Sa ei ole sisse loginud.

#1 23-06-2009 19:39:11

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Inari

Plaan juulis minna kümnekonnaks päevaks Põhja-Soome kolistama, Rovaniemi ja võibolla ülespoolegi, Inari kant mis tundub huvitav vesine ala http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll= … =h&z=8

On keegi sealkandis käinud, just see Inari kant?
Kas Lapimaal on suvel väga jõhker "sääsendus"?

Ühesõnaga tore kui keegi oskab suise Põhja-Soome piirkonna kohta midagi rääkida ja soovitada. Plaanis lihtsalt ringi vaadata, polaarpäeva nautida, pilti teha. Kahekesi, auto ja telgiga. Aitäh :)

Eemal

 

#2 24-06-2009 00:20:29

Jaak
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 33

Re: Inari

Eemal

 

#3 24-06-2009 02:07:27

Tõnis Kannel
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 332
Veebileht

Re: Inari

Sääskedega on nii,nagu mu matkasõber ütles:"Kurat,õhku tõstavad!
Samas pidi mõni aasta peaaegu sääsevaba olema-igaljuhul hoian teile pöialt ja võtke ikka Ohvi hoolega ligi wink

Eemal

 

#4 24-06-2009 16:05:16

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Inari

Soomlased ise mu mäletamist mööda suvel väga Lappi ei kipu jah. Just sääskede pärast. Jari näitab hästi ette, mis riietus seal sel ajal hea oleks smile - http://www.birdphoto.fi/jaripeltomaki/omakuva.jpg

Lihtsalt näitena siia üks telefoniga tehtud pilt (oma pükstest) Islandilt, Kihulase järve nimelisest kohast. See oli alles algus smile Aga õnneks ei ole need nii aplad vereimejad kui meil või Soomes.

http://toomasili.com/temp/myvatn.jpg

Eemal

 

#5 25-06-2009 16:27:53

ivar_a
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 87

Re: Inari

Eelmise aasta juulis sai käidud, aga pisut rohkem põhja pool. Erilist vägikaikavedu sääskedaga ei mäleta. Ilmselt põhjus selles, et "üleval" on jahedam ja rohelist sääskede eluks vähem. Inari kandist sai rohkem nagu läbi sõidetud.
Polaarpäev mägedes jättis suurema mulje kui kuskil metsade vahel.
Igatahes väärt kant pilditegijale, kuhu läheks uuesti.

Eemal

 

#6 25-06-2009 21:04:25

Jaak
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 33

Re: Inari

Kui oled meie metsades hakkama saanud siis pole hullu, üksikud päevad võivad vähe hullemad olla (mind häirivad kihulased rohkemgi, aga selle pärast ei tasu nüüd küll rännakut ära jätta.Võta mesiniku mask kaasa kui väga kardad, ise pole küll mingit määret kunagi peale ajanud. kehv koht on palavaga selg kui seljakott on seljast nati eemal-ei pääse neid elukaid ära ajama. Suve teisel poolel on asi nati leebem mu arust, sellist pilti nagu siin pükstel on ikka, telgi katus ka teinekord paksult täis aga need pole agressiivsed. Põhja-Rootsi-Soome on mu meelest vahva, mulle meeldib rohkem kui Norra aga maitse asi... Inarist olen ka ainult mööda kimanud, vahel pissipeatuse teinud aga erilist tõmmet pole tekitanud, ei ole pädev hinnangut andma

Eemal

 

#7 26-06-2009 00:49:38

Tarvo Tiivits
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 192
Veebileht

Re: Inari

Jaak kirjutas:

Võta mesiniku mask kaasa kui väga kardad, ise pole küll mingit määret kunagi peale ajanud

See lause pani netis surfama: http://www.ee.eratukku.fi/product_info. … de5d50d06d

Eemal

 

#8 26-06-2009 02:09:24

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Inari

noh, sellise võrgu mütsi ostsin kunagi kusagilt sopapoest, oli äkki koduextra.

Eemal

 

#9 26-06-2009 02:25:53

Urmas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 175

Re: Inari

Toomas Ili kirjutas:



Lihtsalt näitena siia üks telefoniga tehtud pilt (oma pükstest) Islandilt, Kihulase järve nimelisest kohast. See oli alles algus smile Aga õnneks ei ole need nii aplad vereimejad kui meil või Soomes.

http://toomasili.com/temp/myvatn.jpg

Toomas! Need tegelased Sinu pükstel on enamalt jaolt surusääsed, kes verd ei ime.

Eemal

 

#10 26-06-2009 12:24:18

tankur
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 159

Re: Inari

Selle Camo mütsi kohta.Muidu pole mütsil viga, aga kukal on paljas ja sääsed saavad mõnuga maiustada ning silmaaugud ei kipu ka iga mehe pea suurusega sobima.

Eemal

 

#11 26-06-2009 13:14:52

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Inari

Urmas kirjutas:

Toomas! Need tegelased Sinu pükstel on enamalt jaolt surusääsed, kes verd ei ime.

Nojah, kui need kõik vereimejad oleks, siis peaks seal tulekindla ülikonnaga liikuma, muidu tuleks mägedest vist paar kilo kergemana alla smile

Eemal

 

#12 26-06-2009 19:14:34

raymond
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 264
Veebileht

Re: Inari

sääsed sääsed, mõned aastad tagasi oli ikka kole kole, siis sain just Inari ääres selle õige magusa tunde kätte, keetsid kardulaid, töstsid kaane ja kohe kilo liha potis, süüa tuli poolkiirelt köndides maanteel. Bussinina jooksis sirinal verest, siis tuli talvel seal karm külm, ligi 50 miinust ja järgmised kaks aastat olid enamvähem. Külmaga läksid ka paljud kased ja kadusid linnud, sest nälg tuli peale. Nüüd hakkab tasapisi sääseparv taastuma.
Mina olen rohkem usaldanud plixi ja mingit looduslikku, mis meil apteegis vist müüdi. Mütsilotu sääsevörguga on seal pea igas poes, 10-12 EUR. Meie kamp nägi pildil välja, nagu mesinike kokkutulek smile Mulle Inari ümbrus meeldib, männine ja kaljune, kunagi koolis õppisin, et pidi soine olema, tutkit. Enne Inarisse jõudmist on mitu looduskaunist paika, Rovaniemist põhja, Sodankülast läbi hakkab maastik lõpuks ilmet võtma, korralikud künkad- mättad, sõida kiilaspea otsa, käi ära Tankavaara kullakaevandusmuuseumis, enne seda veel Ametüsti kaevandus, piletid nii 7-10 EUR, kui tahad kulda solgutada, vist natuke rohkem. Minu arust see õige mõnu hakkabki peale põhjapolaarjoont, enne seda pole aknast mõtet välja vaadatagi, tal-tart maantee. Läänest alates Kolarist, keskelt u. Sodankülast, idast u. Kuusamost. Maitse asi muidugist...

Eemal

 

#13 26-06-2009 19:35:28

PaavoR
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1

Re: Inari

tulin ka just lapimaalt, sai ka ametysti kaevanduses ja tankavaaras kulda solgutamas käidud.

Seal kandis igatahes küll sääskedega probleeme polnud, aga need kohad polnud päris vee ääres kah ja suhteliselt jahe oli ka.

Eemal

 

#14 26-06-2009 20:58:13

raymond
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 264
Veebileht

Re: Inari

ilma võib siit piiluda, aga on ka teisi kohti http://www.fmi.fi/saa/paikalli.html?Key … lace=Inari

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB