Sa ei ole sisse loginud.

#26 08-01-2010 14:38:51

Watchtower
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 99

Re: Kalendrid

Palju õnne kõigile, kelle pilt valiti Nordea 2010 suurde ja soliidsesse aastakalendrisse.
Nüüd siis tuleb aga, aga kahjuks ei vea pooled pildid sellist suurendamist välja nii teravuse kui (digi)müra poolest, mis suurendamisel eriti silma torkavad. Kujundajad on ka mõnudega värvidel lasknud särada.
Eraldi tooksin välja ehk kõige laitmatu kvaliteediga pildi - metskitse portree, autor Jaak Põder.

Eemal

 

#27 08-01-2010 15:56:10

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Kalendrid

Watchtower kirjutas:

Palju õnne kõigile, kelle pilt valiti Nordea 2010 suurde ja soliidsesse aastakalendrisse.
Nüüd siis tuleb aga, aga kahjuks ei vea pooled pildid sellist suurendamist välja nii teravuse kui (digi)müra poolest, mis suurendamisel eriti silma torkavad. Kujundajad on ka mõnudega värvidel lasknud särada.
Eraldi tooksin välja ehk kõige laitmatu kvaliteediga pildi - metskitse portree, autor Jaak Põder.

Ma ei oska suurt kalendrit kommenteerida, kuna pole seda näinud, aga väikese kalendri puhul vähemalt minu loometöö kallal käitus Nordea meelevaldselt ja sellest rebasepildist http://erikmandre.pri.ee/index.php?showimage=2 jäi sisuliselt alles vaid rebase nägu. Loomulikult sellise cropi puhul kannatab nii kvaliteet kui ka visuaalne pool ja ma olen äärmiselt pettunud sellises meelevaldses isetegevuses, milleks puudub ühtlasi ka Nordeal igasugune õigus.

Eemal

 

#28 08-01-2010 16:42:19

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: Kalendrid

kas nad siis ilma autori loata tegid seda, Erik? Sa oled siis nats sundviskes vist, kuna noblesse oblige õiguskaitsevahendite rakendamiseks.

Eemal

 

#29 08-01-2010 17:02:46

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Kalendrid

Seiraja kirjutas:

kas nad siis ilma autori loata tegid seda, Erik? Sa oled siis nats sundviskes vist, kuna noblesse oblige õiguskaitsevahendite rakendamiseks.

Luba oli olemas, et pilt kalendrisse panna, aga pildi selliseks muutmiseks jah luba ei küsitud.

Eemal

 

#30 08-01-2010 17:33:49

Watchtower
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 99

Re: Kalendrid

Erik Mandre kirjutas:

Seiraja kirjutas:

kas nad siis ilma autori loata tegid seda, Erik? Sa oled siis nats sundviskes vist, kuna noblesse oblige õiguskaitsevahendite rakendamiseks.

Luba oli olemas, et pilt kalendrisse panna, aga pildi selliseks muutmiseks jah luba ei küsitud.

Ma pole jälle väikest kalendrit näinud aga kadreerimine käib kujundustöödes ikka asja juurde ja kui kujundaja nii otsustas siis nii ongi ja tagant järele võib vaid öelda kas selline lahendus meeldib või mitte.

Eemal

 

#31 08-01-2010 17:55:01

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Kalendrid

Watchtower kirjutas:

Erik Mandre kirjutas:

Seiraja kirjutas:

kas nad siis ilma autori loata tegid seda, Erik? Sa oled siis nats sundviskes vist, kuna noblesse oblige õiguskaitsevahendite rakendamiseks.

Luba oli olemas, et pilt kalendrisse panna, aga pildi selliseks muutmiseks jah luba ei küsitud.

Ma pole jälle väikest kalendrit näinud aga kadreerimine käib kujundustöödes ikka asja juurde ja kui kujundaja nii otsustas siis nii ongi ja tagant järele võib vaid öelda kas selline lahendus meeldib või mitte.

Ei ole sinuga absoluutselt nõus ja leian, et su arusaam on väga väär. Nordea kalendri kujundaja peab kasutama konkurssitöid sellisena nagu need konkurssile on esitatud. Kujundajal PUUDUB igasugune õigus omavoliliselt pilte kroppida ja muul viisil muuta va vast mõned millid teatavasse formaati viimiseks. Vast probleem ongi sellises mõtteviisis nagu sina viljeled, et kujundaja arvab, et võib teha autori töödega mis soovib, selleks, et tulemus jääks nii nagu temale endale just meelepärane on. Paraku on selline arvamus ekslik ja võib kaasa tuua õigusliku nõude kujundaja vastu, sest selline käitumine riivab nii autori isiklikke kui varalisi õigusi. Rõhutan, et antud juhul ei käi jutt mõne milli lõikamisest siit ja sealt, selleks, et pilt oleks kalendri jaoks sobivas formaadis. Kel on see väike kalender käes, siis heitke pilk kalendri pildile ja minu kodulehe lingile ning saate aru millest jutt!

Eemal

 

#32 08-01-2010 18:34:48

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Kalendrid

Reaalses elus käib asi ikka nii, et kui klient ostab (näiteks pildipangast) faili, võib ta selle kadreeringut muuta ja kasutada nii, et lõpplahendus oleks temale sobiv. Selle eest ta ju maksab. See on muidugi iseasi, kui (näiteks) väikest faili jõhkralt kroppida. Iseasi on see siiski ainult kvaliteedi mõttes. Seepärast eelistavad ka suured pildipangad võimalikult suuri algfaile, et kujundajad soovivad tihti pilti enda formaadi või vajaduste tarbeks lõigata.

Ma ei tea kas selle kalendri puhul ka need pildid osteti või kaasnes luba tänu konkursil osalemisele. See läheb muidugi kujundaja kapsaaeda, kui ta faili nii palju kroppis, et see enam trükki ei kannatanud.

Mis ulmeformaadis see kalender siis oli, et üldse sellised probleemid tekkisid?

Eemal

 

#33 08-01-2010 18:41:41

Watchtower
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 99

Re: Kalendrid

Erik Mandre kirjutas:

Watchtower kirjutas:

Erik Mandre kirjutas:



Luba oli olemas, et pilt kalendrisse panna, aga pildi selliseks muutmiseks jah luba ei küsitud.

Ma pole jälle väikest kalendrit näinud aga kadreerimine käib kujundustöödes ikka asja juurde ja kui kujundaja nii otsustas siis nii ongi ja tagant järele võib vaid öelda kas selline lahendus meeldib või mitte.

Ei ole sinuga absoluutselt nõus ja leian, et su arusaam on väga väär. Nordea kalendri kujundaja peab kasutama konkurssitöid sellisena nagu need konkurssile on esitatud. Kujundajal PUUDUB igasugune õigus omavoliliselt pilte kroppida ja muul viisil muuta va vast mõned millid teatavasse formaati viimiseks. Vast probleem ongi sellises mõtteviisis nagu sina viljeled, et kujundaja arvab, et võib teha autori töödega mis soovib, selleks, et tulemus jääks nii nagu temale endale just meelepärane on. Paraku on selline arvamus ekslik ja võib kaasa tuua õigusliku nõude kujundaja vastu, sest selline käitumine riivab nii autori isiklikke kui varalisi õigusi. Rõhutan, et antud juhul ei käi jutt mõne milli lõikamisest siit ja sealt, selleks, et pilt oleks kalendri jaoks sobivas formaadis. Kel on see väike kalender käes, siis heitke pilk kalendri pildile ja minu kodulehe lingile ning saate aru millest jutt!

Õiguslikud nõuded tuleb sul ikka Nordea, kes on LAFi peasponsor ja teinud võimalikus sinu osalemise sellel üritusel, vastu teha sest kujundaja kasutas pilti mille valis välja tellija, ilmselt siis Nordea ja kasutas seda vastavalt kujunduskontseptsioonile. Nõnda samuti ka suur kalender on kitsas portree formaadis ja vaevalt, et enamus pilte seal olid niimoodi tehtud alates Sveni metsseast lõpetades Jaagu metskitsega. Hetkel ma arvan, et sul on võimalus edaspidi seda viga mitte teha, et lubada oma pilte kasutada kalendrites jne

Eemal

 

#34 08-01-2010 18:54:47

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Kalendrid

Toomas kõik õige, sest sellisel juhul on antud ka kasutajale vastavad õigused. Nordeal minuteada ei ole õigus teoseid muuta oma äranägemist mööda.

@Watchtower: See, kes antud juhul vastutab on sootuks teine küsimus sellest, kas nii võib või mitte.  Aga antud juhul ma ei ole algusest peale plaaninud ühtki õiguslikku kaitsemeedet kasutusele võtta, vaid lihtsalt juhtida Nordea tähelepanu sellele probleemile, mida ka Looduseomnibussi vahendusel tehakse, sest ka nemad on selles küsimuses samal meelel ja probleemist teadlikud.

Eemal

 

#35 08-01-2010 19:08:41

Watchtower
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 99

Re: Kalendrid

Ma hetkel rohkem ei vaidleks siin kujundusteemadel. Ise olles kujundaja endamisi mõtlen, et küll on hea, et on olemas foto- ja slaidipangad - ei teki kunagi selliseid üllatusmomente. Vahel küll tahaks just kasutada kujundustes kodueesti pilte.
Kas siis pilti oli fotopoes muudetud digitaalselt või oli siiski tegu kõva kadreerimisega, millest see pettumus?

Eemal

 

#36 08-01-2010 19:20:19

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Kalendrid

Tegemist oli kõva kadreerimisega ja mitte kvaliteet ei häirinud (pilt oli konkursile esitatud siiski täiskaadrina nagu ikka ja piksleid jagus ka kroppimiseks), vaid lihtsalt pildi üldmulje kaotamine oli see mis mind jäi häirima. Aga Watchtower, ma arvasin, et sa oled kujundaja smile
Aga vaata autoril on alati oma visioon ja nägemus pildi suhtes ja kui see kujundaja poolt lihtsalt ära nullitakse, siis jääb mõru maik suhu. Jätame kõrvale need õiguslikud küsimused, see lihtsalt ei ole autori loometöö suhtes ilus.

Eemal

 

#37 08-01-2010 19:26:03

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Kalendrid

Toomas Ili kirjutas:


Mis ulmeformaadis see kalender siis oli, et üldse sellised probleemid tekkisid?

Formaat ei olnudki mingi ulmeline ja pildi kroppimiseks ei olnudki iseenesest mingit vajadust - see tundus olevat lihtsalt kujundaja visioon minu loometööst smile

Eemal

 

#38 08-01-2010 19:47:22

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Kalendrid

Minu lauakalendri pilti (veebruar) cropiti ka tugevalt ja lasti peale ilmselt autolevels. Aga pole hullu, tulemus okei, kuigi tervik on muutunud.

Jaagu pilt on tehniliselt klass omaette jah.

Eemal

 

#39 08-01-2010 20:32:53

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Kalendrid

Kaupo Kalda kirjutas:

Minu lauakalendri pilti (veebruar) cropiti ka tugevalt ja lasti peale ilmselt autolevels. Aga pole hullu, tulemus okei, kuigi tervik on muutunud.

Jaagu pilt on tehniliselt klass omaette jah.

Ärge saage valesti aru, ega minul nüüd samuti sellepärast maailm kokku ei varisenud smile Lihtsalt kurvaks tegi meele, kui tervikust pildist mille kalendrisse lubasin jõudis sinna vaid pool smile Arvan, et see teema väärib lihtsalt tähelepanu, sest nii ei ole ilus teha. Aga Jaan lubas selle teema nii või teisiti Nordeas üles võtta, seega võib teema lõppenuks lugeda.

Eemal

 

#40 08-01-2010 21:53:41

mustikas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 138

Re: Kalendrid

Kas me ei peaks siiski veidikenegi sallivamad olema teiste töö suhtes? Ma mõtlen kalendri kujundajat. Sain ka eile selle väikese kalendri. Minu linnukesel näiteks oli seal jupp saba puudu. No ei tulnud selle pääle, et suurt probleemi teha. Kui nii siis nii. Täna tuli postist aga suur kalender ja seal olid kõik pildid kenasti ära mahtunud. Kusjuures mu linnuke vaatas sealt vastu hoopis teises poosis. Ei näe ikka probleemi. Võib-olla kujundaja ei hakanud väikese kalendri jaoks pilte vähendama, vaid võttis piltidest vajaliku osa? Suures kalendris oli mu meelest kõik OK. Rebast vist suures polnud.
Mõtlen, et kui autor annab oma nõusoleku foto avaldamiseks (antud juhul tasuta), siis ta ometi lubab kujundajal ka oma tööd teha. Iseasi, kui ma tellin endale oma korrigeeritud ja trükikõlbulikest piltidest kalendri ja siis neid ületöötlema hakatakse, vaat see mulle ei sobiks mitte üks raas.

Eemal

 

#41 09-01-2010 22:11:30

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Kalendrid

No anna andeks mustikas, aga antud juhul jääb väikesest kalendrist selline üle-jala tehtu mulje ja minuarust vajab väikese kalendri puhul kindlasti kujundaja töö laitust, mitte kiitust.

Eemal

 

#42 09-01-2010 23:48:08

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: Kalendrid

Huvitav lugemine: on probleem ja nagu ei ole ka. Ei meeldi, et muudetakse teost, kuid samas midagi nagu ei juhtu ka. Ma arvan mõistvat selle põhjuseid, kuid julgeks soovitada minetust kommunikeerida Nordea Eesti tippu, mitte mingile turunduspundile, kui soovitakse adekvaatset tagasisidet pangalt.

Eemal

 

#43 09-01-2010 23:50:44

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: Kalendrid

kui seal on ikka tõsine screwup ja autorid seda tugevalt väljendavad ning pangal on seda loodusbrändi vaja, siis vahetatatakse see kujundajate vmt punt lihtsalt välja.

Eemal

 

#44 10-01-2010 02:06:04

Watchtower
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 99

Re: Kalendrid

Nutupillidele ma ütleksin seda, et tänu Nordeale, said need pildid, millest LAFi ˛ürii vaatas mööda nagu halvaks läinud kiluvõilevast, uue hingamise ja tähenduse kalendris. Kui kogu konkurss on ammu unustatud siis osad pildid ja autorid said veel "ekraanile" aastaks ajaks, selle peale ikka tasub solvuda küll kohe!

Kroppimine ja toonimine ja muu.
Nagu mõlemast kalendrist on näha, on piltide peale kribatud igasuguseid mõtteteri, noh näiteks ei pildistanud ju Kaupo oma pilti ja ise samal ajal mõeldes et voh! kriis, ometi tema pilt tundus tegijatele just see õige väljendamaks kriisi. Ja Eriku pilt valiti just selle uduse rebase ilmeka näolapi pärast mitte tausta ja jälle sama - tänu sloganile on see täiesti teine pilt ja palju õnne Erik, sina tegid selle ja nimigi all, mida sa nutad? (minu arust on see pilt muidugi täiesti udune loe: teravus puudub, võib olla selle pärast pidanukski ta väiksemaks jääma...).
Lõpetuseks ma arvan, et Nordea tahtiski anda mitte võitnud töödele ja nende autoritele hoopis teistsuguse auhinna - olla avaldatud panga esinduskalendrites aastaks ja kauemakski.
Minu pilt on väikese kalendri ingliskeelse oktoobri küljel.
Ma väga ei mäleta, et ma nii sinise pildi oleks teinud ja sellise kadreeringu aga ongi äge ja tänud kujundajale ja Nordeale.

Eemal

 

#45 10-01-2010 12:04:10

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Kalendrid

Watchtower kirjutas:

Nutupillidele ma ütleksin seda, et tänu Nordeale, said need pildid, millest LAFi ˛ürii vaatas mööda nagu halvaks läinud kiluvõilevast, uue hingamise ja tähenduse kalendris. Kui kogu konkurss on ammu unustatud siis osad pildid ja autorid said veel "ekraanile" aastaks ajaks, selle peale ikka tasub solvuda küll kohe!

Kroppimine ja toonimine ja muu.
Nagu mõlemast kalendrist on näha, on piltide peale kribatud igasuguseid mõtteteri, noh näiteks ei pildistanud ju Kaupo oma pilti ja ise samal ajal mõeldes et voh! kriis, ometi tema pilt tundus tegijatele just see õige väljendamaks kriisi. Ja Eriku pilt valiti just selle uduse rebase ilmeka näolapi pärast mitte tausta ja jälle sama - tänu sloganile on see täiesti teine pilt ja palju õnne Erik, sina tegid selle ja nimigi all, mida sa nutad? (minu arust on see pilt muidugi täiesti udune loe: teravus puudub, võib olla selle pärast pidanukski ta väiksemaks jääma...).
Lõpetuseks ma arvan, et Nordea tahtiski anda mitte võitnud töödele ja nende autoritele hoopis teistsuguse auhinna - olla avaldatud panga esinduskalendrites aastaks ja kauemakski.
Minu pilt on väikese kalendri ingliskeelse oktoobri küljel.
Ma väga ei mäleta, et ma nii sinise pildi oleks teinud ja sellise kadreeringu aga ongi äge ja tänud kujundajale ja Nordeale.

Tore et sa eufoorias oled! Aga kõik ei pea sinu eufooriat jagama. Keegi pole siin nutnud ja see kiluvõileva jutt vist oli mõeldud sinu enda loomtöö kohta, mitte teiste. Usun, et teiste töödest nüüd küll LAF ka konkurssi hetkel mööda ei vaadanud ja suurem osa neist ka suurele ekraanile jõudis. Kõik ei saagi konkurssi võita, ega äramägitud saada, kuid zürii teeb samuti teatavasti tublit tööd, et langetada oma valik, mis suurele ekraanile jõudmist väärib.

Kui nüüd minu pildist rääkida, siis pilt on täiesti fookuses ja terav. Kui miski seal on udune, siis on see sinu silm, mitte minu pilt! Mine silmaarsti juurde! Tõsi konkurssile sai saadetud tollel ajal kogemata fotokere poolt automaatse noise`iga ülekäinud pilt, mis omakorda pehmendas pilti, aga sellest peaks iga kogenud fotosilm aru saama. Vähendatud noise`iga pilt on mul kodukal üleval, vaata seda ja siis räägime tervusest edasi! Muidugi on pildi joonisele oma jälje jätnud kõrge ISO (1600), aga fookus on täiesti paigas. Sellise ISO juures Nikon D200 annab joonises tugevasti  järgi, aga õnneks oli pildistatav objekt väga lähedal ja siis on kadu väiksem.

Sinu jutt kõlab nagu sa ise oleksid selle kalendri kujundaja või asjaga seotud. Kui nii on siis mida sa kobised läbi lillede, esine sellena kes sa oled!

Eemal

 

#46 10-01-2010 12:06:41

mustikas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 138

Re: Kalendrid

Eelmise kommenteerijaga 100% ühel meelel. Oli rõõm päeva alustada lugedes neid ridu. Tõepoolest, vahel tundub, et me elame mingis ülekülluse maailmas, kus miski, mida pakutakse, pole ikkagi hea. Minu rõõmustasin küll, kui küsiti luba pildi avaldamiseks ja anti teada, et selle eest ei maksta. Oli hea teada, et pilt, mis zhüriile korda ei läinud, korjatakse üles ja ta saab elada terve aasta ilusat elu. Kui tuli väike kalender, olin sellegi üle rõõmus. Suur üllatus ootas alles ees, kui läksin järgmine päev Otepäält pakki saatma ja nö muuseas anti üle leti suur kalender pihku. Mingit teadet ma paki kohta ei saanud. Selgituseks kuulsin, et meie maapostkontorit enam ei eksisteerigi. Selline siis maainimese elu meil.
Aga kalender on ilus! Kõik pildid selles on imelised ja need lühikesed read seal on üldjuhul rosinaks. Las pealegi keegi teine (kujundaja) mõtestab su pildi lahti, ongi põnevam. Muidu teed seda ju ise. Vaata asja nüüd teise nurga alt vahelduseks. Mäletan, kunagi ammustel aegadel, kui Maaleht mu esimesed kalendrid välja andis, kirjutasin neid mõtteteri ilusal sügishommikul metsas ühe mäe peal kännu otsas istudes. Olin vast tunnikese seal olnud, kui kuulsin selja tagant raginat. Uhkete sarvedega põdrapull tuli alt metsajärvelt joomast. Olin istunud ta teele. Olid ajad...
Nordea pangale igatahes aitäh! Ma arvasin, et teised pildid peale minu oma on auhinnatud. Nüüd leian, et see oli väga hea idee neil.

Eemal

 

#47 10-01-2010 12:13:59

mustikas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 138

Re: Kalendrid

Nüüd läks küll valesti, vabandust! Pidasin eelkõnelejana silmas ikka  Wachtowerit.
Lp. Erik Mandre, eufooria ja lihtsa rõõmu vahel on suur vahe. Targad inimesed on öelnud, et jäta teisele inimesele alles tema arvamus, kuigi see võib sinu omast tugevasti erineda. Ning jää samal ajal rahulikult oma arvamuse juurde. Nii et mina aktsepteerin sinu arvamust, jäädes rõõmsalt oma arvamuse juurde. Inimesed on erinevad nagu nende arusaamadki. Kena talvepäeva kõigile!

Eemal

 

#48 10-01-2010 12:31:58

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Kalendrid

@mustikas: nõus, las igal ühel ole oma arvamus, kuid seejuures austagu ka teiste omi! Ma arvan, et kujundajad peaksid rohkem endale aru andma, milleks neil on õigus ja milleks mitte. Kui soovitakse suuremat loomevabadust teiste tööde muutmiseks, siis tuleb selleks ka luba küsida - see ei ole ju ülejõu käiv! Ma soovisin lihtsalt juhtida probleemile tähelepanu kui need kalendrid juba kord jutuks tulid, aga sellist kujundajate vihavaenu ma küll ei oleks oodanud, kuigi eks see näitab ilmekalt millest sellised eksimused alguse saavad. Kokkuvõttes oli tegemist ju positiivse projektiga. Nagu ma ütlesin, lihtsalt minule oli pettumus näha oma pilti poolikult - kõik muu oli paigas - üllatasid mindki need mõtteterad, mis piltide juurde olid lisatud - see oli uudne ja positiivne.

Eemal

 

#49 10-01-2010 12:55:07

mustikas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 138

Re: Kalendrid

Hiljuti lugesin kusagilt veel üht mõttetera: Inimesed, kes klammerduvad oma arvamuse külge ja tahavad alati nö viimase sõna oelda, on reeglina üksildased inimesed. Sest neil pole sõpru.
Ma ei pea silmas nüüd just seda mõttevahetust, aga hiljaaegu oli siin ka üks äge vaidlus käimas, kus lõppu ei viitsinudki enam lugeda...
Ja mis kobisemisse puutub, siis mu kodupaigas Läänemaal öeldi, et kuivanud lambanahk nurgas kobiseb. Ei muu.

Eemal

 

#50 10-01-2010 13:09:09

Watchtower
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 99

Re: Kalendrid

mustikas kirjutas:

Hiljuti lugesin kusagilt veel üht mõttetera: Inimesed, kes klammerduvad oma arvamuse külge ja tahavad alati nö viimase sõna oelda, on reeglina üksildased inimesed. Sest neil pole sõpru.
Ma ei pea silmas nüüd just seda mõttevahetust, aga hiljaaegu oli siin ka üks äge vaidlus käimas, kus lõppu ei viitsinudki enam lugeda...
Ja mis kobisemisse puutub, siis mu kodupaigas Läänemaal öeldi, et kuivanud lambanahk nurgas kobiseb. Ei muu.

Teen siis ka natuke lambanahka smile
olgu öeldud et ma pole seotud mitte mingisuguste kalendrite ja ka nende kujundamistega.
Teema algatasin selle mõttega et! suurtel formaatidel ilmnevad asjad ja detailid mida väiksemad formaadid välja ei näita. Ja siis üks mees hakkas halama et tema loometöö on tuksi keeratud. Selle najal oli aga hea lasta loomekirjandusel voolata smile

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB