Sa ei ole sisse loginud.

#26 05-07-2011 14:05:42

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Küsimus matkamise kohta.

vkrouverk kirjutas:

Kui suurem matkamise huvi, siis võib mõelda ka veefiltri ostmise peale, ei pea vett kogu aeg kaasas tassima, vaid piisab ühest joogikotist rändamise ajal.

Vähemalt Eestis matkates pole ma kunagi vett kaasa tassinud (st kui jooksvalt veepudel välja arvata) vaid alati priimusel teinud teed kasutades jõe-, raba- või järvevett.

Kotiks on Matrixpacki Himalaya 80, fotokas on eraldi väikses kotis, mis kaelas ripub (mahutab kere + ühe keskmise objektiivi - 50 või 100mm näiteks). 300mm tele on oma kotis seljas kaasas - kui vaja siis keeran ette. Kindlasti ei ole see kiire ja mobiilne variant, samas igaühel on omad kriteeriumid.

Viimati muutnud Marko Kivimäe (05-07-2011 14:08:20)

Eemal

 

#27 05-07-2011 14:07:19

Re
Kasutaja
Asukoht: üle lahe
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 52
Veebileht

Re: Küsimus matkamise kohta.

Minul on kõige tavalisem 80l kott, mis käib seest kaheks osaks. Alumine osa natuke väiksem, kuhu olen mahutanud magamisasjad ja ülemine osa suurem, kus siis kõik ülejäänu. Ja lisaks sellele veel muidugi pealmine n.ö. müts kotile, mis sisaldab väiksemat pudi-padi. Fotokas on tavaliselt olnud ülemise osa kõige peal, kust selle saab siis kerge vaevaga kätte. Muidugi peab koti selle jaoks maha panema, kuid kui näed midagi, mis on väärt pildistamist, siis hea meelega võtan aja maha ja keskendun.

Lisataskuid ei ole kasutanud.

Inimesi on erinevaid ja esemepõhised nimekirjad mõne jaoks töötavad, mõne jaoks mitte. Mul näiteks tekib tunne, et kui ma kuskile pärapõrgusse nädalaks ajaks tsivilisatsioonist eemale lähen, siis ma tahan olla kindel, et mul on KÕIK olemas, mis eelmistest kogemustest on hädavajalikuks osutunud. Seetõttu ongi hea usaldada nimekirja, mis on pika kogemuse järgi paika loksunud ja ma võin selle peale kindel olla.

Aga jah, kompass ja kaart on tegelikult ülimalt vajalikud kui kuskile täiesti tundmatusse kohta uudistama minna.

Viimati muutnud Re (05-07-2011 14:08:51)

Eemal

 

#28 05-07-2011 17:20:59

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Küsimus matkamise kohta.

Mõned kommentaarid eelnevatele lisaks.
- Eestis 2-3 päeva matkates ja soojal ajal (vähem ja õhemad riided, väiksem magamiskott jne) ei tohiks miskitmoodi kott üle 20 kg tulla, pigem max. kuhugi 15 kg kanti, kui sedagi.
- Seega ei peaks isegi väga hullusti gramme lugema toidu jms osas
- Kui kott on väiksem, kui 60-80L, siis telk ja lebo väljapoole siduda ja saab ikka hakkama
- Riided/magamiskott kilekottidesse, et märga ei saaks, kui su seljakott just väheste veekindlate hulka ei kuulu
- Lõuna ajal sooja söögi tegemine on (eriti soojal ajal) ajaraisk või siis ainult väikese pikkusega jalutamis-nautimismatkal päevakorras
- Sellest Nanok magamiskotist võid Kaitseliidus ainult unistada... (ehkki muud vajalikku träna saab sealt küll)

Eemal

 

#29 05-07-2011 17:42:22

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: Küsimus matkamise kohta.

Casualty kirjutas:

Endal kõige suurem jama mitmeks päevaks pildistama minemisega nimelt see, et matkakott ei ole fotokott ja fotokott ei ole matkakott. Ei mahu foto seljakoti külge-sisse midagi ära ja matkakotti fotokola ära pakkida on päris jama. Olen siis lahendanud siiamaani asja nii, et 75l koti üla ossa lowepro nova 3 õlakoti pannud. Suur miinus sellega on aga see, et raske fototehnika on kotis kõige korgemal ja hakkab vastikult pendeldama seljas. Teine asi on tehnika kättesaadavusega. Paljud pildid on tegemata jäänud kuna lihtsalt ei viitsi lahti harutada seda kompotti paari pildi pärast. Kui kellelgi selle koha pealt mõni tarkusetera siis olen suur kõrv. Matrixil muidu on foto-matkakotte aga nende eest peaks neeru maha müüma.

Rabas pole veel madratsi järgi vajadust olnud. Pinnas niigi nii pehme ja suvel ei ole soojakao pärast ka eriti muret.

Fotokat on hea nii moodi kanda http://www.clivir.com/lessons/show/carr … kking.html , lisaks katan fotoka väikse nailonkottiga, mis kaitseb kerge lörtsi, vihma, tolmu, kriimustuste eest. Nailonkott tuli sääristega kaasa.

Lebomati asemel võib kaasa võtta hoopis 100cm x 60 cm tükki ehituspoodides müüdavat soojustuskilet.
(või mis selle nimi on? on teine selline ühelt poolt alumiiniumfooliumiga, teiselt poolt valge vahune mõne mm paksune kile, mida kasutatakse soojustamisel ) Selline tükk kaalub ainult mõnikümmend grammi ja mahub ka fotokotti. Pildistamisel on seda hea peegeldina kasutada ja rabas on ka niiskema mätta peal päris mugav magada. Ise olen küll seal ainult päevaund maganud. Rabas magamise suureks eeliseks on verd imevate putukate puudumine.

Eemal

 

#30 05-07-2011 18:10:28

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Küsimus matkamise kohta.

"Sellest Nanok magamiskotist võid Kaitseliidus ainult unistada..."

mul ja mu lähematel relvavendadel on sellised välja jagatud, aga eks see sõltub keda kuhu formeeritakse ja mis varustust välja jagatakse. samamoodi jagatud matrixi suur seljakott pole õieti kasutust leidnudki, liiga suur.

Eemal

 

#31 05-07-2011 19:02:23

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Küsimus matkamise kohta.

Mis ajast Matrixi seljakotid KL varustuses on? Äkki Galvi Linda omad hoopis? Need teevad kaitseväele rakmeid-kotte.

Eemal

 

#32 05-07-2011 19:04:19

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Küsimus matkamise kohta.

võib ka galvi oma olla, kuna ma pole eriti seda kasutanud, siis pole ka päritolu uurinud.


tundub, et on galvi mudel 108-4 http://www.galvilinda.ee/files/products … est_L2.jpg
pildil on veel rakmetaskud ka küljes, meile tuli sileda molleribadega näoga. ma ise oleksin eelistanud mudelit 108-18 http://www.galvilinda.ee/files/products … gant_L.jpg , see tundub parasjagu 32 L kanti olema.

Viimati muutnud OnuEnn (05-07-2011 20:37:29)

Eemal

 

#33 05-07-2011 19:36:44

Sixty
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 247
Veebileht

Re: Küsimus matkamise kohta.

No mul on näiteks täpselt selline seljakott : http://www.okidoki.ee/item/691334/

Ja siis õlakotiga võtta kaasa lainurk, macro ja kere ning 100-400 L zoom panna siis vutlariga seljakotti? On nõnda mugav edasi liikuda smile ?!

Eemal

 

#34 05-07-2011 20:22:36

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Küsimus matkamise kohta.

õlakott pendeldama ei hakka? ma katsuks ikkagi kaamera kuidagi vöö-, kõhu- või rinnapeale kinni saada, kasutades seljakoti rihmu.

Eemal

 

#35 06-07-2011 00:44:46

tauri
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 105

Re: Küsimus matkamise kohta.

Täitsa äge arutelu:)..vist muretsen ka kateloki:) aga..  Sai ka käidud eelmise aasta suve koos tuttavagal endlal nö. pildimatkal. Vb ma selline liiga laisk aga mina ajasin oma kaks päeva seal kl minim. läbi..fotokotile sai lebokas ja magamiskott külge poogitud. Vett võtsin 0.5l. pudeliga ja söögivärgiks lõkkel tehtav...paar müslisnäkki ikka ka taskus.. Trip sai nii sätitdu, et pimedaks Endla järve kaldal asuva RMK-majajuurde jõutud ning seal lõke üles seatud.. Telgina sai kasutatud maja ukseesist...see seal suur.. ning asi äge:)... Ühesõnaga sain hakkama sellega mis kaasas oli ja ega millegist väga puudust ka ei tundnud:) Edu minekul!

Eemal

 

#36 06-07-2011 01:06:17

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Küsimus matkamise kohta.

OnuEnn kirjutas:

"Sellest Nanok magamiskotist võid Kaitseliidus ainult unistada..."

mul ja mu lähematel relvavendadel on sellised välja jagatud, aga eks see sõltub keda kuhu formeeritakse ja mis varustust välja jagatakse. samamoodi jagatud matrixi suur seljakott pole õieti kasutust leidnudki, liiga suur.

Hästi elate seal. Enamus saavad ikka need rootsi rakmed ja Sixty näidatud seljakoti (mõlemad arvata külma sõja algusaegadest pärit)... Korra olen ka miski KL puuvillase liiga lühikese  ilma kapuutsita magamiskotiga ka ööbinud. Edasi olen ikka oma selja- ja magamiskotiga käinud. KL-st saab raskeid puuvillaseid riideid ja rauast asju, millega hea alustuseks Eesti seenemetsas tasapisi mütata. Ekstreemsemaks tegevuseks ei sobi need kahjuks mitte.

Eemal

 

#37 06-07-2011 01:20:56

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Küsimus matkamise kohta.

varustuse üle pole põhjust kurta küll. mida veel polnud jagatud, jagati viimase orkaani puhul, täis digilaks suve- talve- vihma- ja talvise maskeerimisülikonnaga, saapad-kummikud jne. galvi rakmed loomulikult.

aga siin on ilmselt küsimus selles, et aktiivse võitlejana olen ma konkreetsesse üksusesse formeeritud ja sellepuhul peaks meid ka varustusega komplekteerima. paljud kes suuremates aktsioonides ei osale, käivad ka laenatud või poolpiduse varustusega kohalikel õppustel.

"Korra olen ka miski KL puuvillase liiga lühikese  ilma kapuutsita magamiskotiga ka ööbinud" - mul on sihuke isikliku varustusena olemas. kui seljas tassima ei pea, siis kannatab kasutada küll. praeguse ilmaga on isegi liiga soe selles magada, testitud koduõues võrkkiiges. mul on küll nii pikk, et saab tervenisti sisse pugeda ja ainult nina august välja pista.

Viimati muutnud OnuEnn (06-07-2011 01:26:37)

Eemal

 

#38 06-07-2011 02:31:44

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Küsimus matkamise kohta.

OnuEnn kirjutas:

aga siin on ilmselt küsimus selles, et aktiivse võitlejana olen ma konkreetsesse üksusesse formeeritud ja sellepuhul peaks meid ka varustusega komplekteerima. paljud kes suuremates aktsioonides ei osale, käivad ka laenatud või poolpiduse varustusega kohalikel õppustel.

Jutt, ikka konkreetsest kohast konkreetses üksuses, õppustest ja kõigest koos trummide ja vilega. Ma olen liige ca 10 a., ei aja niisama vahtu. Ok, paaril viimasel aastal olen geograafilisel põhjusel kõrvale jäänud. Võibolla on asjad tõepoolest paranenud, ehkki kõrvalt vaadates väga mitte. Jama on tegelikult selles, et kaitseväe varustus on üldiselt (olgu uus või vana vms.) enamasti lihtsalt suur, raske ja robustne - ja ajast pisut maas. No, näiteks ühelegi kehalist pingutst nõudvale üritusele ei minda tänapäeval puuvillas ja meie kliimas ka ilma gore-texita. Aga eks see kõik maksa raha ja tahab vähe intelligentsemat ümberkäimist, kui keskmiselt loota on.

Eemal

 

#39 19-07-2011 22:59:35

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: Küsimus matkamise kohta.

Kui keegi peab peegelkaamera kaasavõtmist paaripäevasele jalgsimatkale võimatuks, siis näiteks Jaan Künnap pidavat peegelkaamerat ka kõrgetele mägedele kaasa tassima.

See siis väikse ääremärkuse korras.

Eemal

 

#40 20-07-2011 13:26:31

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Küsimus matkamise kohta.

Tarmo, siin vist pole keegi öelnud, et fototehnika kaasavõtmine (ja kättesaamine vajalikul hetkel) seljakotimatkal on võimatu. Lihtsalt sageli keeruline. On palju erinevaid mooduseid, kuidas seda teha, üks halvem kui teine. Võin omast käest öelda, olles träna kaasa tassinud ka suht ebameeldivatesse kohtadesse. Aga see on ehk teine jutulõng. Sellel teemal on siin vist ennegi juttu olnud. Ja üks jutulõng on kindlalt kusagil fotokalas, kus Künnap ise ka sõna võtab. Sinna juurde tulevad veel paljud muud küsimused seoses energia, külma, märja, tolmu, löökide jms-ga.

Eemal

 

#41 20-07-2011 15:15:57

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Küsimus matkamise kohta.

pigem olen mina alati väitnud, et turismireisile pole mõtet peegelkaamerat kaasa võtta, kuna niikuinii pole aega võttekohti ja aega valida ja niisama mälestuspilte saab kompaktkaameraga palju mugavamalt teha piisava kvaliteediga.

jalgsimatk oma valitud marsruudil ja graafikus on hoopis teine asi.

Eemal

 

#42 20-07-2011 16:21:17

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Küsimus matkamise kohta.

Siin on pikk jutt matkast ja fotovarustusest http://fotokala.ee/foorum/read.php?f=2& … mp;t=74791

Eemal

 

#43 20-07-2011 16:27:39

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Küsimus matkamise kohta.

on ikka pikad jutud viitsitud kirjutada...

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB