Sa ei ole sisse loginud.

#1 23-01-2013 23:27:26

TriinL
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 16

Määrajad

Olen vaikselt üritanud pildistatud liike määrata. Lindude/loomadega saab hakkama aga taimedega asi väga ei edene. Sellest ka küsimus, et äkki teab keegi mõnda asjalikku määrajat soovitada?

Eemal

 

#2 24-01-2013 16:39:46

m66k
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 239
Veebileht

Re: Määrajad

Tavainimesele on kõige mugavam vast Toomas Kuke koostatud Eesti taimede kukeaabits. Saab jooniste järgi uurida, millise taimega tegu on ja tekstis on lühidalt paar peamist määramistunnust ka kirjas. Alguses võivad mõned pildid tunduda kahtlaselt udused, aga tegelt on neil enamik vajalikke määramistunnuseid näha.
Kui ennast botaanilises sõnavaras hästi tunned, siis võib muidugi kiigata ka nende määramistabelitega raamatute poole (nt kui lehed vastakud - liigu punkti 6, kui ei ole - liigu punkti 7). Taimede määramisel olen mina siiski enamasti saanud Kukeaabitsaga hakkama, vahel küll vaatan internetist veel fotosid juurde igaks juhuks. Sammalde ja samblikke määramiseks läheb aga kindlasti määramistabelitega raamatuid vaja, aga nende kasutamine on muidugi veidi keeruline ja tihti peab määramiseks kasutama kemikaale ja mikroskoopi.

Tasub piiluda ka online määramistabeleid:
http://www.ut.ee/ial5/keytonature/est/efloora.html

Eemal

 

#3 27-01-2013 00:54:40

TriinL
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 16

Re: Määrajad

Tänan soovituse eest. Seda raamatut on kuskilt leida vist suht keeruline, aga tasub silmad lahti hoida. Eks kogemuse tekkimisel läheb määramine loodetavast lihtsamaks ka.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB