Sa ei ole sisse loginud.

#51 27-03-2009 16:43:19

MuumiTroll
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 90

Re: Kakukaamera

Siin on ikka klassi jagu vahet, kas puule lihtsalt koputatakse lootes näha kedagi välja piilumas (v kobistamas) ... või siis meelega kolistades eesmärgiga lind igal juhul pesalt välja saada.

Analoogilised juhtumid, kui ma metsas lihtsalt vilistan (no võib-olla häirin kedagi, aga samas olen mina ka looduse element ja naturaalne vile on minu kui liigiga kaasaskäiv anomaalia) v kasutan mingit peibutusvilet ja kukun seda tunde järjest (aeg-ajalt) puhuma jne [mitte et asi nüüd hull oleks, aga häirib v viib tasakaalust välja kindlasti]

Siin juba mainiti, et eelkõige peaks lähtuma ettevaatlikusest ja austusest ümbritseva vastu ... kogemata võib igasugu asju ette tulla, aga kui ei tehta meelega, siis on vaikimisi sisse programmeeritud kahjude minimiseerimine ja kõik kulgeb loomulikke radu pidi.

Eemal

 

#52 27-03-2009 20:00:00

m66k
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 239
Veebileht

Re: Kakukaamera

Ma küll ei usu, et mingi ärapanemisega tegu on. Eesti mitmed nimekad linnumehed tegelevad ju ka ise loodusfotograafiaga. Olen lapanud estbirding.ee galeriisid ja seal on lisaks vaatlustorudele sageli ka valged torud kaelas rippumas.

Eemal

 

#53 28-03-2009 16:47:14

mercar
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 244

Re: Kakukaamera

mustikas kirjutas:

Kui need inimesed, kes fakti nägid, poleks anonüümseks jäänud, siis ehk usuksin kuigivõrd.

Ma ei tea palju neid oli kes seda reaalselt nägid, aga neid kes seda läbi kakukaamera nägid kuulsid oli ilmselt tuhandeid.
Tahad nende nimesid ka või?
Oma kaastöötajagagi oli jutt, kui ta mainis et miskit toimub, et kakukaametas läks kopsimine lahti ja lind nüüd pesalt linud. Kuigi muidu päevasel ajal ta ilusti pesal alati...

Eemal

 

#54 28-03-2009 18:02:00

kivirullija
Uus kasutaja
Asukoht: Otepää
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 15

Re: Kakukaamera

mustikas kirjutas:

Kui need inimesed, kes fakti nägid, poleks anonüümseks jäänud, siis ehk usuksin kuigivõrd. Praegu kumab sellest loost kõigepealt läbi ärapanemine.

mis kuradi ärapanemine? milleks oli tal vaja ärapanna? või arvad sa, et tuntud inimeste seduserikkumiste puhul ei tohikski asju avalikustada, tuleks asi lihtsalt vahamaikida kuna see paistaks alati ärapanemisena?

ja ta ei ole anonüümne, see pealtnägija on täpselt teada, ta on hingega looduskaitsja. või kuhu ta oleks pidanud sinu arust veel oma nime teavitama?
ta isegi vestles nende fotograafidega, teavitas neid, aga tast ei tehtud välja.
selle inetu loo välja toomise eesmärk oli ainult üks: teavitada kasvavast probleemist, millest tegelikult nii vähe on räägitud

mustikas kirjutas:


Muide, kohtasin eile üht linnu-uurijat, kes rääkis, et temagi käikude juurde kuulub ikka õõnsuste juures koputamine, et teada saada, kas pesapaik asustatud. Kas ta peab hakkama nüüd alati üle õla vaatama, et ehk keegi piilub ja "teatab kuhu vaja"?

on suur vahe kas seda teeb erilubadega lindude uurimise ja kaitsmise eesmärgil teadlane või puhtalt omakasu tagaajav fotograaf. ja neid puid koputatakse ainult siis, kui ei teata kas see on asustatud või mitte. hautala teadis täpselt, et lind on seal sees ja ta teab väga hästi ka seda, et selajal eesti kodukakud juba hauduvad.

Eemal

 

#55 28-03-2009 18:22:27

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Kakukaamera

kivirullija kirjutas:


et selajal eesti kodukakud juba hauduvad.

Mulle jäi linnu-uurijate jutust arusaam, et kõilgile oli kodukaku nii varajane haudumine üllatuseks. Millest sa räägid?

Eemal

 

#56 28-03-2009 18:55:44

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Kakukaamera

kui ta jäi kaamera juurde ootama ja saatis assistendi puud peksma, siis kui suur tõenäosus on et ta ei teadnud pesitsevast kakust?

Eemal

 

#57 28-03-2009 18:55:59

mustikas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 138

Re: Kakukaamera

to mercar: minu tuttav linnu-uurija igatahes ütles, et kakukaamera on suunatud vaid pesale ja sealt näeb tõesti vaid pesa. Sama pilti näeme me kõik. Nii et nimesid pole vaja.
to kivirullija: miks siis sellest pealtnägijast vaikitakse? Eriti kui ta veel üritas fotograafe takistada? Olnuks kõik selgem ja usutavam.

Eemal

 

#58 29-03-2009 01:30:39

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: Kakukaamera

tommy kirjutas:

ma olen ysna kindel, et see on sama puu, mis siin pildil n2ha on. v6i igatahes v2ga sarnane ja samas kohas.

http://www.tradenet.ee/~kaido/gallery/K … o_p?full=1

siit v6ib lumised puud taustale saada küll ...

sellisel kujul, nagu Hannu pildil, neid puid sinna tausta ühe klõpsuga kohe kindlasti ei saa, TEGELIKKUSES ON VASTASKALDA PUUD PALJU KAUGEMAL ja mis trikiga sa kogu selle krempli selliselt teravaks saaksid ?

Eemal

 

#59 29-03-2009 13:28:13

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Kakukaamera

Need on kleebitud pildid jah. Me saime selelst alles siis teada, kui Lofo sisuliselt trükki läks, seega ei saanud enam välja jätta.

Eemal

 

#60 29-03-2009 15:20:02

kivirullija
Uus kasutaja
Asukoht: Otepää
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 15

Re: Kakukaamera

Sven Z. kirjutas:

Mulle jäi linnu-uurijate jutust arusaam, et kõilgile oli kodukaku nii varajane haudumine üllatuseks. Millest sa räägid?

kodukakud hakkavad eestis (soome linnuraamatute andmeil ka soomes) pesitsema märtsi lõpus, lääne-eestis varemgi, tehisvalgustusega kohtades varemgi. tal on nii pikk linnuvaatlemise, -pildistamise kogemus, ta teab seda konkreetset kohta juba 10 aastat, tegu on nn. "vana tuttavaga". ja talle tuli üllatusena, et lind juba haudub?
juba märtsi keskel espoos tehtud kodukaku poegade pildid (esimene rida)
http://www.tarsiger.com/gallery/index.p … cies=26780

Eemal

 

#61 29-03-2009 15:38:02

kivirullija
Uus kasutaja
Asukoht: Otepää
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 15

Re: Kakukaamera

mustikas kirjutas:

miks siis sellest pealtnägijast vaikitakse? Eriti kui ta veel üritas fotograafe takistada? Olnuks kõik selgem ja usutavam.

täpsuse huvides olgu ära öeldud, et ta vestles nendega, siis kui tegu oli tehtud. ta lihtsalt ei osanud enne arvata, et nad nii võivad käituda - see tuli talle üllatusena.

no kuule, tema ju ei kirjuta meediaväljaannetele tekste ette. ja ma ei mõista, mida see muudaks kui kogu ilm ta nime teaks?

Eemal

 

#62 06-04-2009 18:24:23

Demis
Kasutaja
Asukoht: Tallinn/Lehtse
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 101
Veebileht

Re: Kakukaamera

Kakul koorusid pojad


Autole varuosi küsi minult

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB