Sa ei ole sisse loginud.

#1 12-11-2008 13:53:18

raymond
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 264
Veebileht

Eemal

 

#2 12-11-2008 13:56:37

käpp
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 585
Veebileht

Re: Nõval müdistavad varsti kahurid

Meeskonna mailboxist:

18.novembril, kui lõpeb arvamuste kogumise tähtaeg, saadame selle
lingi koos loodetavalt paljude allkirjadega Kaitseministeeriumile.

Eemal

 

#3 12-11-2008 18:22:55

Oll
Uus kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 14

Re: Nõval müdistavad varsti kahurid

Sama mure on mujal Eestis. Teine võimalik asukoht on Rutja rannas, kus on samuti ilusad liivased rannad ja üldse super ilus loodus. Merikotkad, hülged jms mida/keda mõnus kodu ümbruses kohata.

Eemal

 

#4 12-11-2008 20:28:59

mustikas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 138

Re: Nõval müdistavad varsti kahurid

Aitäh, Raimond, et teada andsid. Nõva on ka minu üks lemmikkohtadest.

Eemal

 

#5 13-11-2008 00:26:13

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Nõval müdistavad varsti kahurid

Ei ole käinud küll Rutja rannas. kuid Nõval väga palju kordi viimase 15 aasta jooksul ja tõesti ei taipa, miks just seal peaks mingeod haubitsaid testima. Lugesin sellest ja kuulsin raadiost ja ei noska kohe midagi teha, et seda takistada. On tunne, et paarikümne aasta pärast on Eesti Vabariik täpselt samasugune piiritsoonide ja piirangutega nagu ta oli NSVL ajal. Mäletan kui lapsed pioneerilaagrist läksid õhtul Valkla randa ja piirivalvur tulistas automaadivalagu merre, et kaduge siit kuis jalad võtavad .

Eemal

 

#6 13-11-2008 00:49:32

Tõnis Kannel
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 332
Veebileht

Re: Nõval müdistavad varsti kahurid

Jaah ja Hiiumaale Kõpu poolsaare puutumata randa ootab ka selline jama.Huvitav on see,et tegemist on tulevase Unesco hoiualaga ja uuringutel võeti arvesse köiksuguste eluvormide plusse ja miinuseid-aga vaada inimeseloom unustati ää...Täitsa tõsiselt kohe:)

Eemal

 

#7 13-11-2008 01:34:40

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Nõval müdistavad varsti kahurid

Eks ta ole kahe otsaga asi. Kui Kinnisvarabuum poleks otsa saand oleks see rand 5 aasta pärast hullemaid asju täis. Eks näis, mis järgmise buumi ajal (ja eks ta ükskord jälle tule) saab. Aga teisalt peab ka kella lööma kuna need riigi asjad kipuvad kord juba sellised rulliga ülesõitmise asjad olema. Kas on ka keegi uurind, miks just need piirkonnad, mis prujektis üles loetleti, sõelale jäid ja oskab pakkuda alternatiive? Ise olen sest sõjaasjast kuidagi kaugele viimaste aastatega jäänud.

Eemal

 

#8 13-11-2008 07:54:30

Tarvo Tiivits
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 192
Veebileht

Re: Nõval müdistavad varsti kahurid

Edaspidi võib lugeda LP tehnilise info alt à la: "14mm,  f/16,  1.5s,  ND3, paar kahurit välja kloonitud"

Eemal

 

#9 13-11-2008 13:26:14

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Nõval müdistavad varsti kahurid

Kahe otsaga asi, jah. Eks polügooni on ka vaja. Miks sinna - see on juba ka vastulauses ära öeldud - hõreda asustusega ala. Mis on alternatiivid - tõenäoliselt samasugused ja sama suure vastuseisuga alad kusagil mujal.

Ei pea minagi õigeks, et polügoone tehakse kuhugi kaitsealale  ja tuleks leida halbadest variantidest kõige vähem halb. Aga karva ajab küll turri, kui loed kommentaaride juurest "sõjardite mängud", "militaristid" jne. Halloo, puukallistajad - ilma nende "sõjarditeta" saaliksid sealsamas ikka veel (või millalgi taas) edasi-tagasi vene allveelaevad. Ja oma Nõva randa vaataksite okastraadi tagant.

Eks ta ole samasugune teema nagu "kas jaht/metsaraie/suusamaraton on õigustatud" või "kuhu teeme prügimäe/maantee/tuulepargi?". Vaja nagu oleks, aga keegi oma õuele ei taha.

Eemal

 

#10 14-11-2008 00:31:45

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Nõval müdistavad varsti kahurid

Aitäh Raimond lingi eest. Nõva sagedase külastajana ja sealse kauni looduse austajana olen mõistagi sellise looduse rüüstamise vastu ja andsin ka oma hääle selle vastu. Inimese käsi tahab ikka igale poole sekkuda,  kus vähegi veel loodust alles. Kõmmutagu oma kahureid kusagil ida pool tuhamägede vahel.

Eemal

 

#11 14-11-2008 00:34:13

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Nõval müdistavad varsti kahurid

ega sa vist ei lugenud, millele alla kirjutasid?
muidu sa tuhamägedest ei räägiks ilmselt.

Eemal

 

#12 14-11-2008 00:36:22

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Nõval müdistavad varsti kahurid

Idapool jah, Alutaguse näiteks on ju super koht kus pomme plahvatada.

Eemal

 

#13 14-11-2008 00:53:07

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Nõval müdistavad varsti kahurid

Ühesõnaga mu mõte on see, et meie, pildihuvilised, anname igapäevaselt palju suurema panuse (globaalses mõttes, oma üha uute fotokate jms ostmisega) igasuguse looduse jms kadumisse kui sõjavägi, kes (vähemalt formaalselt) üritab kaitsta meid nende samade gruppide huvide eest, kes üha rohkem on huvitatud, et me igapäevaselt üha rohkem annaks oma panust igasuguse looduse jms kadumisse. Vähmalt teoorias on see nii.
See on väga mustvalgelt esitatud nägemus, kuid siin on tera tõtt sees.
Ma ei ole selle teemaga väga tuttav ja seega ei saa öelda et just Nõva on õige koht, aga huupi lahmida, et kurat ärme Nõvale tee ka ei saa. Kus on Eestis see koht kuhu selle rahumeeli teha võiks? Keegi ei taha seda oma aia taha.
Üks asi, mis seoses vene ajaga ja eriti sõjaväega oli positiivne, on minu meelest see, et nende 50 aastaga ei ehitatud meil rannikut täis, et meil hetkel veel on kotkastel kohti kus pesitseda.
Kumb on halvem, kas näiteks lindude pesitsusaegadega kooskõlastatud laskeharjutused või iga nädalavahetus trimmerit keerutav suvilaomanik?

Eemal

 

#14 14-11-2008 01:10:57

jubejuss
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 457
Veebileht

Re: Nõval müdistavad varsti kahurid

Kõikse parem kuht kuhu see polügon rajada on Tallinna linn

Eemal

 

#15 14-11-2008 01:18:01

Kaspar Raamat
Kasutaja
Asukoht: Saku
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 112

Re: Nõval müdistavad varsti kahurid

Kruudal olekski vaja paar riigimaad tühjaks kõmmutada.


NikonD80 user

Eemal

 

#16 14-11-2008 02:13:50

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Nõval müdistavad varsti kahurid

OnuEnn, ei saanud päriselt Su sõnavõtust aru. Äkki selgitad väheke.
Jyrka käest tahaks kuulda, milliste sõjaliste võimsuste abil me Eesti Vabariigi taaskehtestasime. Jubejussile teadmiseks, et näiteks mina olen laskemoonana kõvasti rohkem loodusresursse kulutanud kui mõne kaamera ostmise läbi. Ma arvan, et mõne öö jooksul rohkem kui kaameratele elu jooksul. Ma nimelt olin lahingumasinal laskur täitsa vastu enda tahtmist.

Eemal

 

#17 14-11-2008 02:17:04

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Nõval müdistavad varsti kahurid

millisest osast aru ei saanud?

Eemal

 

#18 14-11-2008 02:29:14

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Nõval müdistavad varsti kahurid

muidu sa tuhamägedest ei räägiks ilmselt- sellest osast.

Eemal

 

#19 14-11-2008 02:35:57

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Nõval müdistavad varsti kahurid

1. allkirju koos meiliaadressiga kogutakse anonüümselt, ainus kontakt mille mina leidsin oli rannamanni meiliaadress. kõlab nagu meiliaadresside kogumine spämmi jaoks.
2. niipalju kui ma mäletan, käib praegu seitsme võimaliku laskeala keskkonnamõjude uuring, keegi ei hakka veel homme suvalisse kohta midagi ehitama.
3. laskma hakatakse merele, tuhamägede vahel pole merd ega ka mitte piisavalt lagedat maad.
4. ideaalses maailmas poleks meil kaitseväge vaja. reaalses maailmas koos agressiivse naabriga paraku on kaitsevõime meie ellujäämise tagatis. kuskil on neil vaja harjutada.
5. ärge muutuge hüsteeriliseks.

Eemal

 

#20 14-11-2008 02:56:16

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Nõval müdistavad varsti kahurid

Minu tagasihoidlik arusaam ja ilma igasuguste süüdistusteta. Mulle ei meeldiks kui Nõvast saab polügoon. Ei meeldiks ka tohutu kinnisvara arendus ja täisehitamine.
1. enda allkirja polegi pannud veel, sest ei viitsi öösel sellega põhjalikult tutvuda.
2. Võimalikud uuringud enamasti lõppevad meil tugevama võiduga
3. merre laskmine oleks päris ajuvaba tegevus. Samas tuhamäed kui sellised on imepisike osa sellest maalahmakast, mis on näiteks Sirgala, Narva , Viivikonna jne karjääride piirkonnas. Ma tõesti ei tea kui paljudes neist käib kaevandustegevus ja kui paljud on lihtsalt jäätmaana liikumiskeelu alad.
4. Ei ole kunagi vastu vaielnud, et kaitsevägi peaks olema hea väljaõppega
5. päris asjatu meeldetuletus. Veidi aega tagasi olin just Hiiumaa fotoklubi tegemistest lugenud ja tunnen siirast kadedust, et teil seal selline seltsielu käib. Ja nüüd lähen väga rahulikult magama, mida ma seni ei teinud, sest näe naistki pole kodus praegu. Head ööd!

Eemal

 

#21 14-11-2008 10:28:32

Linnamees
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 5

Re: Nõval müdistavad varsti kahurid

Kas tõesti on kaks tuhat inimest sisestanud oma õige nime ja aadressi internetilehele, mille taustast nad mitte midagi ei tea?
Üks kahest: kas see nimekiri on võltsing või siis on meie inimeste teadmised iseenda turvalisuse tagamisest internetis puudulikud.

Mina arvan, et "rannamanni" on kinnisvaraarendaja, kes ühelt poolt on mures hindade languse pärast harjutusväljaku naabruse tõttu, teiselt poolt koostab potensiaalsete Nõva-huviliste nimekirja, kellele pakkuda müügisolevaid projekte.

Eemal

 

#22 14-11-2008 11:45:07

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Nõval müdistavad varsti kahurid

Udumartin, oled valesti aru saanud, kui arvad, et minu seisukoht on see, et "lasketiir" peab Nõvale tulema. Väljendasin oma negatiivset suhtumist neisse, kes arvustasid Kaitseväge, kes neid endid kaitseb. Ma ei tea, miks Sirgalas või mujal, kus (väiksemakaliibriline) kahurvägi laskmas käib,  õhutõrjet harjutada ei saa - pole selle ala spetsialist. Suuremaid torusid käiakse niikuinii Soomes treenimas, kuna pole sellist ala võtta. Igal juhul - mõtlematu arvustamine on sama halb kui mõtlematu polügooni planeerimine.

Udumartin: Jyrka käest tahaks kuulda, milliste sõjaliste võimsuste abil me Eesti Vabariigi taaskehtestasime.

Aga palun: põhimõtteliselt USA sõjalise võimsuse + venelastel olid omavahel käed tööd täis ja Jeltsinil oli rahvusvahelist kokkulepet/tunnustust vaja. Ega sa ometi ei arvanud, et me ennast vabaks laulsime?

Ma saan Rannamannist ka täitsa aru - kui on võimalikud ka teised variandid, siis ehk piisavate ebamugavust tekitamisel valitaksegi need. Täiesti loogiline tegevus.

Eemal

 

#23 14-11-2008 14:07:33

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Nõval müdistavad varsti kahurid

OnuEnn kirjutas:

ega sa vist ei lugenud, millele alla kirjutasid?
muidu sa tuhamägedest ei räägiks ilmselt.

Lugesin küll ja tuhamäed olid lihtsalt piltlik näide, viitamaks sellele, et igasugu keskkonnale ohtlikud harjutused võiksid jääda tehislikemasse oludesse, mitte looduse keskmesse.

Aga kui iroonitsemiseks juba läks, siis huvitaks teada, mis moodi meie Eesti kaitsevõime meie ellujäämist tagab näiteks idanaabri agressiooni korral?

Eemal

 

#24 14-11-2008 14:45:04

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Nõval müdistavad varsti kahurid

no see on küll lihtne küsimus. georgia ju suutis ennast kaitsta ja riigina säilida. suurus alati ei loe.

Eemal

 

#25 14-11-2008 15:04:34

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Nõval müdistavad varsti kahurid

Üks on selge: kes ise ennast kaitsta ei taha, ega seda vägisi ka kaitsta ei saa. Loodan, Erik, siiski, et sina pole üks neist: "me ei ole millekski võimelised", "oleme madalamad kui muru" ja "meil on NATO vihmavari, järelikult võime jalad seina peale panna" - meestest.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB