Sa ei ole sisse loginud.
Oleks soov panna kokku võimalikult korralik komplekt, mille põhiosaks oleks Canoni 350. Aga nagu foorumitest nähtub, selle kit-objektiiviga ei ole erilist mõtet tegutseda. Milline objektiiv tuleks siis esialgu muretseda, et asjaga algust teha? Netipoode kammides jäi pilk pidama sellisel objektiivil nagu Sigma AF 18-125mm F3,5-5,6 DC, mis peaks vähemalt esialgu asja ära ajama, lisaks tavavõtetele ka kohe lainurk olemas ja mille hind ka päris jõukohane, 4900.- Kuna seni tegelnud nn digiseepidega, siis kuidas võrrelda näiteks Minolta Dimage z3 12x optilist suurendust peegli objektiividega (mitmele millimeetrile see nende puhul vastab, ega vist ikka 420 vasta). Ja kui nimetatud objektiiv eriti kriitikat ei kannata, siis millele tasuks pilku heita? Tean et canoni L-seeria vastu ei saa keegi teine, aga nende puhul jääb üks väike küsimus- hind.
Põhiliselt tuleksid tegemisele ikka looduspildid. Oleksin tänulik ka info eest, milline peaks välja nägema üks korralik objektiivide täiskomplekt samale kaamerale (lainurgast teleni).
Tänan kõiki, kes selle pika jutu läbi suutsid lugeda ja eriline tänu neile, kes ka midagi asjalikku vastata püüavad.
Lihtsam on asjalik olla, kui oma looduspilte täpsemalt määratled. Putukad või linnud-loomad või kaunid vaated ja maastikud ? Aga täiskomplekt on täiskomplekt - osta kokku kõik saadaolev
Eemal
Tänan, Priidik, hea soovituse eest!! Küllap oled vist näiteks putukate tagumiste jalgade pildistamisele keskendunud, et küsimust selliselt tõlgendad. Ise paraku nii kaugele jõudnud ei ole ja pildistanud kõike seda, mida loetlesid ja natuke enamgi veel.Väga kitsalt spetsialiseerunud fotograafile aga selgituseks, et täiskomplekti all mõtlen makro-, lainurk-, tava- ja teleobjektiivi. neid kõiki korraga osta ei jõua, aga ühekaupa tuleks asi kõne alla. Alustagem siis sellest, millist tavaobjektiivi oleks mõtet osta, et seda mõne aja pärast välja vahetama ei peaks? Ja sama küsimus ka kõikide teiste objektiivide kohta.
Ma tänan tähelepanu eest!
Järgnev jutt on põhimõttel, et niipalju kui inimesi, niipalju arvamusi, järgnev on minu arvamus. Minu pakutu ei ole odavaim, aga ma arvan, et tavakodanikule optimaalne hea kvaliteediga foto tegemisel.
Looduse pildistamiseks mina ei näe, et oleks vaja see kit obje välja vahetada, see joonistab üllatavalt hästi ja see on päris palju kiita saanud - hea ost selle raha eest. Maastiku pildistamiseks ja läbupildistamiseks vägagi ok imo.
Kui aga kit siiski ei sobi või/ja pappi üleliiast, siis Canon 17-40L lainurgaks http://www.photopoint.ee/toode.php?id=3660
Makroks kas väiksema rahakoti puhul Sigma 105mm
http://www.photopoint.ee/toode.php?id=564
või kui on rohkem suts pappi, siis võta Canon 100mm
http://www.photopoint.ee/toode.php?id=3716
Telega on lugu koledam See on juba palju kallim. Korralik "odavama otsa" tele, mille ost ei tundu raha raiskamisena, on Canon 100-400 IS
http://www.photopoint.ee/toode.php?id=3526
Ei pea sugugi juhinduma eesti hindadest, need on kohati liiga kirved, seega vaata ringi, tutvu müügikuulutustega jne, peaasi, et ära kiirusta ja rabista. Pigem kogu kauem raha ja osta korralik asi, kui luts - hiljem kindlalt kratsid kanni muidu ja kahetsed. Canoni L objede ost on kaval järelturu hinna osas, muude objede puhul võib häving hiljem suurem olla.
Praegast ei viitsi rohkem seletada, kahtlaselt hakkab silm kinni vajuma juba....kui vaja siis küsi
Eemal
Muus osas olen markohiga päri, soovitaks sama va kit või tele. Ma lihtsalt olen reaalsuses suht pädeva tegija kitobje pilte näinud võrreldes tamroni tavaga ja no see kit ei kannata ikka kriitikat küll. IMO see tuleks tasuta juurde anda, mitte raha selle eest küsida ;-).
Tele osas soovitaks mina fixi -- ma kunagi omasin Sigma telezoomi, aga reaalsus on, et 99% kasutad ainult tagumist otsa ehk siis minu puhul 400-t. Ehk siis soovitaks fix 300st (soovitavalt Canoni oma, seal ka IS, mis käest pildistamisel lausa lust ikka, kuid ka Sigma 300ne f2,8 on minu testimise andmetel väga hea obje.), kuhu kannatab ka rahulikult 1,4x telekonverteri vahele keerata, mis teeb sellest 420se. Ja kuna fixil puudub nt markohi nimetatud objele tavane pika otsa valge ava pehmus, siis... Aga kui tele zoomi peale minna, siis ega paremat hinna-kvaliteedi suhet ei leia kui canoni 100-400 -- kui sellele obje omapära ehk (no offence, markoh nõmeda push-pull zoomimissüsteemiga ära harjud.
Ma soovitaks, et objed tuleks osta nii, et ka arenedes või juurde ostes vanade objede müügiga tegelema ei peaks hakkama. Juhul kui ikka tõsine ja pikaajalisem huvi on...
Viimati muutnud draa (30-04-2005 11:07:36)
Eemal
Selleks, et vaest algajat mitte ära hirmutada, siis ise hankisin endale EOS 20D-le järgneva teleobje (just tulenevalt hinna piirangutest):
Canon 75-300 IS USM
hinnaks oli kasutatult 6000 kr ning sain veel aasta garantiid ka. Praegu olen objega suhteliselt rahul kuigi jah kasutan seda põhiliselt 300mm asendis (kuna EOS 20D sensor on 1.6x väiksem kui filmikatel, siis obje on automaatselt 480mm samaväärne täiskaadri korral, ei tea kas see 350D korral ka kehtib, on viimane ikkagist ju 20D odavam versioon seega võiks).
Loomulikult kui vähegi võimalik ürita osta canoni valgeid objektiive, kuid kui ikka rahaliselt välja ei tule, siis odavam zoom kõlbab ka ning usu mind teleobjektiiv on üks esimesi millest puudust tundma hakkad kuna vähegi metsas jalutades hakkad nägema igasugu huvitavaid linde ja loomi ning siis kirud, et miks pole teleobjektiivi
Aga jah kui juba oled suutnud rohkem raha koguda, siis 300mm fix + 1.4 konverter (konverter ei pea olema canoni oma, see mõtetult kallis) annab parimaid tulemusi.
Viimati muutnud toruonu (30-04-2005 05:58:57)
Eemal
toruonu kirjutas >>>>kuna EOS 20D sensor on 1.6x väiksem kui filmikatel, siis obje on automaatselt 480mm samaväärne täiskaadri korral, ei tea kas see 350D korral ka kehtib, on viimane ikkagist ju 20D odavam versioon seega võiks).
üldiselt on mõlemad APS-C mõõdus, mistõttu on mõlema fookuskauguste korrutiseks 1,6
>>>konverter ei pea olema canoni oma, see mõtetult kallis
Kallis on ta tõesti aga ta on ka canoni toru vahel teistest parem.
Aga soovitaks täitsa sigma 400 f 5,6 toru teda on küll raske leida, kuna pole enam tootmises ja töötab ta ka digikere ees vaid täisavaga, aga see-eest joonistab ta täisavaga täitsa koralikult ja palju sa looduses ikka seda ava 5,6-st koomale keerad:))
Eemal
>>>>konverter ei pea olema canoni oma, see mõtetult kallis
Kallis on ta tõesti aga ta on ka canoni toru vahel teistest parem.
Tõsi, eks ta parem ole, kuid kas tasub ennast ka ära? (6.5KEEK vs ca 3KEEK)
Aga soovitaks täitsa sigma 400 f 5,6 toru teda on küll raske leida, kuna pole enam tootmises ja töötab ta ka digikere ees vaid täisavaga, aga see-eest joonistab ta täisavaga täitsa koralikult ja palju sa looduses ikka seda ava 5,6-st koomale keerad:))
hmm mina pildistan linde küll tihti f/8 või isegi väiksema avaga, et saada kogu lindu kindlasti ilusti fookusse. f/5.6 ei pruugi seda alati anda. Sama loomadega. Ehk siis kui vaatan oma üles pandud pilte, siis kõik mu 20D pildid on väiksema avaga kui 5.6 (f/8 - f/10)
Eemal
Tänan kõiki vastajaid! Püüan siinkirjutajate soovitustest kinni pidada ja esmajoones mitte kiirustada, sest vajalikke vahendeid ka veel pole.
Teleobjektiividega on muidugi asi raske, aga avastasin ühe huvitava eksemplari, mis hakkas nagu väikselt huvi pakkuma, kuigi teda päris pikaks toruks ilmselt veel nimetada ei saa. Nimelt Canon Zoom objektiiv EOS-EF 70-200/4 L USM. Kas keegi on selle isendiga kokku puutunud? Nomaticas pakutakse seda hinnaga 13090.-, lisaks muidugi saatekulud.
Konkreetse objektiivi kohta ei ole kommentaare, kuid ise peale mõningast pildistamist ja katsetamist otsustasin oma 75-300 IS USM objest loobuda ning asendada selle 300mm f/4 L objega + canoni konverter. Minu esialgne postitus võis tunduda võib-olla ülipositiivne selle objektiivi kohapealt, pigem on tegemist vahendiga millega on võimalik põhimõtteliselt töö ära teha, kuid väga raske on sealt väga hea kvaliteediga pilte saada.
Valik sai tehtud suuresti selle pärast, et veebis ringi kolades olen jõudnud järeldusele, et selline kombinatsioon on vist hetkel parima pildikvaliteedi ja hinna suhtega kui tahta väga head kvaliteeti.
Sellest edasised objed on juba kordi kallimad (see kombinatsioon peaks tulema alla 30KEEK) ning kuna antud juhul rahalised vahendid võimaldavad, siis sai otsustatud ka canoni enda 1.4 konverter võtta.
75-300 IS USM loobumise peamiseks põhjusek on tema ülim pehmus 300 mm peal. Isegi 1/1000 s ja f/8 on vaja tugevalt veel teravustada fotopoes ning madalatest säridest ning suuremast avast ei tasu väga palju rääkidagi. Pealegi ei õnnestu alati kahjuks valguse tõttu hoida kiiret säri väikese avaga. Lisaks ka pideva käsifookuse puudumine ja fokuseerimise kiiruse probleem 75-300 IS USM objel tänu millele on lendavate lindude pildistamine praktiliselt välistatud.
Väike viide ka sõltumatule testijale: http://www.bobatkins.com/photography/re … enses.html
selle järgi on näha, et resolutsiooni kaardilt ei tuli nii drastilist vahet, kuid kui võtta real life image, siis on ikka ropp vahe sees 300/4 L ja 75-300 IS USM-l. Ok, minnes 50% kropi ja agressiivse unsharp maski peale on võimalik saada asi paremaks, kuid enamuse piltide puhul ei saa lihtsalt rakendada sellises koguses unsharp maski.
Viimati muutnud toruonu (06-05-2005 23:15:08)
Eemal