Sa ei ole sisse loginud.
Koht ja aeg: 24.-25. juuli 2010 Endla looduskaitseala, Tooma külastuskeskus.
Südasuvel võtakse aeg maha, unustatakse argimured ja leitakse võimalus hobidega tegeleda. Suvi on parim aeg looduses liikumiseks. Ei ole ilusamat vaatepilti Eestimaa looduses, kui varahommikune udu rabalaugaste kohal, millest tõusev päike läbi piiluma hakkab. Selleks, et nähtud ilu jäädvustamise käigus kaduma ei läheks kuulutame välja fotokoolituse.
Digifotograafia on lihtsustanud ka õppeprotsessi, sest tagasiside on kohene ja vahetu. Ometi kurdavad fotohuvilised tihti, et pildid ei tule välja sellised nagu aparaadiga püütu silmale oli paistnud. Selleks tuleb mõista ava, iso ja säriaega ning nende vahelisi seoseid. Olulisim ongi õige säritus, mis võimaldab püüda kinni need õiged värvitoonid ja kontrastid. Algajate fotokoolituse eesmärk on tutvustada huvilistele fotograafia põhitõdesid ja õpetada neid oma pildistamisprotsessis kasutama. See on palju lihtsam, kui internetifoorumitest ja raamatutest paistab. Selleks on olemas oma nipp, millest ei kirjutata. Räägitakse ainult koolitustel
Koguneme Endla looduskaitsealal Tooma külastuskeskuses, mis jääb meie käsutusse kogu koolituse ajaks. Loodusmaja ümbruses asuvad rohkete laugastega maalilised rabad, mis pakuvad meile häid pildistamisvõimalusi, et õpitut kohe praktikas rakendada. Läheduses paikneb Endla järv ja inimtegevusest puutumata metsad.
1. Päev
11.30 - kogunemine Endla Looduskaitseala külastuskeskuses Toomal.
12.00 - lõunasöök.
13.00 - fototeoreetiline loeng: ava, iso, säriaeg. Käsitsi säri määramise vajadus ja eelised. Lainurk-, makro- ja teleobjektiivid. Statiivid, statiivipead, filtrid jm lisavahendid looduse pildistamisel.
Praktilises osas saab näha kiilfiltreid, statiive ja statiivipeasid ning erinevaid objektiivde. Kõike saab oma silmaga näha ja katsuda.
15.30 – 18.00 – välitöö õpitu esimeseks rakendamiseks ja praktilisteks ülesanneteks.
19.00 – õhtusöök.
20.00 – tehtud piltide arvutisse laadimine ja järgmise päeva ülesandeks ettevalmistamine.
2. Päev.
05.00 – hommiksöök.
05.30 – hommikune matk maastikele. Kui pealehakkamist jagub, siis suundume maastikele juba kell 03.00.
10.00 - 12.00 paus ja vaba aeg. Võimalus puhata varahommikust välja ja võita iseseisva ülesande lahendamiseks lisaaega.
12.00 - lõunasöök.
13.00 – 16.00 – slaidiprogramm näitlikustava õppematerjalina ja iseseisva ülesande vaatamine ning kommenteerimine.
Koolituse läbiviijateks on Sven Začek ja Margus Muts.
Osavõtjate arv: 12
Hind: 1500 krooni.
Registreerimine ja täiendavad küsimused: sven ät looduspilt punkt ee
Eemal