Sa ei ole sisse loginud.
Väga üllatav tõesti. Ise enne ei uskunud, kui olin pipetiga värvikoode vaadanud:D
Eemal
Keskmise halliga on kõige parema tulemuse saanud üldiselt keskmiste teksapükstega . sellist toonide paikaajamist mõõdetakse maastiku piltides kui on vaja kindlalt valged ja mustad alad paika saada ja seda siis spotmeetriga.
Eemal
Mina ei kasuta keskmise halli meetodit. Mina panen paika heleduse ja kõik ülejäänud langevad siis ise paika. Minu kõik 2005 lõpp - 2006 aasta pildid on tehtud käsisäri re˛iimis ja punktmõõtjaga ja just selle meetodi järgi. Ise mõtlesin selle välja. Pole kuskilt sellise lähenemise kohta lugenud. Aga töötab suurepäraselt. Eriti talvel.
Ühesõnaga mina oleks näidispildi puhul säri mõõtnud hoopis kõige heledama valguse käes olevalt valgelt ruudult. Hallid ja varjus olevad valged oleksid siis ise paika läinud.
Eemal
Eemal
Just. Kui oled heledama koha õigesti määranud, siis ei saa midagi põlema minna.
Eemal
Kui õigesti arvutada siis ei ole vahet kas mõõta keskmise halli või heleda pinna pealt. Pole küll veel digisse sügavuti sisenenud. Olen ise mõõtnud ka peopesalt mis peaks olema u 1 aste keskmisest hallist heledam. Aga teksapüksid on toiminud paremini.
Eemal
Ma mõõdan abikaasa 350D'ga samamoodi, kuigi jah sellega on natuke raskem opereerida. Punktiga on tekkinud teatud kogemus, mis laseb ka suurema alaga juba kiiresti ja täpselt opereerida. Kuigi jah ei oska öelda, kas ma ilma punktita ka nii ruttu samasuguse kogemuse juurde jõudnud oleksin.
Eemal
Sven, ehk kirjeldad oma meetodit veidi pikemalt. Kindlasti oleks paljudel huvitav teada. Et siis mõõdad kõige heledamast kohast ning vastavalt kogemusele/sisetundele keerad särikompensatsiooni?
Eemal