Sa ei ole sisse loginud.
Teadjamehed ja -naised, rääkige, mis kiile eelistada. Tean, et Sven kasutab Leed ja osad Cokinit -- kas on miskit veel mõistlikku ja mida neist peale Cokini ka Eestist saab?
PS: Cokini osas käisin täna Kristiine luksis, kus pool vitriini neid täis. Tüdruk aga, kes leti taga oli, oli pehmelt öeldes täiesti ignorantne filtrite suhtes. Et mis on hoidja jne? 77mm? Kas need on erinevas mõõdus? Veidi nukker tunne jäi küll, et laoks raha letti ja ostaks midagi ära, kui öeldaks, et mida on ja mida võtta tasuks, aga no ei ole seda ütlejat seal.
Eemal
Üks põhjus miks Lee'd eelistada on see, et filtrid on suurt mõõtu ja kiile soetades saad endale ka täishalli, ehk kui kunagi on vaja aeglasemat säri, kui valgusolud võimaldavad, siis katab tumedam pool terve 77mm objektiivi klaasi ilusti ära.
Eemal
Ringh-ray on veel üks tuntud nimi. Assar (fotoluks) mainis korra, et on küsitud ja selle peale ka tellitud, seega küsi. Ma ei mäleta, kas käis jutt Singh-ray või Lee filtritest. Lisaks on veel tuntutest Hitech.
Cokin (hääldus: kokään) on plastist filter, seetõttu odavam. Spetsialistid on testinud ja väitnud, et ühe filtri"klaasi" kasutamisel pole vahet kas on Lee või Cokin vms. Mitme puhul annab plastik end tunda natuke. Cokin on ka ca 5x odavam filter kui klaasist. Cokini hoidjasse saab korraga panna 3 filtrit. Ma ei mäleta kumb, aga lee või singh kasutas vist cokini hoidjaid.
Cokinite puhul on suht lihtne, kuigi pealtnäha keeruline:
kõigepealt on sul vaja rõngast, mis keeratakse obje külge ja filtrihoidjat, mis selle rõnga külge käib. Õigemini need 2 asja on suhtkoht üksteise küljes kinni.
Näiteks siit http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=255
võtad hoidja + rõnga komplekti (mina võtsin 77mm) ja tegelikult sellest komplektist piisab, et kõik 77mm objedega saaks cokini filtreid kasutada.
Kui vajad ka mõne teise filtrikeermega toru ette, vajad juurde vaid adapterrõngaid, hoidja saab sama olla http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=254
Kiilude võrdlustabel: http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=53&art=75
Isiklikult kasutan P120 http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=266&cid=2164
see on 1,66 stoppi. Oleksin tahtnud ND4 (2 stoppi), aga need olid otsas :)
Lisaks ekstreemsem 3-stopiline P121S http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=266&cid=2187
Juurde võiks tahta ka ND100 ja ND10000, mis on ühtlased tumendusfiltrid pikema säri saamiseks (6 ja 13 stoppi), aga eks peab testima, kuidas pildikvaliteet jääb.
Kui vaadata timecatcher.com kutte, siis need kasutavad kõik kvaliteetklaase. Lee, Hitech ja Sight-Ray. http://www.timecatcher.com/main.cfm?p=04_100
PS. See pole müügijutt siin mingitpidi, lihtsalt annan infot mida tean :)
PPS. Markoh: üks näpuliigutus koodis: palun tee foorumis sisestuskasti kõrgus suuremaks. Praegu on ca 6 rida vist, pane topelt, see on jõhker kui kehv on vähegi pikemast tekstist ülevaadet saada. Aitäh.
Eemal
Lee ja Singh-Ray teevad ikka oma hoidjaid, lihtsalt osadele filtritele sobivad ka Cokini omad. Seda peab enne ostu vaatama.
Eemal
kasutasin ka aastaid cokini plastikuid. a ühel järjekordsel varahommikul sügiseselt karges rabas viskas lõpuks räige kopa ette. jõuad paar minutit pildistada kui jälle vaja filter udust puhtaks nühkida. mitmel korral oli seltsis üks sõber, kes samamoodi usinalt oma cokinit lapiga hõõrus. oleks lõpuks püha vihas rabajärvel lutsu visanud selle kiiluga, a ei tahtnud loodust reostada. peale seda pidasin pikalt aru mida teha. vahtisin erinevaid variante ka. oleks peaaegu lee komplekti koos paari kiiluga ära tellinud, aga teadjamad rääkisid, et nad kriimustuvad sama lihtsalt kui plastikfiltrid (vaatasin lee klaase) ning mõtlesin tol hetkel, et ei hakka nii hullu raha praegu kulutama. kuna kiirelt oli vaja, lasin sõbral usast ühe singhray tuua. esialgu-prooviks sellise, mis cokini hoidjasse passib. nüüd olen seda pool aastat kasutanud ja aint kiitvaid sõnu ütlen. esiteks on ta pikem, kui P-seeria cokinid ja mis põhiline - seda niisketes või külmkargetes oludes udustumist pole enam never olnud. ahjaa, cokinile suutsin mõne aja möödudes ikka paar kerget kriimu ka sisse vedada, kuigi ma käitlen oma fototehnikat ja eriti klaase üliettevaatlikult. singhray on siiani puhtaks jäänud. minu nd.6 grad maksis vist 98 taala tol hetkel, igati mõistlikult kulutatud raha. varsti võtangi uuesti teema ette ja tellin ka .9 juurde. selle juba siis suuremas mõõdus kuna ilmselt vahetan ka hoidja välja, see cokini hoidja hakkab end laia nurga ja suure sensori puhul tõsiselt halvast küljest näitama. niiöelda.
Eemal
ND 10000, sellega võid juba keevitust pildistada
minule amatöörile käib Cokin küll, kuigi ega seegi odav just pole, kes lihtsalt katsetada tahab halli filtrit, siis puhas klaas küünla kohal ühtlaselt tahmaseks, kas siis poolest saati või tervena ja saab lihtsalt katsetada toimet.
Endal ND4 121m ja ND8 121s ja ND8 154, mõnda värvilist laenan vahel sõbralt. Esimest kahte kasutan tihedamalt, teisi vahel harva.
Eemal
Tom, kui palju läheks umbes suuremas mõõdus Singh Ray, näiteks ND4 või ND6 koos filtrihoidjaga maksma? Hea oleks ka filmika ees kasutada, praegu seisab niisama nurgas. See, mis Cokini hoidjasse passiks, on ümmarguselt 100$. Suuremas mõõdus vististi kallimad? Oleksin võib-olla käpp. Uurin veel Lee kohta, kuigi kui Leed saavad kriimud ennemini peale, siis Singh Ray. Kuidas siis kvaliteedi osas on Lee ja Singh Ray kasutajad? Sellest teemast on kõneldud, aga mitte ammendavalt.
Eemal
benefactor, abiks elementaarselt kasvõi singh-ray kodukale pilt visata, neil on kodukalgi need filtrid müügis ja hinnad juures.
http://www.singh-ray.com/grndgrads.html
Eemal
ptüi: "...pilk visata"
Eemal
jah, abiks oleks tootja lehelt pilk üle lasta ning seejärel näiteks BH otsingust vajalik kaup välja otsida och ära tellida. ma ise pole miskit tellinud-otsustanud sessuhtes.
Eemal
Käidud ja vaadatud nüüd Lee ja Singh Ray poole peal. Need suuremad Singh Ray "kiilud" on kahjuks pagana "kirve" hinnaga . Selle, mis Cokini hoidjasse käib, võtaks küll, aga sellega on jama, nagu Tom ütles.
Eks vaatab, mis saama hakkab. Võib-olla tuleb "kokääniga" leppida.
Eemal
Cokin on tore ja toimib, ise kasutan küll alles paar nädalat, aga see probleem on tal tõesti: niiskuse korjab kiirelt peale. Olen paar õhtut mere ääres "filtreerinud" ja üsna siva tõmbab mingi kirme peale, pärast arvutis näed: oi mis toredad heledad laigud üle pildi. Samal ajal näiteks eestolev klaasist polafilter jääb puhtaks.
Eemal
cokini p jaoks on olemas ka spetsiaalne wide-angle hoidja. kas sest ka palju tolku on, ma ei tea. igatahes pidi asi praktikas välja nägema nagu tavaline p-hoidja, ainult kaks "esimest sahtlit" maha saetud. siis nii, et ainult 1 filtri saaks ette panna. ma täna võtsin kätte ja saagisin enda vana p-hoidiku samasuguseks, eks homme "põllu peal" näha, kas oli ka abi btw, benefactor - SR-i 10x15 kiilud on ca 60 dollarit kallimad tavalistest kui õigesti mäletan. ja need omakorda sobivad kas cokini z-pro või x-pro hoidjasse, mis on odavad.
Eemal
tom, mul on just sama mõte seoses selle saagimisega. üle ühe plastiku niikuinii ette ei soovitata panna, plast on plast.
Eemal
Ise ostsin hiljuti Cokini kiilfiltri Neutral Grey Medium ND4
Kuid avastasin et sama filtri efekti on võimalik esile kutsuda ka Photoshop CS2´ga.Väga täpseid teste pole veel teinud.
Mida teised arvavad?Kui palju Photoshopiga saab järgi teha?
Eemal
Photoshopiga saab hea käega ja programmi tundev inimene kõike järgi teha. Kas see aga foto on, mis tulemuseks tekib, on palju olulisem küsimus!
Looduspilt.ee abi ja KKK allteemad Viigimarja jant ja igasugune manipuleerimine.... soovitaks läbi lugeda...
Eemal
ma kuulsin ükskord, et photoshopiga saab hundi lõvi kukile istuma panna ka
Eemal
Küsimus on pigem selles kas kiilfiltrit on mõtet üldse osta?
Tõenäoliselt on tegemist hoopis raha maha viskamisega...Photoshopiga teeb iga kell järgi.Ja põle ka keeruline teha veel.
Kuid Jaanus Järva Fotoluks.ee lehel arvab nii :
Tõsi, digikaamerate omanikud saavad kasutada nn. digitaalset kiilfiltrit, kus stseen jäädvustatakse kaks korda. Esimesel ülesvõttel säritatakse korrektselt maapind ja teisel taevas. Hiljem pannakse kaks pilti mõnes pilditöötlusprogrammis uuesti kokku ja tulemuseks ongi maastikupilt, kus nii taevas kui ka maapinnal on detailid säilinud. See on aga üsna aeganõudev protsess, mistõttu pöörduvad paljud digikaamerate omanikud tagasi vana ja hea kiilfiltri poole.
Aga mina arvan et saab ka lihtsamalt:
Selekteeri pildil heledam või tumedam osa.Pane Feather 100%
Ja siis image-adjustments-exposure
Eemal
Ma ei ole küll teab mis pilditöötleja, aga seda võin siiskiöelda, et sinu nipist pole tihtilugu abi. Kui pildil on ülepõlenud (või täiesti musti) alasid, siis sinna sa pärast detaili tagasi ei too.
Eemal
Mina kasutan digitaalseks kiiluks raw konverteri "fill light"-i või/ja tooni-kurvi kõverat. See toimib kui stseen ei ole eriti kontrastne. Mida altpoolt midagi üles tood, seda rohkem tuleb müra ja seda vähem heledusastmeid/detaili/kvaliteeti. Kahte pilti arvutis kleepima hakata ei viitsi, see aeg tasub tõesti pigem kaamera taga veeta.
Aga sellest ühe pildi kruttimise nipist jääb päris tihti väheks, niiet kiilude soetamine on mul plaanis ikkagi.
Eemal
Kiilfiltri efekti saab enam-vähem jäljendada kahe eraldi kaadri võtmisega eri säridega. See eeldab aga, et pildil pole eriti liikuvaid objekte. Ühest kaadrist digitaalsel teel välja väänatud efektid on ikkagi sitast saia tegemine, arvestades piiratud bittide hulka.
Ise kasutan cokini P hoidjas (esimesed sahtlid maha saetud) Singh-Ray filtreid, kusjuures 12mm objega on filtrihoidja servad ikka näha ja aitab ainult filtri käega hoidmine. Muidu kiidan.
Eemal
unitra, sa pole proovinud cokini hoidjat õhemaks saagida? sellel on 3 soont, tegelikult enamikel juhtudel ühest piisab ja sellega saab paar kraadi laiust juurde lainurka kasutades.
Eemal
kaups, unitra seda just ytles ju, et on maha saetud ..
Eemal
eh, näe tõsijutt :) unitra, kas sul on 12mm ees veel mõni filter, UV näiteks?
Eemal