Sa ei ole sisse loginud.

#1 04-05-2009 14:56:12

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

Leili palus edastada:

Tere,

üha enam laekub ebameeldivat teavet lindude häirimisest, kahjuks ka liikumispiiranguga aladel. Kõigepealt tuletan meelde, et paljudel kaitsealadel (ja püsielupaikades) kehtivad liikumispiirangud, seda sageli lindude pesitsusajal. Kiire ülevaate liikumispiirangu olemasolust saab veebilehelt http://eelis.ic.envir.ee/kaart2/index2.php . Kui seal valida: loodusväärtused/ kaitsealused alad/ liikumispiiranguga alad, kuvatakse need kaardile. Alale klikates saab näha kaitseala nime.

Lisainfot liikumispiirangu kohta (millal, kui kaua, kas lubade alusel on liikumine võimalik jne) saab kohalikust keskkonnaametist. Usun, et enamus ametnikke on valmis infot andma ka töövälisel ajal. Omal käel saab kaitse-eeskirjade, sh kehtivate liikumispiirangutega tutvuda nt elektroonilise riigiteataja abil www.riigiteataja.ee. Otsingusse panna kaitseala nimi.

Looduskaitseseaduse järgi on keelatud (va erilubade alusel) looduslikult esinevate lindude:
1) pesade ja munade tahtlik hävitamine ja kahjustamine või pesade kõrvaldamine,
2) tahtlik häirimine, eriti pesitsemise ja poegade üleskasvatamise ajal.

Oleme sattunud peale fotoaparaadiga tegelastele, kes passivad leitud linnupesa juures ja takistavad vanalinnul munade haudumist või pesapoegade toitmist. Oleme näinud tegelasi, kes ajavad rändelpeatuvaid linde õhku, et linnumassist toredamat pilti saada. Kohanud inimesi, kes tundide kaupa luuravad heas pesitsus- või rändepeatuskohas, takistades lindude toitumist või pesitsemist.

Loodan, et inimesed, kel on huvi looduse pildistamise või lindude vaatlemise vastu, on huvi ka sellesama looduse säilimise vastu. Ja et toreda pildi saamise tõttu ei pea linnumunad jahtuma, pojad surema või vanalinnud stressi taluma.

Usun, et linnuhuviliste listi liikmetel on väärtushinnangud paigas ja nad ebaseaduslike ning linde kahjustavate tegevustega ei tegele. Palun levitage seda infot nendes ühiskonnagruppides, kelle teadlikkus madalam.
Rikkumistest tuleks teavitada Keskkonnainspektsiooni telefonil 1313.

Toredat linnukevadet ja mõnusaid vaatlusi linde häirimata!
Marju Erit
Läänemaa Linnuklubi
Keskkonnaamet

Eemal

 

#2 04-05-2009 19:07:35

Arno Peksar
Kasutaja
Asukoht: Läänemaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 204

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

Kaupo viidatud veebilehel olev kaart on küll asjalik, kuid tekitab minus siiski täpsuse osas kahtlusi. Nimelt otsustasin üle kontrollida oma kõige lähemad liikumispiirangutega alad. Et kas ma ikka kõiki tean. Lisaks teadaolevatele avastasin oma üllatuseks, et terve Tuhu soo kaitseala on märgitud punaseks. Pole seni seal liikudes märganud ühtegi informatiivset silti, nagu liikumispiirangutega aladele iseloomulik.
Küsisin siis kohalikust keskkonnaametist järele, et mis ajast on terve Tuhu soo liikumispiiranguga ala ning mis perioodil ei tohiks seal liikuda. Kiiresti kontrolliti antud veebilehe kaarti ja ala kaitsere˛iimi ning nenditi, et Tuhu soo osas on veebileht vigase informatsiooniga.

Eemal

 

#3 04-05-2009 23:49:35

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

nyyd on k6ik lehed jms seda Marju Erit'i artiklit täis.. 'Oleme sattunud peale fotoaparaadiga tegelastele' jnejne .. kui tyahetakse kedagi risti lyya v6i karistada, siis paluks seaduslikult ja konkreetseid isikuid, mitte tervet isikute kategooriat vaikimis. selline lahmimine ametniku poolt ajab tegelikult kopsu yle maksa.

varsti tuleb j2rgmine tarkpea ja hakkab r22kima sellest, et kuipalju sygisesed seenelised putukaid-mutukaid 2ra tapavad v6i midagi veel hullemat .. katsuks asju ikka m6istusega v6tta ..

Eemal

 

#4 05-05-2009 01:42:07

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

Tommy ütles ära.

Selline avaldus keskkonnaameti ametniku poolt tekitab mul ühe lisaküsimuse. Too viidatud kaart ehk siis loodusvaatlejate andmebaas võimaldab oma vaatlused kaitsjatele kasulikult üles tähendada. Olen suht veendunud. et looduspiltnikud (ja mitte lihtsalt kaameraga vennad, kes loodusesse sattusid) oleks andmebaasi täiendamisele väga väärt seltskond, sest nad käivad tihti linnakärast eemal, näevad palju  ning tunnevad või suudavad takkajärele liike määrata. Aga...

Põgus otsing näitas, et viimase 4 aasta jooksul lindude osas on enamus minu vaadeldud/pildistatud liikide esinemine/pesitsemine märkimata. Ja mul pole plaanis seda lünka nüüd ka täita, kuigi olin sellest andmebaasist kuuldes kahevahel. Kui loodusfotograaf (ehk siis ka mina) on antud info saajate arvates (sest kõik 1 ja 2 kaitsekategooria vaatlusinfo läheb ka samasse ametisse, kus avalduse tegija töötab) looduse suhtes pätt ja kaabakas, siis arvan, et neil nähtud liikidel on parem shanss muretut elu elada siis, kui üldistavad ametnikud nende asukohast midagi ei tea. Muidu asukoha kontrollimisel tallavad viimati veel munad/pojad ära. Mutukatest ma üldse ei räägi :-).

Eemal

 

#5 05-05-2009 13:06:18

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

Ma ei oska seda kaarti kasutada või ongi ta veidike imelik. Paljassaares on praegu liikumiskeeld teatud osades, see kaart ei tea sellest midagi.

http://tinyurl.com/dh4dn9

Eemal

 

#6 05-05-2009 13:10:03

spek
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 16

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

Kusagil eelmainitud artiklis pole öeldud, et kõik loodusfotograafid on looduse suhtes pätid ja kaabakad. Viidatakse vaid probleemi olemasolule. Kui näiteks mõni korravalvur peaks mainima, et oleme peale sattunud mõningatele tegelastele, kes rikuvad liikluses eeskirju, kas siis normaalne tegevus oleks taoline korravalvur üldistamise pärast mutta taguda või tunnistada, et selline probleem on ka reaalselt olemas? Kui rääkida üldisest foonist, siis midagi ei muudaks ka nimede avaldamine, sest see, mis lugejale meelde jääb, pole mitte nimi, vaid ikkagi silt nime juures st. antud juhul nimetus loodusfotograaf. Seega kasulikum oleks probleemi tunnistada ja sellega tegeleda, mitte mingit ringkaitset organiseerima hakata, nagu see sageli kipub juhtuma. Miks ei võiks looduspilt.ee olla mitte ainult looduse fotografeerimisele, vaid ka looduses mõistliku käitumise tutvustamisele suunatud veebileht?

Eemal

 

#7 05-05-2009 14:53:41

Tõnis Kannel
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 332
Veebileht

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

spek kirjutas:


Miks ei võiks looduspilt.ee olla mitte ainult looduse fotografeerimisele, vaid ka looduses mõistliku käitumise tutvustamisele suunatud veebileht?

Millele ta siis suunatud on?Mine tee suhkruvett ja mõtle uuesti.

Eemal

 

#8 05-05-2009 15:03:48

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

spek kirjutas:

Kusagil eelmainitud artiklis pole öeldud, et kõik loodusfotograafid on looduse suhtes pätid ja kaabakad. Viidatakse vaid probleemi olemasolule. Kui näiteks mõni korravalvur peaks mainima, et oleme peale sattunud mõningatele tegelastele, kes rikuvad liikluses eeskirju, kas siis normaalne tegevus oleks taoline korravalvur üldistamise pärast mutta taguda või tunnistada, et selline probleem on ka reaalselt olemas? Kui rääkida üldisest foonist, siis midagi ei muudaks ka nimede avaldamine, sest see, mis lugejale meelde jääb, pole mitte nimi, vaid ikkagi silt nime juures st. antud juhul nimetus loodusfotograaf. Seega kasulikum oleks probleemi tunnistada ja sellega tegeleda, mitte mingit ringkaitset organiseerima hakata, nagu see sageli kipub juhtuma. Miks ei võiks looduspilt.ee olla mitte ainult looduse fotografeerimisele, vaid ka looduses mõistliku käitumise tutvustamisele suunatud veebileht?

Küsimus ei ole mitte probleemi tunnistamises, vaid selles, kuidas probleemi kajastatakse. Ühelgi fotograafil ei ole kaasas silti, et kas ta on harrastusfotograaf või proff. Antud ilma nimedeta süüdistamine tähendab, et niipea, kui kellelgi on käes fotoaparaat ja ta rannas või metsas kõnnib, võib artikli alusel õigustatult kahtlustada, et järsku just see mees on paha-paha linnuhirmutaja.

ATV-de ja krossitsiklite küntud metsaalused ja rannad, nii looduskaitsealadel kui ka mujal; kaitsealadel lahtiste koertega jalutajad jne jne -- nende kõrval tundub loodusfotograafide linnuhirmutamine LINDUDE seisukohast selline otsitud pseudoprobleem, millega tegelemine jätab ametnikust tööka inimese mulje, kuid kasutegur LINDUDELE on minimaalne võrreldes teiste probleemidega. Ma ei väida, et sellega ei pea tegelema, aga kui sind hammustab rästik ja sääsk (ilma maalaria jne ohuta), siis kumba hammustust arstile mainida või esmajärjekorras ravitseda?

Mis puutub looduspilt.ee-sse, siis see portaal on olnud läbi oma ajaloo looduses mõistlikku käitumist propageeriv veebileht. Seda on näha nii piltide alustest aruteludest kui ka paljudest foorumipostitustest.

Eemal

 

#9 05-05-2009 18:10:04

spek
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 16

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

Tegin vahepeal terve ämbri suhkruvett - maitses hea ja magus, tänan soovitamast ;)

Sama moodi, nagu kellelgi ei ole kaasas silti, kas ta on proff või mitte, pole loodusepildistajatel enamasti nimesilti rinnas, mistõttu avalikkuse jaoks säiliks justkui endiselt kahtlus, et kui keegi kaameraga metsas või rannas luusib, on ehk tegemist paha linnuhirmutajaga. Millele ma aga tahtsin viidata, on see, et praeguses olukorras, kus antud teema on aktuaalne, võiks rõhuda mõnele vastavasisulisele harivale artiklile, kuidas linde pildistada nii, et see võimalikult vähe linde häiriks. Fotograafia, sealhulgas loodusfotograafia on nii massiline harrastus, et mõni pildialune arutlus või foorumiteema arendus pole kindlasti piisav, et kogu selle harrastajatespektri erinevate otsadeni jõuda. Ning kui loodusfotograafide magusasse meepotti satub endiselt paar tilka mõru tõrva oma rumalusest linde häirivate looduspiltnike näol, siis kahjustatud saab endiselt kogu loodusfotograafide maine, kajastatagu probleemi siis nimeliselt või mitte. Kuigi jah, mõnes mõttes on tegemist juba laiema loodusharidusliku küsimusega...

Mis puutub probleemi tõsidusse, siis ma ei väidagi, et terve Eesti kontekstis oleks kuidagi tegemist maruolulise küsimusega. Samamoodi nagu globaalses mastaabis ei mängi mingit rolli meie kohalikud ülesküntud metsaalused ja rannad. Eriti võrreldes fototehnika tootmisele kulutatud loodusressurssidega, kui mõõdukalt demagoogitseda. Kuid ma väga sügavalt kahtlen, et ametnikud on selle probleemi tühja koha pealt tekitanud. Kuna loodusfotograafia on piisavalt massiline harrastus, siis efektiivseim moodus taolise küsimusega tegeleda ongi avalikkust informeerida. Ja ükskõik kui delikaatselt või personaalselt seda probleemi oleks ka kajastatud, oleks see ühtmoodi puudutanud kogu kohalikku looduspildistajate seltskonda. Igavesti sümpaatne oleks vähemalt minu jaoks olnud, kui keegi siinse foorumi autoriteetidest oleks avaldanud arvamust, kuidas probleemiga tegeleda, mitte suunata kogu arutluse fookus probleemi avalikustaja kasutatud meetoditele. Sest looduspildist ja loodusfotograafide mainest veel olulisem peaks ühele looduspiltnikule olema loodus ise.

Ja ma lähen nüüd võtan veel paar liitrit suhkruvett :)

Eemal

 

#10 05-05-2009 18:49:54

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

Ma ei taha asja naeruvääristada, aga piltlikult, kui homme keegi teeb meedias avalduse, et talumehed peaks hoopis Kuu peal kartuleid kasvatama, siis kõik talumehed peaksid sellele lahendust otsima hakkama?

Kui sooviti probleemile lahendust, siis esmalt oleks saanud seda siin lahata, sest siin on palju loodusfotograafe koos ja ilmselt ka muud loodusest huvituvad inimesed jälgimas -- oleks saanud selgitada asja ulatust vms ja kas üldse on võimalik nendega midagi konstruktiivset või ennetavat ette võtta. Aga ju lahendus ei olnud siis selle avalduse eesmärk. See, et loodusfotograafia on kasvava kõlapinnaga hobi, on ilmselt tõsi, kuid et ta massides on, on vaid arvamus, mitte fakt. (LAFi osalejate arv paraku liigitab kõik koerapildistajad ka loodusfotograafiks) Iga mees, kes korra metsast on pilti teinud, ei ole veel loodusfotograaf.

Mulle tundub, et oled Looduspilti vaid väga põgusalt sirvinud, samuti pole ilmselt kordagi lugenud LOFOt, kus on mitmeid kordi olnud teemaks lindude pildistamine, metsloomade pildistamine uru juures jne jne. Sa piltlikult soovitad ehitada maja sinna, kus maja on juba ees. Aga samas, kui arvad, et on teemad, mida kindlasti peaks veel käsitlema, siis artiklite rubriik siin Looduspildis ju selleks ongi, et saad seda teha.

Eemal

 

#11 05-05-2009 18:55:07

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

Kõik, kes linde pildistavad, on neid rohkemal või vähemal määral häirinud, käisin eile õhtul loojangut jäädvustamas, kajakatel oli tõeline paanika lahti .. kuid minnes linde pildistama on oluline sisetunne, respekt looduse vastu, arusaamine, mis parasjagu toimub ja oskus õigel ajal taanduda. Loomulikult on varjest kõige mõnusam, n.ö. nähtamatuna tegutseda, kuid ka siis on tähtis, millal me sinna läheme ja millal tuleme.
Usun, et vähemalt siinsel - LP koolituse saanud rahval on see tunne olemas.

Eemal

 

#12 05-05-2009 22:56:57

spek
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 16

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

Looduspilti külastan järjepidevalt vähemalt viimased kaks ja pool aastat, ühtegi LOFOt pole vahele jätnud, kuid sellest hoolimata arvan, et siinne reaktsioon antud juhtumi puhul oli ebaadekvaatne ja avalduse teinud ametniku ründamine täiesti mittesobilik. Looduspilt.ee keskkond on suur ja tuntud, aga on täiesti võimalik, et kodanik Marju Erit pole sellise kogukonna olemasolust teadlik või ei pruukinud siinses foorumis teemaalgatamine talle lihtsalt pähe tulla. Inimest tundmata ei julge ma kellelegi ette heita tahtmatust lahendusi leida või süüdistada pseudoprobleemide püstitamises, kuid see võib olla ka minu veidrate väärtushinnangute küsimus. Aga jah, see diskussioon siin ei vii meid ilmselt enam kuhugi edasi. Nagu looduslik mitmekesisus on stabiilse ökosüsteemi alus, on ka mõttemaailmade ja -mallide rohkus stabiilse kogukonna alus. Nii et aktsepteerime üksteise seisukohti ja jääme sõbralikult eriarvamusele.

P.S. Pildistajaid on oluliselt rohkem, kui oma piltide teistele näitajaid - paljudel puudub selleks lihtsalt piisav edevus ja julgus.

Eemal

 

#13 06-05-2009 02:07:45

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

spek kirjutas:

Looduspilti külastan järjepidevalt vähemalt viimased kaks ja pool aastat, ühtegi LOFOt pole vahele jätnud, kuid sellest hoolimata arvan, et siinne reaktsioon antud juhtumi puhul oli ebaadekvaatne ja avalduse teinud ametniku ründamine täiesti mittesobilik. Looduspilt.ee keskkond on suur ja tuntud, aga on täiesti võimalik, et kodanik Marju Erit pole sellise kogukonna olemasolust teadlik või ei pruukinud siinses foorumis teemaalgatamine talle lihtsalt pähe tulla. Inimest tundmata ei julge ma kellelegi ette heita tahtmatust lahendusi leida või süüdistada pseudoprobleemide püstitamises, kuid see võib olla ka minu veidrate väärtushinnangute küsimus. Aga jah, see diskussioon siin ei vii meid ilmselt enam kuhugi edasi. Nagu looduslik mitmekesisus on stabiilse ökosüsteemi alus, on ka mõttemaailmade ja -mallide rohkus stabiilse kogukonna alus. Nii et aktsepteerime üksteise seisukohti ja jääme sõbralikult eriarvamusele.

P.S. Pildistajaid on oluliselt rohkem, kui oma piltide teistele näitajaid - paljudel puudub selleks lihtsalt piisav edevus ja julgus.

Ma ei ole nõus, et ametnikku rünnati. Ma olen nõus sellega, et halvustati loodusfotograafe anonüümsete üldistuste najal. Ma olen nõus sellega, et kui anonüümsus on vajalik, siis seda järgitakse üldisemate ideede/vajaduste huvides. Samas Hannu Hautala nimi kuu või paar tagasi oli piisav, et seda valjult ette mängida, tookord küll linnumeeste poolt, aga ärgem unustagem esimest rida avalduse tegija nime all. Pearõhk seal oli samuti sõnal loodusfotograaf, lisana sinna juurde maailmakuulus.

Ma olen nõus, lgp spek, ka sellega, et me jääme antud küsimuses päris lugupidavalt (vähemalt minu poolt) _Sinuga_ eriarvamustele.

Kui lubad mul teha üldistuse, siise ma ei tea ühtegi loodusfotograafi, kes oma peaga ei mõtle. Võibolla ma ei tea neid piisavalt palju, piisavalt julgeid või edevaid, kuid mul on hea meel, et päris iga oksaprõksumise peale keegi hüppama ei hakka. Mul on äärmiselt kahju sellest, et funktsionärid ei võta vaevaks halvustamise asemel koostööd nägijate/tegijatega teha, vaid selle asemel oma emotsioonidel põhinevat vildakat nägemust iga hinna eest tõe pähe sööta üritavad.

Eemal

 

#14 06-05-2009 03:02:50

wrangel
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 149
Veebileht

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

No sellest eelnevast jutust on kindlasti veel erinevaid seisukohti võimalik võtta. Kui Hautala puhul oli asi klaar(konkreetne persoon ja konkreetne tegu), siis selles "uudises" on palju kaheldavat. ...tsitaat:" Kohanud inimesi, kes tundide kaupa luuravad heas pesitsus- või rändepeatuskohas, takistades lindude toitumist või pesitsemist." Kust selline info võeti, kas luurati tundide kaupa nende luurajate järgi? Samas mina millegipärast usun, et kuskil keegi analoogselt võib käituda, inimloomus juba on selline. Aga sellistest arvamistest ei saa uudiseid koostada. Võibolla kadusid inimesel prillid, vms. ja otsib neid, möödujad, aga arvavad mida iganes. Vähemalt peaks selgus olema mida ikkagi tehti. Samas pole sellisest hoiatusest ka midagi halba, kindlasti on enamus harrastajatest võimalikest ohtudest(lindudele/loomadele) teadlikud ja väldivad neid, aga kindlasti lisandub ka pidevalt uusi harrastajaid, kellele sellised meeldetuletused võivadki uudised olla. Minuarust pole siin erutuda millegi peale, kui sellest loost mõnigi uustulnuk midagi loodushoiulist õppis, siis tegi see ametnik oma töö ju ära.

Eemal

 

#15 06-05-2009 10:40:00

raymond
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 264
Veebileht

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

Oleme sattunud peale fotoaparaadiga tegelastele...

------
Inimene onju ka osa loodusest ja mida ma siis oma jalutuskäiguga metsa rohkem loodust häirin, kui põder-kits-hunt-rebane? Ma ei käi pesade kallal ja ei topi poegadele rõngaid jalgadesse, ei topi raadiosaatjaid elukatele selga, ega kaameraid pessa.
Huvitav, kas lindudelt on ka küsitud, kas nad nende vidinatega oma kodus ka nõus on?
Või need keelavad ametnikud, kas nad oleksid nõus, kui nende kodus oleks pidevalt kaamera, et me köik näeme, kuidas voodis ... või raadiosaatja seljas, et jälgida päevast päeva liikumist?
Ei ole ma küll massiliselt näinud fotograafe pesade otsas(või olen ma pime) küll põristavad mul siin pidevalt mingid rauast koletised, kui ma küsisin, et miks sa härra meie metsatee üles kündsid, siis sain vastuseks, et kas sul on metsas vähe ruumi vöi?
Mulle tundub see kiri rohkem ametniku püüe näidata, et ta teeb tööd, et oma kohta ja palka välja teenida. Loodusfotograafe on väga vähe siiski, ei saa pidada kaamera omanikku metsas veel fotograafiks(nagu näiteks mina) samas usun, et nad on küllalt ajudega ja disiplineeritud ja nendele võib selliseid kirju kirjutada, linnuke kirjas, et näe asjast on teavitatud teatud ringkonnale, aga põhiliste laamendajatega(atv, skuuter jms.) nad ei jaksa tegeleda, nendele ei hakka neil hammas peale, nüüd tüübid lihtsalt irwitavad kõige üle.

---
edaspidi jätan fotoka koju, et mitte metsas jätta vihatud- hirmsa loodusfotograafi muljet smile

Eemal

 

#16 06-05-2009 12:33:36

raymond
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 264
Veebileht

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

Kaks päeva
sõitsin kanuuga Vasalemma jõest allavoolu, alates koolist. Majad said läbi, algas mets. Ja pea iga 10m tagant oli tekitaud lõkke-piknikukoht. Poleks arvanud, et neid nõnna tihedalt lausa tekitatud. Edasi tuli juba võsa, siis paremal Klooga järve tagune soo. Ronisin korraks kaldale, arvasin, et siin pole vist ükski inimolend ammu viibinud. Te ei kujuta ette, kuidas see soo oli seal ateveede poolt üles küntud, täiega mudaralli! Kaitsealused kohad need vast pole, aga ...
Soodla jõgi ja veehoidla: uurisin enne veel kaarti, kus on lubatud randuda ja oma kanuu välja võtta. Aga kui ma binokliga kallast vaatasin, siis nii lubatud, kui keelatud ala oli kubinal jeepe täis, lõkked püsti ja vorstilõhna terve järv täis. Seal kus isegi kaldal käia ei tohtinud, seisis kaks bemmi ja seltskond keelava sildi all(Tallinna vesi), lõke püsti, veinitopsid käes. Kordagi ei näinud ühtegi loodusfotograafi oma torudega kuskil piilumas- linnupesi rüüstamas. Äkki tegeleksid prouad- härrad keskonnaametist siiski nende tegelastega?
Meil on kena metsatee, see on teab juba mitusada aastat seal olnud, algul ehk olnud loomarada, sealt edasi inimene. Kõva koorik, midagi seal ei kasvanud. Nüüd siis lõhuti masinatega kogu see koorik ja arvatavalt kasvab see tee ka kinni, sest juba on paju värske ülesküntud mulla sisse omale pesa leidnud ...

Eemal

 

#17 06-05-2009 12:48:08

Alo Eenmäe
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 199

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

To raymond: sellistel puhkudel tuleb telefon võtta ja helistada 1313. Kui fotokas juhtub kaasas olevat, siis tasuks ka paar pilti neist autodest teha.


Nature is always true and never trivial

Eemal

 

#18 06-05-2009 14:10:32

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

Eemal

 

#19 06-05-2009 15:12:14

kivirullija
Uus kasutaja
Asukoht: Otepää
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 15

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

Martin Mägi kirjutas:

Samas galeriis on illustreeritud näide:
http://www.llk.ee/galerii/photo.php?pho … =121281,33

ja mida sa meile selle näitega nüüd öelda tahad? et kus on looduskaitseametnikud, linnuteadlane pildistab pesapoegi, miks asja ei uurita, seda või?

mul on sealt veel üks parem pilt:
http://www.llk.ee/galerii/photo.php?photo=1105&exhibition=5&ee_lang=est&u=121281,41

Eemal

 

#20 06-05-2009 15:15:16

kivirullija
Uus kasutaja
Asukoht: Otepää
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 15

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

Martin Mägi kirjutas:

Samas galeriis on illustreeritud näide:
http://www.llk.ee/galerii/photo.php?pho … =121281,33

ja mida sa meile selle näitega nüüd öelda tahad? et kus on looduskaitseametnikud, linnuteadlane pildistab pesapoegi, miks asja ei uurita, seda või?

mul on sealt veel üks parem pilt:
http://www.llk.ee/galerii/photo.php?pho … =121281,41

Eemal

 

#21 06-05-2009 15:17:19

Marguss
Kasutaja
Asukoht: Võru
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 47
Veebileht

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

Sügav respekt spek'i seisukohtade suhtes. Olen loodust pildistanud ajast, mil ilmutati ise mustvalgeid fotofilme. Näen, et areng on olnud viimastel aastatel pöörane. Niinimetatud loodusfotograafe on siginenud nagu seeni peale viha. Kurb on see, et enamus huvilisi pole jõudnud loodusfotoni huvist/armastusest looduse vastu vaid võimalusest kasutada oma uut uhket digikaamerat. Kohad, kus varem teadsin, et liigun üksi, pole enam need rahulikud kohad. Ikka juhtub, et keegi jõlgub aparaat kaelas ringi. Loomulikult on selleks õigus kõigil. Millegipärast on levinud müüt, et linnu/loodusfotograafid on hullult rohelised. See ei ole nii, kuid loodusteadlik fotograaf oskab häirimisfakorit vähendada. Tunnistagem, et probleem on olemas.

Eemal

 

#22 06-05-2009 15:39:13

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

kivirullija kirjutas:

ja mida sa meile selle näitega nüüd öelda tahad? et kus on looduskaitseametnikud, linnuteadlane pildistab pesapoegi, miks asja ei uurita, seda või?

mul on sealt veel üks parem pilt:
http://www.llk.ee/galerii/photo.php?pho … =121281,41

Esiteks, lugupeetud spekid ja kivirullijad - viisakas on oma sõnavõttudele ka enda nimi lisada.

Teiseks - miks kurat on linnuteadlasel õigus ronida poole meetri peale pesast, et mingi suvaline dokukaader vorpida, kui sellesama kaadri oleks saanud võtta mitme meetri pealt, nina alla ronimata?

Pole küsimustki - probleem on muidugi olemas, aga siin on praegu vale koha pealt ots lahti tehtud ning kaks (suuremalt jaolt siiski) loodust hoidvat ja armastavat kogukonda tülli pööratud.

Eemal

 

#23 06-05-2009 15:39:57

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

Sellised tähelepanujuhtimised on kindlasti vajalikud, aga nende tegemisel ei tohiks hakata suuri üldistusi tegema. Selles osas olen ma igati Jaaguga nõus. Iga looduses liikuja on potentsiaalseks häirivaks teguriks loodusele - loomad ja linnud ise samuti häirivad teineteist. Kui hakata üldistama, siis loodusfotograaf (mida iganes see ka linnuklubide või Keskkonnaameti jaoks ei tähenda - ilmselt võrdub see inimene kaameraga) ei ole kindlasti suurem koll kui mõni teine metsaskäija inimene ja ammugi mitte suurem koll kui seda on ATV ja nn krossivennad, kes oma ratastega metsa pahupidi pööravad ning samal ajal ka kogu metsarahu rikuvad. Kui juhtida tähelepanu nii laiaulatuslikule probleemile, siis seda tuleks teha kõiki probleemiallikaid/sihtrühme silmas pidades - igasugu umbluu näited ei ole siin üldse vajalikud! Vajalik on selgitada probleemi kui sellist ja viia see selgitus arusaadaval moel sihtrühmadeni.

Eemal

 

#24 06-05-2009 15:55:08

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

>> Kohad, kus varem teadsin, et liigun üksi, pole
>> enam need rahulikud kohad. Ikka juhtub, et
>> keegi jõlgub aparaat kaelas ringi.

Sina liigud, teised jõlguvad. masendav suhtumine tegelikult, kas pole?

Eemal

 

#25 06-05-2009 16:02:17

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: Lindude vaatlemisest ja pildistamisest

kivirullija kirjutas:


ja mida sa meile selle näitega nüüd öelda tahad? et kus on looduskaitseametnikud, linnuteadlane pildistab pesapoegi, miks asja ei uurita, seda või?

Heh ma täitsa ootasin seda reaktsiooni. Ei, ei ole vaja uurida ja see mees on seal ka tegelikult korralik. Tahan öelda, et kui üldistama kiputakse, siis langeb see üldistus kõigile. Ka loodusesõbrale.

Kuigi kormoranipoja pildistamine ja teiselt poolt kormoranipoja pildistaja pildistamine on vist rohkem erakogu täienduseks.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB