Sa ei ole sisse loginud.

#1 10-07-2009 18:05:08

Mart Salumäe
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 96
Veebileht

Hitech/Formatt (kiil)filtrid

Enda Cokin'i filtrid on nüüdseks juba omadega üsna läbi ja tuleks uued osta, aga kuna ma nendega just liiga rahul ei olnud, siis vaatasin ka alternatiive. Lee ja Singh-Ray omad on kindlasti väga head, kuid suhteliselt kallid (mitte niiväga filtrid ise, aga hoidjad-adapterrõngad jms tunduvad küll naeruväärselt ülepakutud hindadega). Seega otsustasin jääda Cokin'i P-filtrihoidja juurde. Sinnasobivatest filtritest jäid lõpuks sõelale Singh-Ray ja Hitech'i filtrid. Kui Singh-Ray'dest on ka siin palju räägitud, siis Hitech'idest praktiliselt mittemidagi. Välismaa foorumites ollakse Hitech'idega üldiselt päris rahul ja hind on praktiliselt olematu. Cokin'i suurimaks probleemiks minu jaoks oli tugev magenta alatoon ning seda tahaks ma edaspidi vältida. See mind oluliselt ei häiri, et need filtrid pole nii pikad kui Lee'd või Singh-Ray.

Link: http://www.formatt.co.uk/stills-filters/products.aspx
Eriti jäi silma see pakkumine: http://www.formatt.co.uk/stills-filters … uated.aspx
3 filtrit (84x110mm) veidi rohkem kui 30£ eest!

Kokkuvõtteks:
1. On kellelgi siinsetest Hitech'i filtritega kogemusi?
2. Tasuks neid eelistada kallimatele Singh-Ray'dele (või vastupidi)?

Eemal

 

#2 13-07-2009 18:31:56

Mart Salumäe
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 96
Veebileht

Re: Hitech/Formatt (kiil)filtrid

Ei ole keegi neid proovinudki?

Eemal

 

#3 16-07-2009 14:40:52

gerplus
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 19

Re: Hitech/Formatt (kiil)filtrid

Mart, ilmselt oled rohkem uurinud ja tead:
Kui Cokini P-seeria filtrihoidjale läheb vahele 84mm filter, siis kas Hitech/Formatt 85mm filter on sinna sobilik või vajab mingit järeleaitamist?

Huvi pärast otsisin ekstreemset a'la 10-stopist ND filtrit (üks väheseid valikuid keermesse kinnituv B+W ND110), siis hea alternatiivina jäi silma Hitech/Formatt 85mm kandiline 10-stopine ND. Kuid ei tea kas see istub Cokini P-seeria hoidjasse...

Eemal

 

#4 16-07-2009 15:03:16

Mart Salumäe
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 96
Veebileht

Re: Hitech/Formatt (kiil)filtrid

Hitech nimetab küll enda Cokini P hoidjasse sobivaid filtreid "85 süsteemiks", kuid tegelikult peaksid nende laiused siiski 84mm olema: "The Hitech 85mm system standard camera filters are 84mm X 84mm; and graduated camera filters are 84mm X 110mm"
Seega mõõtudelt peaks see filter sobilik olema. Küll aga erinevate välismaa foorumipostituste põhjal tuleb välja, et 10-stopiste tavaliste ND-dega nii väga rahul ei olda. Erinevalte kiiludest peetakse põhiliseks probleemiks (nii Hitechi kui ka teiste firmade sarnaste toodete puhul) lillat alatooni. Seega (kuigi endal otsesed kogemused puuduvad) ma seda soovitada ei oska/julge. Kuid loomulikult on tegu suhteliselt erilise tootega ning ega valikut väga palju polegi.

Ma tellisin endale ikkagi selle 3 kiilu komplekti ära. Kui kätte saan, siis teen väikese tutvustuse ja võrdluse Cokini omadega.

Eemal

 

#5 20-07-2009 16:59:40

gerplus
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 19

Re: Hitech/Formatt (kiil)filtrid

Kas tellimisprotsess kulges tõrgeteta ja kui palju transporti lisandus?

Eemal

 

#6 24-07-2009 00:37:32

Mart Salumäe
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 96
Veebileht

Re: Hitech/Formatt (kiil)filtrid

Vahepeal polnud linnas ja ei saanud posti kätte. Täna käisin postkontoris järel, pakk jõudis kohale nädalaga. Kauba hind oli £29,79. Sellele lisandusid käibemaks (£5,12) ja transpordikulud (£4,35). Seega kokku £39,26. Probleeme maksmise ega paki/kauba kvaliteedi suhtes ei ilmnenud. Testpilte täna teha ei jõudnud, aga filtrid tunduvad üsna paljulubavad. Homme-ülehomme katsun lähemalt rääkida.

Eemal

 

#7 24-07-2009 16:30:17

Bleach
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 245
Veebileht

Re: Hitech/Formatt (kiil)filtrid

olen ka huvitatud antud teemast, ootan seda põhjalikumat juttu  smile

Eemal

 

#8 28-07-2009 23:05:20

Mart Salumäe
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 96
Veebileht

Re: Hitech/Formatt (kiil)filtrid

Pilte kahjuks hetkel enda jutule saateks lisada veel ei saa.
Filtritega olen üldiselt väga rahul, eriti veel nende hinda arvestades.
Sama raha eest (~700EEK), mille eest ma sain 3 Hitechi filtrit, saab kohalikest poodidest 2 Cokin'it.
Pildidkvaliteeti ja teravust need kuidagi ei mõjuta, samuti ka värvust (on tõesti neutraalsed). Kui ma panin kõik 3 filtrit korraga ette, siis vastupäikest pildistades tekkis päikese "ümber" olevatele pilvedele tõesti kerge punakas toon, aga esiteks ei ole see väga segav ja teiseks sellist kombinatsiooni (0,3GND + 0,6GND + 0,9GND) kuigi palju ei kasuta, kui üldse.
Üks boonus, mida ma ei oodanudki, on see, et ka neid saab kasutada tavaliste ND filtritena, kuna tumedam osa katab ära kogu pildi. Crop-kerega on see 100% kindel. Täiskaadri puhul pead ei julge anda, kuna pole filmi veel ilmutada lasknud, kuid läbi pildiotsija vaadates tundub, et jääb veidi ruumi ülegi.
Kaasasolevad paksemast kilest pakendid ei tundu just kõige ohutumad ja ma pole veel neile head lahendust leidnud (Cokini karpidesse, mis ei ole ka kuigi head, need ei mahu).

Järsk üleminek on minu jaoks veidi harjumatult järsk ja ma eelistaksin siiski veidi sujuvamat, seega ma tellin endale varsti ka sujuva üleminekuga filtrite komplekti.

Eemal

 

#9 29-07-2009 20:02:44

Bleach
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 245
Veebileht

Re: Hitech/Formatt (kiil)filtrid

Huvitaks nüüd väga selline asi, et kui paned oma kõik 3 ND nüüd ette ja teed umbes 20 sek säriga pilti, mis juhtub, kas pilt läheb täiesti lillaks või säilib ka ikka midagi. Cokiniga üle nd4 minna ei saanud!

Eemal

 

#10 07-08-2009 10:55:16

Rivo Tarum
Kasutaja
Asukoht: ALUTAGUSE/LÕUNA-EESTI
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 109
Veebileht

Re: Hitech/Formatt (kiil)filtrid

Ootaks samuti võrdlust.

Eemal

 

#11 10-09-2009 15:12:12

Silver
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 177
Veebileht

Re: Hitech/Formatt (kiil)filtrid

Ei hakka uut teemat tegema. Kas kellelgi on kogemust Lee filtritega ja Cokini Z-seeria filtrihoidjaga? Ühtivad, kuid millised on sellise kompunni plussid ja miinused?

Eemal

 

#12 12-09-2009 16:55:04

Silver
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 177
Veebileht

Re: Hitech/Formatt (kiil)filtrid

Katsetasin ja ostsin selle filtrihoidja Fotoluksist ära, kuna oli järgmise nädala reisu tõttu veidi kiire ja tundus hinna poolest parem (photopoindist oleks Lee läinud koos 77mm adapteriga, mida neil laos ei olnud, kallimaks). Võin öelda, et mulje on hea - tundub kvaliteetne, tugev ja korralik, kuigi on tehtud plastikust. Filter püsis ees kindlalt ja Canoni poolkaadril 10mm katsetades horisontaalis kõik ok, kui keerasin 45 kraadi, siis pidi ~1mm jagu zoomima, kuid mina ei näe selles enda jaoks takistust. Selline kerge ülevaade, kui keegi peaks huvi tundma smile

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB