtube.com/watch?v=e6nDyeV0i6w


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#41 08-01-2007 03:07:18

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: ilvese meelitamine

draa kirjutas:

Kuule jäljekütt, pea piiri oma suht uduste soovitustega.

Mis sulle ei meeldinud smile


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#42 08-01-2007 03:10:36

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: ilvese meelitamine

tom kirjutas:

krt ma üritan siin välja mõelda, et mis fenomen see jäljekütt on. vend kerkib nagu kord 3 kuu jooksul pinnale, ajab totaalset soga (ilmselt nii kaua kui näpud ära väsivad) ja siis kaob jälle..

Tänud sõbralikkuse ja vastutulelikuse eest siin foorumis. Jõudu külamees! Et nagu ei eaja nii profi juttu, siis kohe soga. No las ta olla soga mõni ehk paneb midagi kõrva taha. Või on ülim tõde sinu käes. Sellesse värvilisse maailma mahub ka peale sinu ja sinu vaatega inimesi. Seega rohkem sallivust.

Ega ma ei ole kohustatud siin postitama, niisama vaat no julgesin sõna sekka öelda, ei tasu tühja pärast ärrituda.

Milline kitsarinnalisus!

Ööd. Kaon jälle 3 kuuks smile


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#43 08-01-2007 03:15:11

ulliv
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 82

Re: ilvese meelitamine

kas ma sain midagi valesti aru või mis sellel viimasel lingil teemaga pistmist on? asi on ilmselt ikkagi minus, ma olen liiga kaine vist.


ulliv<->villu

Eemal

 

#44 08-01-2007 03:33:13

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: ilvese meelitamine

jäljekütt kirjutas:

Seega rohkem sallivust.

ma olen väga salliv inimene. kuulan ära, räägin kaasa, aitan kui vaja. aga laussoga talumise ja sallivuse vahel on pikk maa. ma ei räägi ainult su tänastest tekstidest. vaata ise (kainelt) oma eelnevad postitused siin foorumis üle, siis näed millest jutt käib.


jäljekütt kirjutas:

Ööd. Kaon jälle 3 kuuks smile

olgu öö sulle kerge.

Eemal

 

#45 08-01-2007 04:10:11

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: ilvese meelitamine

jäljekütt kirjutas:

tom kirjutas:

krt ma üritan siin välja mõelda, et mis fenomen see jäljekütt on. vend kerkib nagu kord 3 kuu jooksul pinnale, ajab totaalset soga (ilmselt nii kaua kui näpud ära väsivad) ja siis kaob jälle..

Tänud sõbralikkuse ja vastutulelikuse eest siin foorumis. Jõudu külamees! Et nagu ei eaja nii profi juttu, siis kohe soga. No las ta olla soga mõni ehk paneb midagi kõrva taha. Või on ülim tõde sinu käes. Sellesse värvilisse maailma mahub ka peale sinu ja sinu vaatega inimesi. Seega rohkem sallivust.

Jäljekütt, vaat see ongi asi, et me loeme siin ka teinekord ajalehti. Sa kirjutad sealt üks-ühele maha ja seal on enamuses jama jutt. Mine vaata nt oma ilvese loengut, räägi inimestega, kes reaalselt ka ilvesest miskit teavad ja mitte ainult külalegende ja ehk saad aru, et sellist juttu ei ole vaja siin ajada. Siinsed mehed/naised on enaumus loomi palju lähemalt näinud kui 500m ja ilvesest teavad nad kordades rohkem kui keskmine ajakirjanik, keda sa peaaegu seal tsiteerid. No mis pärast sellist juttu on siis ikkagi vaja?

Ma saan aru, et Sul on unistused, aga unistuste teoks tegemiseks tuleb ise pillid kotist välja võtta, mitte käia tuttavate kogemusi pajatamas. Lihtsalt lobisedes ei jõua suurt kusagile mu meelest -- kuigi sa üritad tõestada vastupidist.

Eemal

 

#46 11-01-2007 19:11:04

Ilves
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 25

Re: ilvese meelitamine

DoublMe kirjutas:

Mitu korda olin juba alla andnud, et niikuinii kedagi ei tule ja hakkasin makrosid tegema, aga siis vastas mingil suvalisel ajal keegi metsast. Proovisin siis vastu vilistada. Jälle vastati, päris mitu minutit. Siis jäi äkki kõik vait ja ma läksin tegin muid pilte edasi, kuni mõne aja pärast kostusid metsast jälle hääled. Ja niimoodi ikka päris mitu korda.

Seal tihnikus istus ilmselt teine õnnelik, emakitse innavile suus ja muudkui vilistas.
Ennegi roostikus parti jahtivad tüübid üksteisel vileplärinaga adrenaliini käima tõmmanud smile

Eemal

 

#47 13-01-2007 13:48:50

Mart Salumäe
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 96
Veebileht

Re: ilvese meelitamine

Kusjuures ma ise mõtlesin sedasama vahepeal. big_smile Aga ma kahtlen et seal kandis on eriti veel teisi selliseid inimesi.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB