Sa ei ole sisse loginud.
d3x on ka veidi teisest hinnaklassist kui siin jutuks olevad algaja- ning kesktaseme kaamerad. d3x pole küll proovinud, aga ka d3 jättis sügava mulje ja läks võimalikku ostunimekirja oma järge ootama :-)
ma pole muidugi kindel ka, kas d3/d3x sensor just sonylt tuleb? 6 ja 10 Mpx DX sensorid vähemalt tulevad.
Eemal
Te kaldute teemast kõrvale..
"Canon vs Nikon" on vähemalt sama tuline vaidlus kui "Windows vs Linux"
Teemaalgataja jõudis vahepeal otsusele, et võiks valida Canon 450d ja tundis huvi, kas sellega veab järgmised 2 aastat välja.
Kindlasti veab välja
Eemal
Jumal, küll mõned on ikka tundlikud selle teema suhtes. Mingi kompleks või? Keegi pole ühtegi marki maha teinud ja pole mina ka öelnud, et Sony või Pentaxiga häid pilte teha ei saaks. Saab küll ja väga hästi. Lihtsalt n ja c on parimad. Jätke kõrvale hind ja alumine ots jne. Ma räägin üldiselt ja absoluutselt, silmas pidades ülemist otsa. Sinnapoole peaks iga algaja vaikselt ju liikuma hakkama kui ta alustab ja huvi tõsine.
Eemal
kui võtta matemaatiliselt, siis vähemalt 80% fotohuvilistest ei hakka mitte kunagi kasutama profitööks vajalikke tippkeresid. tore, et sa istud selle 20% mätta otsas, aga öelda et see mida ülejäänud 80% (pööbel) kasutab on p*sk, on veidi asjakohatu ja üleolev. eriti nõme on seda teha üldistavalt ja argemente esitamatta.
algaja- ja kesktaseme kerede juures on need vahed siiski marginaalsed eri brändide vahel.
Eemal
Aga mind huvitaks hoopis millised viimased 2 aasta jooksul välja tulnud kered on näiteks algtaseme ja kesktaseme omad?
Profioma vist selge, täiskaader.
Siis on vähemalt selge, mille üle vaieldakse ja mida omavahel võrreldakse.
Eemal
canonil ja pentaxil tehakse üldiselt vahet numbri pikkusega, mida pikem number seda algajam kere. nikonil on veidi keerulisem.
kõige lihtsam on teha vahet hinnasildi järgi :-)
Eemal
.. ja olympusel kehtib sama loogika. profiriist ei pea olema täiskaadriga, http://www.photopoint.ee/toode/13901/ca … -kere.html on kindlasti profiriist kuid samuti väiksema sensoriga.
pigem tehakse vahet funktsionaalsuse ja töökindluse järgi.
Eemal
Ära aja ise paska. Näita, kus ma olen midagi pasaks nimetanud ja siis hakka esinema.
Eemal
jajah.
Eemal
Mis jajah? Hinga nüüd paar korda sügavalt sisse-välja ja loe kõik mu eelnevad postitused rahulikult läbi. Siis otsusta, kas sinu etteaste oli normaalne või mitte.
Eemal
kogu maailm ei tiirle sinu ümber. nagu sa kirjutasid kaameratest üldiselt (mitte algajakerest nagu algpostitaja küsis), kirjutasin mina lahmijatest üldiselt (kedagi eriliselt esile tõstmatta).
Eemal
Eemal
:-) nonäed, hakkad juba asjale pihta saama.
Eemal
Aga kui nüüd igasugu jämedused kõrvale jätta, siis OnuEnn'u 80%/20% jutus on iva sees ju küll. Kui palju on neid hobifotograafe, kes pro riistu endale üldse kunagi lubada saavad? Ja kes saavad, need vast sellise asjaga oma pead ei vaevakski ju!? Ma ei oma küll kindlat teadmist aga ma kujutan ette, et kui asi ikka päris profiks kisub, siis tulevad või leitakse ka vastavad vahendid/varustajad sinna juurde (sponsorid või loomingu müügitulu vms). Enne seda aga peab leppima sellega, et igaüks meist ei ole tuntud tele või misiganes staar või lotomiljonär ja teenib nooh ütleme, et enam-vähem meie riigi keskmist palka.. ja majalaenud jms tahavad ju ka maksmist..
Oeh - tegelikult maru keeruliseks kisub vist juba. Midagi on selle kaamera/brändivaliku teemade juures alati metsa minemas. Võib-olla oleks küsijale ikkagi kõige õigem selline soovitus, et pane kokku enda unistuste fotovarustus ja hakka siis tasapisi selle poole liikuma (esimest korda kuulsin seda Urmas Tartese suust). Alustad brändi valikuga jne jne.
Eemal
Kogu selle juttu peale võib öelda, et CANON EOS 450D on väga hea:D Vähemalt CANON jah:D
Eemal
Jah. Peaasi, et Pentaxit ei ostnud.
Eemal
That´s the spirit.
Eemal
Aga mina ei saa jällegi sellest aru, et miks osta praeguse seisuga uhiuus 50D või D300 laadne kaamera, kui sama hinnaga saab osta kasutatud profikere?
Praegusel hetkel on minu arvates parim võimalik ja suhteliselt taskukohane (nii taskukohane, kui fototehnika üldse olla saab) osta kasutatud Canon 5D (mitte Mark 2 vaid esimene). Kui Nikonil D700 järglane välja tuleb, siis võtab selle positsiooni endale D700. Uus 50D kere on PP's praegu 17900. Kasutatud 5D läheb siin 14000-16000 'ga.
Nikonihuvilised peavad jah ära ootama järgmise põlvkonna saabumise, et head järelturgu nautida, sest Nikoni suur tehnoloogiline hüpe oli alles hiljuti ja seetõttu ei ole kasutatud profiriistad nii ahvatlevad. Aga jah, kui D700 ükskord sellesse seisusesse saab, siis kindlasti pole enam paremat soovitust olemas.
Eemal
viimane 5d sats läks ka uuena hea hinnaga müüki, 22,5k kui mälu ei peta.
Eemal
Sven Z. kirjutas:
Aga mina ei saa jällegi sellest aru, et miks osta praeguse seisuga uhiuus 50D või D300 laadne kaamera, kui sama hinnaga saab osta kasutatud profikere?
Sai endalegi väga korralik D300 vääga kea hinnaga ostetud , enamus inimesi hindab garantii olemasolu päris kõrgelt, see pole üldse paha argment. Ostes kasutatud tehnikat on hea boonus kui tiba pretensioonide esitamise õigust veel alles, sest kui asi praak ja tahab katki minna siis ta ka läheb. Samas profikered nagu 5D, on suht pommid ja ehitatud, et kesta, ehk kui 5d oleks praak olnud, oleks ta juba kunagi poes ostueelsega surnud ja kui ei olnud praak siis ilmselt leiab veel nii mõnegi omaniku endale oma pikas eas.
Eemal
olgem ausad, 5d ja d300 pole küll päris profikered.
Eemal
OnuEnn kirjutas:
olgem ausad, 5d ja d300 pole küll päris profikered.
Algaja omad ka pole!
Eemal
edasijõudnu kaamerad, mis pole ette nähtud intensiivsele tööle vastu pidama. ma ei väitnud neid algajakered olema, lihtsalt tegin terminoloogilise täpsustuse.
Eemal