Sa ei ole sisse loginud.

#1 02-05-2009 23:52:02

priiti
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 19

Linnu hääl

Nimelt on mul selline küsimus. Olen üsna mitu päeva metsas ringi uitand ja kuulen kuskil kaugemal justkui öökulli või mõne kaku häält. Vähemalt meenutab mõnda neist, mida olen sealt Eesti kakud kodukalt kuulanud. Kahjuks ei oska ma 100% hääle järgi ära öelda, et milline ta nüüd on. Mõnikord olen kogemata isegi lendamas näinud.

Kahjuks tekkis mul aga küsimus. Kas umbkaudu on seda teada ja võimalik aru saada, et kui kaugele see heli kostab? Saan aru, et see sõltub kõik kindlasti ilmastikutingimustest, kuid ehk siiski. Lihtsalt need metsad, kus olen jalutanud ja üritanud neid hääle järgi otsida. Siis saaksin ehk paremini aru, et kust poolt oleks kergem ehk metsa sisse põigata.
Ja kuidas muidu üldiselt oleks hea. Kas lihtsalt liikuda hääle suunas ja vaadata puude latvu, kus teda ehk märgata võib?

Oskaks keegi aidata kas või umbmäärase nõuga?

Eemal

 

#2 15-05-2009 14:45:38

kivirullija
Uus kasutaja
Asukoht: Otepää
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 15

Re: Linnu hääl

priiti kirjutas:

Nimelt on mul selline küsimus. Olen üsna mitu päeva metsas ringi uitand ja kuulen kuskil kaugemal justkui öökulli või mõne kaku häält. Vähemalt meenutab mõnda neist, mida olen sealt Eesti kakud kodukalt kuulanud. Kahjuks ei oska ma 100% hääle järgi ära öelda, et milline ta nüüd on. Mõnikord olen kogemata isegi lendamas näinud.

kui päevasel ajal, siis võib tegu olla ka mõne metstuviga - näiteks kaelustuviga. kui on võimalik, kuula üle mis häält ta teeb

Eemal

 

#3 15-05-2009 19:18:10

Tarvo Tiivits
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 192
Veebileht

Re: Linnu hääl

Kaelustuvi uhuutab öösel ka.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB