Sa ei ole sisse loginud.

#1 22-11-2005 18:53:02

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

kroppimisest

http://www.looduspilt.ee/index.php?page … mp;id=5928 pildi alt sai alguse.

@toruonu

Ah et siis sellele, kelle kaameral on palju MPsid, on õigus rohkem kroppida? Ja sellel, kelle pilt on tehtud 50mm-ga, sellel on ka õigus rohkem kroppida kui 300mm-ga tehtud pildi puhul? See on juba koomiline kuulda _fotograafi_ suust.

Foto on tulemus sellest, mida inimene nägi läbi viewfinderi! Kui tehniliselt asjad korralikult teha. Kui ei oska-ei saa-ei ole võimalik pildistada, no mida siis üritada müüa end korraliku fotograafi pähe? Kas see on nii erutav olla _teiste silmis_ hea piltnik?

Kui pildi all on märge lõigatud, siis mina võtan asja _enda_ lõikamistaseme järgi, mis on üldiselt 5-10%, väga kõva situatsiooni puhul 15-20% (ja kõige harvemini vertikaalne kropp, mis on tavaliselt ka pildistatud juba selle arvestusega). Kui nendes piirides pilti kätte ei saa, siis järelikult seda pilti ei ole. Ja kui pärast selgub, et teise mehe lõikamistase on 75-80%, siis vabandust, aga ma ütleks, et esitletud on siis ülejääke, pilt on sellise kropi puhul ju ära lõigatud!

No offens Mario, aga ma tean, et Sul on kõvasti liberaalsem kropi/pildimodmispoliitika kui sa oma postituses kirjeldad (kuna me ju sarnaseid kaadreid teinud ja ma tean, mismoodi nad enne esitlemist välja on näinud) ja kui Sina pead seda pildistamiseks, siis See on Sinu õigus. Mina jällegi ei pea seda pildistamiseks ja see on minu õigus. Siiski, mina näeksin hea meelega siin pilte, mille saamiseks on ikkagi ära kasutatud kogu/suurem osa filmi/sensoripinda.

(Ja päris pull, pea iga taoline teema toob jutu sisse karu, ilvese vms, kuigi piltidel on tavaliselt kas tavaline kärbes, kuldnokk või nagu antud juhul, liblikas)

Eemal

 

#2 22-11-2005 21:10:46

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: kroppimisest

Ma tahaks veel lisada, et Mario soovitab tihtipeale ainult silmale teravust lisada, rohkem kui seda on kehal. See viimane Mall Värva rähnipit tuleb meelde. Jah, veebis vaatamiseks saaks selle silma samaväärseks ülejäänud kehaga, kuid seda ainult veebis vaatamiseks. Mis minu arvates pole väga hea pildi näitamise vahend. Tegelikult on see pilt untsus.

Tegelikult jõuame ikka ühte palju räägitud kohta välja. Nimelt alati ei saagi suurepärast pilti, modi palju tahad. Karust ei saa 50mm'ga tavaoludes (nagu Marko ja Assari karukad) head pilti (ma ei räägi kaugjuhtimisest ja teiste spetsiaalvahendite kasutamisest). See ei tähenda, et 50mm omanikul oleks õigus rohkem kroppida. Samaväärset tulemust ei saaks ta ikkagi.

Pildi alt lõikamise lugemisel olen minagi samamoodi arutlenud nagu Jaak. Ikka oma harjumustest lähtuvalt. Võib olla peakski asja protsentides väljandama hakkama, siis on kõigil selgem? Sest kropp muudab u tegeliku situatsiooni tajumist. Tegelikult fotograaf ei olnud nii lähedal, tegelikult ta ei olnud nii võimekas hiilija/loomatundja. Seetõttu muutub ka kommentaari suund ja ka asjalikkus. Sest võib olla oleks saanud mõnele originaalpildil olevale detailile vihjata, mis oleks fotograafi teinekord tähelepanule sundinud. Peale lõikamist seda detaili enam aga pole ning järgmine kord sama reha.

Eemal

 

#3 22-11-2005 21:29:24

mustikask
Külaline

Re: kroppimisest

Oot-oot, ma ka nüüd küsiks Sveni jutu peale, et kumb rähn siis vaatamiseks ei kõlba? Kas see uduse silmaga või see, kus silm särama löödud. Kas ma saan õigesti aru, et kui pilt pole 100% üleni terav, siis nagu ei kõlbaks näidata-vaadata? Mind näiteks nö pehmed pildid üldse ei häiri. Mõnikord on näit. tihane või varblane pildile saadud tegutsemishoos, pilt muidu vahva, aga silma kas pole näha või ei sära. Kas siis praak? Või on siis praak, kui oled silma töötlemisega särama pannud?

 

#4 22-11-2005 21:36:48

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: kroppimisest

Ei kõlba vaatamiseks paberil, sest paberil sarnane meetod ei tööta. Jutt polnud pehmest pildist ega ka liikumisefektist, vaid mööda pandud teravusega.

Eemal

 

#5 22-11-2005 22:44:51

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: kroppimisest

Minu point oli küll rohkem see, et kui nüüd võtta makro ja näiteks see punane lest http://www.looduspilt.ee/?page=pilt&id=5856 siis sellise vennikese tutvustamise pildi jaoks kus näed venda väga mõnusalt on selline lõikamine vajalik kuna veebi esitus on 600x400. Kui autor nüüd originaalkaadri täies mahus A3-le laseks, siis seal oleks sitikas piisavalt suur, et poleks vaja midagi kroppida. Ehk siis seni kuni originaali ei ole võimalik suurelt näidata jäävad väikesed detailid veebi esituses näitamata või kropitakse.

Ehk siis me siiski peaksime arvestama meediumiga ning veebis kindlate pikslite suuruselt näidates peame me midagi ohverdama. Kas siis selle, et kujutatav objekt võib muutuda sigakribuks (antud lest on 15% täiskaadrist, kujutage ette kui väike ta oleks olnud kui oleks täiskaader 600x400 vähendatud). Samas kui see 300dpi juures välja printida on vennike ca 9.3cm mis polegi nii paha ja osana näiteks A4 või A5 kaadrist võib väga magus olla, kuid 600x400 juures on ta nii krdi kribu, et esimene ja ainuke komm mida too pilt saaks olekski, et liiga kribu ja läheme edasi.

Ehk siis kui sul ei ole MP-E objektiivi, siis väga väikseid putukaid ei pildista?

Mida ma kokkuvõttes tahan öelda ongi see, et nii sina Sven kui sina Jaak pildistate proffesionaalidena just toimetajate jne jaoks, teie eesmärk on pilt lasta suurelt paberile ja te arvestate, et teie piltide portfolio veebis peab esindama samaväärselt suurelt trükitavaid objekte. Samas tahavad osad inimesed võib-olla lihtsalt jagada momenti/objekti mida nad oma tehnikast tulenevalt ei saa lihtsalt paremini esitada kuna asi on kinni tehnikas, mitte hiilimises/looduse tundmises. See sama lest tõesti jälle näiteks võttes. No ma usun, et kui autoril oleks olnud võimalus lähemalt pildistada oleks ta seda teinud, kuid selles takistas teda tehnika, mitte oskused.

Loomulikult on lugu hoopis teine loomade pildistamisel. Kui seal tõesti teha räige kropp ja seda mitte öelda, siis jääb tunne, et olid ilgelt lähedal kuigi ei olnud. Samas on jälle see vana teema, et see sõltub nii meeletult sellest millega keegi pildistab. Võta 20D + 300mm ja 1Ds ja 300mm. Mõlemad hiilivad ühtmoodi hästi kuid kuna esimesel vennal teeb sensor kropi, siis tema pilt jätab mulje nagu ta oleks 1.6x lähemal olnud. Kui nüüd teine vend oma 16MP-st teeb kropi sama suureks (kusjuures ka piksleid jääb pea sama palju), siis on ta teie mõttes kurjategija. Milles point mehed?

Vot see on asi millest ma aru ei saa selle tohutu maha tegemise juures kui asi jääb tehnika taha mitte hiilimisoskuse jne taha. Sellest ka see näide karuga mis tõin ülal mainitud pildi all kommides et selle inimese kes selle 50mm karule nina alla hiilis ja pildi ära tegi ja seda siis näiteks 25% kroppima pidi oli siiski kõvasti parem hiilija kui ülejäänud kaks venda kokku. Aga ta tehakse maha puhtalt tänu sellele, et tal ei olnud võtta paremat objektiivi sel hetkel kuigi näitkes 35mm skännides saab siiski päris suure pildi (megapikslite mõttes) niiet seal kroppimise maad on ilma erilise detailikaota.

Ehk siis alla 6MP kaamera polekski nagu mõtet pilte uploadida? 3MP kaamera täiskaader on ju sama hea kui räige kropp 20D täiskaadrist. Ja ometi on siin palju hästi hinnatud pilte mis on tehtud olympuste, canoni PS seeria jne jne kaameratega millel ei ole neid piksleid. Miks küll kardetakse seda kroppi nii meeletult kui pole võrdsed tehnilised vahendid anyway? 10x15 prindi saaks ka sellest lestast kui teda veidi töödelda ning suurendada (kuigi tõsi see ei oleks teab mis tohutu kvaliteet enam, kuid 10x15 prindi juures keda see ikka enam nii väga kotib).

Lihtsalt minu meelest ei saada aru poindist, et sensorid ja kaamerad on erinevad ning ühte moodi ei saa neid hinnata. Meest kes teeb 16MP kaamerast 9MP peale kropi pekstakse kuid seda kes teeb 3MP sama pildi kiidetakse. Kuigi paberil on esimene vend A3-ga platsis ja teine 10x15 prindiga.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#6 22-11-2005 23:00:56

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: kroppimisest

toruonu kirjutas:


Loomulikult on lugu hoopis teine loomade pildistamisel. Kui seal tõesti teha räige kropp ja seda mitte öelda, siis jääb tunne, et olid ilgelt lähedal kuigi ei olnud. Samas on jälle see vana teema, et see sõltub nii meeletult sellest millega keegi pildistab. Võta 20D + 300mm ja 1Ds ja 300mm. Mõlemad hiilivad ühtmoodi hästi kuid kuna esimesel vennal teeb sensor kropi, siis tema pilt jätab mulje nagu ta oleks 1.6x lähemal olnud. Kui nüüd teine vend oma 16MP-st teeb kropi sama suureks (kusjuures ka piksleid jääb pea sama palju), siis on ta teie mõttes kurjategija. Milles point mehed?

Point selles, et kui ütled millega tehtud, siis saab ju ka 1,6x kroppi arvestada. Kui ei ütle, siis ei saa.

Eemal

 

#7 22-11-2005 23:37:05

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: kroppimisest

toruonu kirjutas:

Mida ma kokkuvõttes tahan öelda ongi see, et nii sina Sven kui sina Jaak pildistate proffesionaalidena just toimetajate jne jaoks,

big_smile. Ma suht meelitatud, aga siiski ma pildistan hetkel veel ainult endale ja lihtsalt mõned on soovinud minu pilte kasutada nii, nagu ma need endale teinud olen wink.

toruonu kirjutas:

Ehk siis kui sul ei ole MP-E objektiivi, siis väga väikseid putukaid ei pildista?

Saad. Tellid/teed nt omale kokkukleebitud filtrirõnga ja krutid 50mm fiksi, mis vist kõigil on tagurpidi ette (ka digiseepidele, millele saad filtriadaprei ette panna, muide). Või kui ei ole seda 50-st, siis Balti jaama turult Zeniidile mõeldud 50-se saab paarisaja krooniga). Ühesõnaga, kui huvi on, siis saab ka käepäraste vahenditega enamus ajsu ära pildistada -- ja kui tõsine huvi on, siis varem või hiljem tekib ka majanduslik võimalus spetsvahendite ostmiseks.

Mõned inimesed pildistavad läbi mikroskoobi või teleskoobi -- see ei anna igale mehele õigust ükskõik-kui-suureks/väikseks pilti kroppida, sest nemad ei taha-ei saa-ei viitsi endale selliseid vahendeid muretseda või alternatiive neile leida.

toruonu kirjutas:

Ehk siis alla 6MP kaamera polekski nagu mõtet pilte uploadida? 3MP kaamera täiskaader on ju sama hea kui räige kropp 20D täiskaadrist. Ja ometi on siin palju hästi hinnatud pilte mis on tehtud olympuste, canoni PS seeria jne jne kaameratega millel ei ole neid piksleid. Miks küll kardetakse seda kroppi nii meeletult kui pole võrdsed tehnilised vahendid anyway? 10x15 prindi saaks ka sellest lestast kui teda veidi töödelda ning suurendada (kuigi tõsi see ei oleks teab mis tohutu kvaliteet enam, kuid 10x15 prindi juures keda see ikka enam nii väga kotib).

Lihtsalt minu meelest ei saada aru poindist, et sensorid ja kaamerad on erinevad ning ühte moodi ei saa neid hinnata. Meest kes teeb 16MP kaamerast 9MP peale kropi pekstakse kuid seda kes teeb 3MP sama pildi kiidetakse. Kuigi paberil on esimene vend A3-ga platsis ja teine 10x15 prindiga.

Vaat, kui nt WRC-s tahad rallit sõita, siis paratamatult, kui sul on ainult 1.1 liitrise mootoriga Toyota Yaris, siis sa seda teha ei saa. Veel ekstreemsem näide -- kui lähed põhjapoolusele, ja seljas on ainult suveriided, siis jutt, et sul olid kapis ainult shortsid jne ei huvita kedagi. Siis sa lihtsalt külmud lõpuks ära ja kuulsat polaaruurijat sinust ei saa. Kui tabasid aga 5 tekki kaasa võtta, siis võibolla pääsed ja järgmine kord muretsed endale ikka ka õiged riided/varustuse.

Mulle meenub Art Morrise (USA tuntud linnufotograaf) jutt sellest, kuidas ta omale esimese 800-se obje ostis. Ta tahtis teha maailmatasemel pilte ja muretses endale vastavad vahendid. Ja lõpetas muu töö ja hakkas pildistama. Pühendumus ja andekus ja ropult aega investeerides jõudis ta sinna, kus ta praegu on. _Mitte_ kroppides. Sama võib vist öelda ka Sveni kohta, kelle 3-e aasta jooksul toimunud areng (minu silmis) üheks Eesti andekamaks looduspiltnikuks tuli ilmselt rämeda higi ja vaevaga, mitte arvuti taga PSi näppides.

Minu point on, et kõik inimesed ei pea igas asjas võrdsed olema. Et kui inimesed tahavad midagi teha, siis peavad selleks ka õiged vahendid muretsema või siis improviseerima, mis lisavahendid aitaks. Et kui nad tahavad mingi asjaga maailmatasemel tulemusi saavutada, siis nad peavad sinna panema ka maailmatasemel aega. Me kõik ei pea olema tuntud looduspiltnikud või saama nendeks, on mõeldamatu loota, et kui võhma panna asjale 5%, tuleb tulemus ikka 100%. Ei tule, tuleb 5, andekamatel ehk 10%.

Kokkuvõtvalt, igal inimesel on omad liistud. Pühendunud fotograaf teeb häid pilte, pühendunud ärimees teenib korralikku tootlust, pühendunud aednik paneb aiad särama. Ükski neist (harju kesmises olukorras) ei saavuta ja ei peagi saavutama võõral alal samaväärset tulemust spetsialistiga. Aga ükski neist ei saa _reaalses elus_ hinnaalandust siis, kui nad hakkavad tegelema 'võõra' alaga. Ei aita igasugu nipid ja trikid ka.

Eemal

 

#8 22-11-2005 23:47:09

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: kroppimisest

Tundub, et seda teemat jätkub kauemaks:) Eks ta ole, et osadele on fotograafia TÕSINE TÖÖ, teistele  jällegi lõbus meelelahutus(mis ei tähenda seda, et nad sellesse omal moel tõsiselt ei suhtuks). Igaüks paneb enda jaoks need piirid paikka, palju pilti ``näppida`` võib või mis ta selle pildiga edasi teha tahab. Igal juhul on tore oma saavutusi teistega jagada(tegelikult on see inimlik vajadus:) aga kui sa rämedat kroppi täiskaadri pähe esitled, siis petad ennekõikke ikkagi ISEENNAST!

Tegelikult tahtsin hoopis küsida, mis imerelv see MP-E obje on millega siin putukate silmi presenteeritakse? Kui see on väga kallis, siis ärge mulle parem vastake-lähen närvi:)))

Eemal

 

#9 23-11-2005 00:07:40

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: kroppimisest

Sven Z. kirjutas:

Ma tahaks veel lisada, et Mario soovitab tihtipeale ainult silmale teravust lisada, rohkem kui seda on kehal.

Oleks tore saada juhendit (Mariolt ntx), _kui_ selline asi on selles saidis aktsepteeritav ja soovitatav. Ja saidiomanike selget väljaütlemist asja kohta, _kui_ see EI ole siin teretulnud.

Btw, saidiomanike seisukohavõtt pakuks huvi ka kasvõi nende töötlusjuhendite,  mida Cheeses regulaarselt avaldatakse (sh Tan Silliksaare omad), sellesse  saiti saadetavatel piltidel rakendamise kohta. Ikkagi looduspiltniku poolt kirjutatud  soovitused  ju ...

Eemal

 

#10 23-11-2005 00:13:45

priit122
Kasutaja
Asukoht: Rapla/Matsalu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161
Veebileht

Re: kroppimisest

tahaks kah teada, et mis loom see MP-E on???

Eemal

 

#11 23-11-2005 00:29:16

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: kroppimisest

mari kirjutas:

Sven Z. kirjutas:

Ma tahaks veel lisada, et Mario soovitab tihtipeale ainult silmale teravust lisada, rohkem kui seda on kehal.

Oleks tore saada juhendit (Mariolt ntx), _kui_ selline asi on selles saidis aktsepteeritav ja soovitatav. Ja saidiomanike selget väljaütlemist asja kohta, _kui_ see EI ole siin teretulnud.

Btw, saidiomanike seisukohavõtt pakuks huvi ka kasvõi nende töötlusjuhendite,  mida Cheeses regulaarselt avaldatakse (sh Tan Silliksaare omad), sellesse  saiti saadetavatel piltidel rakendamise kohta. Ikkagi looduspiltniku poolt kirjutatud  soovitused  ju ...

Ütlen siin mida mina arvan, Marko ja Kristo võivad oma arvamused lisada.
Ma arvan, et see silma teravustamine (üldse selektiivne teravustamine) on lubatud, sest sellega ei muudeta reaalseid salvestatud piksleid, tuuakse lihtsalt esile. Kui kasutajad leiavad, et see on vajalik, siis minu pärast võivad nad seda teha. Ise olen kasutanud (ja ilmselt kasutan ka tulevikus) ainult siis kui pilt on tehtud umbes ISO 800 või veelgi tundlikumaga ja taust on ühtlane, siis võib tervaustamisel tera välja jätmise mõttes selektiivselt teravustada.  Teine asi on tausta udustamine, mis minu arvates on juba pildi muutmine selles suunas, mida tegelikult pildil ei olnud.

Tani töötlusesse suhtun pehmelt öeldes skeptiliselt. Panoraam on loomulikult lubatud, kuid kogu see muu värk on minu arvates Looduse ilustamine. See lehmapilt näidisena oli päris õudne, kuigi näitlikustava materjali eesmärki ta täitis. Samas, saab enamuse Tani mainutud puudustest ülimalt täpse säriga ära parandada. Säri määramist tasub õppida, see on keerulisem kui arvatakse. Ilmselt üllitan peale loomade pildistamise seeriat ka ühe kokkuvõtliku RAW pildistamise artikli Cheese's, vastukaaluks Urmasele vahetult pärast 20D kättesaamist kirjutatule, millest selgus, et RAW'ga ei pea üldse muretsema, saab hiljem korrigeerida. Tegelikult on nii, et mida sa korrigeerid kui valed asjad on salvestatud? Aga sellest juba lähemalt natuke hiljem.

Eemal

 

#12 23-11-2005 00:47:49

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: kroppimisest

MP-E kohta leidsin googlega mingi hea lingi:
http://www.luminous-landscape.com/revie … e-65.shtml

Mis aga puudutab eelpool toodud kommentaare, siis minumeelest ongi probla selles, et mitte kõik siin saidis ei sõida WRC-l (kui draa võrdlust kasutada) ja ei üritagi saada maailma klassi fotograafideks, kuid siiski soovivad oma leitut jagada teistega. Ja ma ei üritagi väita, et tugevalt kropitud piltidele tuleks laduda 5-i ma üritan aru saada miks neile puhtalt kropi tõttu visatakse 1 ja 2-sid. Võta uuesti see lestake ette ja no ütle mis on sellel nii tohutult viga? Usun, et autor ei üritanudki saada sellest pilti mille ta nüüd ajakirja "Insects" esikaanele tahab müüa. Ta tõenäoliselt luusis kaameraga ringi ning leidis selle vennikese ning soovis seda ka teistega jagada ja tegemist on kena vennikesega kelle ta püüdis ja minu meelest ei ole sellel pildil midagi halba viga (tegemist pole isegi 100% kropiga ju) kuigi eks detaili võiks rohkem olla...

Ehk siis minumeelest ongi probla selles, et eeldatakse kõigilt WRC tasemel pildistamist ning see pannakse võrdlusel aluseks. Kui ikka on kõvasti väiksemate vahenditega tehtud pilt (ja siis lõigatud arvestades meediumi), siis pilt kohe prügikasti?

Ja teine point on juba see ülal mainitu, et A4-le lastes võib see lõigatud osa olla piisavalt suur ja tore, et pole vaja mingit kroppi teha, kuid siinses esituses oleks ta ilma kropita liiga väike lihtsalt. Mehed saage aru, et meil on siin veebisait! Hinnakem siiski seda ning keegi ei keela anda ju boonust kui pilt on veel täiskaader ning hästi saadud ja sobib ka hästi suurelt printimiseks ja müügiks. Loomulikult ei ole suure kropiga piltidele asja top 60-sse kui just pole peale jäänud midagi ainulaadset mis ei pruugi enam korduda ja ei olnud võimalik teistsuguse tehnikaga, kuid seda ei juhtu vast palju.

Mis puudutab juhendit Mari, siis võin selle kirjutada küll kuna neid saab ju kasvõi oma tarbeks kasutada, kuid jah eks see ole adminnide otsustada mis siin saidil peaks olema lubatud.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#13 23-11-2005 01:11:21

käpp
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 585
Veebileht

Re: kroppimisest

Võiks selles suunas liikuda jah, et pildi teeks ikka kaameraga mitte PS-ga ... Väike cropp weebis esitlemiseks võiks minupoolest olla lubatud kuna tihtipeale ei saa muidu pildil oleva põhitegelase olulisi detaile demonstreerida (aga siis olgu see ka autori kommentaaris mainitud). Selektiivne teravustamine ka pole patt mu arust. Aga lõika/kleebi tööriistad võiks kõrvale jätta .. noh sensoritolmu võib/peab ikka eemaldama. Ükskõik kui tihti sa sensorit ka ei puhastaks, ikka kipub pildile jääma mingi plekk kuskile ...

Eemal

 

#14 23-11-2005 01:46:15

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: kroppimisest

toruonu kirjutas:

Võta uuesti see lestake ette ja no ütle mis on sellel nii tohutult viga? Usun, et autor ei üritanudki saada sellest pilti mille ta nüüd ajakirja "Insects" esikaanele tahab müüa.

Sest see ei ole pildistatud pily! Ma saan oma poja filmiseebikaga tehtud liblikapiltidest ka välja lõigata täiesti arvestatava makro. ja ta on 5-e aastane, krt küll. Mina sain aru (ja varem see nii ka oli), et see on looduspildistajate sait, kus tehakse fotosid ka fotograafia mõistes, kus siis sellele ka samas mõistes hinnanguid antakse. Mitte, et luusisin metsas ja tahtsin jagada ja lõikasin ka hästi palju ja tegin muid värke pildiga, aga hinnanguid tahaks ikkagi saada pildistamisoskuse/_foto_ mõistes. (Selleks on olemas foorum, kui lihtsalt jagada tahad).

toruonu kirjutas:

Ehk siis minumeelest ongi probla selles, et eeldatakse kõigilt WRC tasemel pildistamist ning see pannakse võrdlusel aluseks.

See on täpselt nagu Eestis on harjutud asju ajama (ilmselt Lutsu 'Kevade'-st tingitud, kus Toots pool ülesannet pidi lahendama, kui tervet ei jõua). Meil oma staarikesed, omad superhead muusikapalad, igasugu muid väga häid asju, mis aga maailma mõistes on täielik jama. Suures maailmas on siiski ühed kriteeriumid vaatamata sellele, mis tasemele oled. Pole kõrge tase, järelikult on arenemisruumi. _Aga_ latt on ikka täpselt sama kõrgel, ükskõik, kus tasemel sa asud. Absoluutselt igal alal muide.

toruonu kirjutas:

Mehed saage aru, et meil on siin veebisait!

Jah. Tõsi ta on. Aga nt tavapoksijatel on ju jalad otsas, kuid põlvega teisele lõua alla tagumas ma pole küll neid veel näinud. Sest selle spordi reeglid on sellised. Selleks, et põlvega teisele lõua alla saaks taguda, on teine poks ja seal on teised reeglid.

---------

Ma rohkem ei viitsi teemal edasi rääkida, kui mu arusaam nüüdseks kohale pole jõudnud, siis ilmselt ei jõua ka.

Eemal

 

#15 23-11-2005 10:25:49

RV
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 129

Re: kroppimisest

Tehke nüüd pilti ka...wink

Eemal

 

#16 23-11-2005 17:21:45

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: kroppimisest

Viimane üleskutse on õige. Kuid pilt millest vaidlus alguse sai oleks minu enda filmil teeninud vaid ühe pilgu enne välja praakimist.
Ma ei näe küll põhjust teha mingit hinnalandust tehnika suhtes. EOS 10D ja 100mm 2,8 makrotoru ei tohiks küll piiranguks olla sellist objekti korralikuks pildiks vormistamisel. Mulle meedivad putukad ja eriti liblikad tervikuna palju rohkem kui osade kaupa. Minu meelest on kunst liblikat pildile saada just eelkõige sellepärast, et raske on talle saada ilusat keskkonda ja tausta. MP-E 65mm objega prooviksin pildistada näiteks neid millimeetri pikkusi valgeid liblikaid kelle leidsin tänavu suvel ühe lehe alaküljel. Urmas Tartes ehk ütleks ,kes need olid. Pildistage sõbrad ja ärge ajage algajatel hirmu nahka.

Eemal

 

#17 24-11-2005 22:55:24

Urmas Tartes
Külaline

Re: kroppimisest

Udumartin kirjutas:

MP-E 65mm objega prooviksin pildistada näiteks neid millimeetri pikkusi valgeid liblikaid kelle leidsin tänavu suvel ühe lehe alaküljel. Urmas Tartes ehk ütleks ,kes need olid.

Jutu järgi võib ilusat juttu rääkida, aga ütlemiseks oleks ikka seda va pilti lisaks kah vaja.

 

#18 24-11-2005 23:25:19

ii tsuku
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 118

Re: kroppimisest

Fotograafia nagu teisedki kunstiliigid on ülimalt subjektiivne. Autoril peaks olema õigus teha oma teosega ükskõik mida. Üht tõde aga pole olemas, on vaid tõde igaühe sees.

Eemal

 

#19 24-11-2005 23:56:45

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: kroppimisest

Ei ole mul seda nimetatud objektiivi ja seepärast jäi ka va pilt tegemata, aga olin päris hämmeldunud kui nii pisikesi liblikaid märkasin. Nad olid tõesti millimeetri pikkused ja hoidsid tiibu nii, et moodustus teravnurkne kolmnurk, mitte nagu kuulsal toominga võrgendikoil , kes on ennast ühelaiuseks kokku pakkinud. Suurusevahest muidugi rääkimata. Seni on pisim liblikas olnud samuti tänavu leitud u. 5-6mm vaksik kasetüvel. Mis täpsemalt seda ei tea. Tött öelda ei ihalda seda toru nii väga. Pildistamine kisub kuidagi laboritööks sellega.

Eemal

 

#20 25-11-2005 00:18:35

Külaline
Külaline

Re: kroppimisest

ii tsuku kirjutas:

Fotograafia nagu teisedki kunstiliigid on ülimalt subjektiivne. Autoril peaks olema õigus teha oma teosega ükskõik mida. Üht tõde aga pole olemas, on vaid tõde igaühe sees.

Mina olen siinsel saidil tegijate fotograafide kommentaare lugedes aru saanud, et loodusfotograafia ei ole kunst. Loodusfotgraafia on palju vaeva ja tööd või äärmisel juhul sutsuke head õnne smile

 

#21 25-11-2005 00:55:13

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: kroppimisest

Külaline kirjutas:

ii tsuku kirjutas:

Fotograafia nagu teisedki kunstiliigid on ülimalt subjektiivne. Autoril peaks olema õigus teha oma teosega ükskõik mida. Üht tõde aga pole olemas, on vaid tõde igaühe sees.

Mina olen siinsel saidil tegijate fotograafide kommentaare lugedes aru saanud, et loodusfotograafia ei ole kunst. Loodusfotgraafia on palju vaeva ja tööd või äärmisel juhul sutsuke head õnne smile

Aga kunst on absull mitte üldse vaeva ja mitte üldse tööd ja õnnega pole ka miskit pistmist? Tnx, sai kõhutäie naerda big_smile big_smile big_smile.

Eemal

 

#22 25-11-2005 03:01:17

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: kroppimisest

egas midagi, ma äi  viitsi ka vaielda, tundus nagu selle pildi all algatatud teemas korra, et võiks oma mõtted välja käia ning enamus ka käisid, eks ma isegi üritan võimalikult vähe lõigata kuid suhtun tõenäoliselt liberaalsemalt sellesse kui mõned teised, aga eks iga kahe eestlase kohta ole kolm arvamust niiet pigem mehed pildistame ja jagame kui jageleme siin tehnika üle smile Tuld ...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#23 25-11-2005 13:44:07

Külaline
Külaline

Re: kroppimisest

draa kirjutas:

Külaline kirjutas:

ii tsuku kirjutas:

Fotograafia nagu teisedki kunstiliigid on ülimalt subjektiivne. Autoril peaks olema õigus teha oma teosega ükskõik mida. Üht tõde aga pole olemas, on vaid tõde igaühe sees.

Mina olen siinsel saidil tegijate fotograafide kommentaare lugedes aru saanud, et loodusfotograafia ei ole kunst. Loodusfotgraafia on palju vaeva ja tööd või äärmisel juhul sutsuke head õnne smile

Aga kunst on absull mitte üldse vaeva ja mitte üldse tööd ja õnnega pole ka miskit pistmist? Tnx, sai kõhutäie naerda big_smile big_smile big_smile.

Kui kunst tegijalt vaeva ja õnne nõuab siis tegemist ikka diletandi mitte kunstnikuga. Tnx sullegi, draa, naerutamise eest smile

 

#24 25-11-2005 15:09:41

mercar
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 244

Re: kroppimisest

Külaline kirjutas:

draa kirjutas:

Külaline kirjutas:



Mina olen siinsel saidil tegijate fotograafide kommentaare lugedes aru saanud, et loodusfotograafia ei ole kunst. Loodusfotgraafia on palju vaeva ja tööd või äärmisel juhul sutsuke head õnne smile

Aga kunst on absull mitte üldse vaeva ja mitte üldse tööd ja õnnega pole ka miskit pistmist? Tnx, sai kõhutäie naerda big_smile big_smile big_smile.

Kui kunst tegijalt vaeva ja õnne nõuab siis tegemist ikka diletandi mitte kunstnikuga. Tnx sullegi, draa, naerutamise eest smile

Kas see polegi siis vaev kui ntx iga päev kümneid tunde molberdi taga istuda? Kas sinu meelest  ntx maalid, söejoonised jne. lihtsalt hüppavad otse kunstniku nägemusest lõuendile / paberile?

Võta kasvõi harilik pliiats kätte ja näed, et vaeva on omajagu...
(Mulle on aastad kunstikooli küll seda näidanud et ilma vaeva nägemata ei saa miskit... samas ei saa väita, et see vaeva nägemine nauditav pole... muidu ju sellega ei tegeletaks)

Eemal

 

#25 25-11-2005 17:11:36

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: kroppimisest

Külaline kirjutas:

draa kirjutas:

Külaline kirjutas:



Mina olen siinsel saidil tegijate fotograafide kommentaare lugedes aru saanud, et loodusfotograafia ei ole kunst. Loodusfotgraafia on palju vaeva ja tööd või äärmisel juhul sutsuke head õnne smile

Aga kunst on absull mitte üldse vaeva ja mitte üldse tööd ja õnnega pole ka miskit pistmist? Tnx, sai kõhutäie naerda big_smile big_smile big_smile.

Kui kunst tegijalt vaeva ja õnne nõuab siis tegemist ikka diletandi mitte kunstnikuga. Tnx sullegi, draa, naerutamise eest smile

Nii kardinaalseid väited võiks ikka oma nime all kirjutada, et saaks tulevikus tsiteerida, kui vaja peaks olema. Ja uudishimu on ka, kesse läbi nii roosade prillide kunsti tegemisele vaatab ja alles lahterdamist õpib.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB