Sa ei ole sisse loginud.

#76 21-10-2008 14:00:41

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: ilged peletised

Mariann, Sulle endale on nüüd tervist ja paranemist vaja soovida. Kas tõesti said entsefaliidi ja borrelioosi ühekorraga? Kindlasti tuleb tõsiselt suhtuda kui peale puugi leidmist enda naha küljest umbes nädala jooksul palaviku viskab ja hiljem hammustuse koha ümber punane laik laienema hakkab. Väike kuni paarisenduse läbimõõduga punetus võib tekkida ka nakkuseta puugi korral, kuid see taandub mõne aja jooksul ja kaob täielikult.

Eemal

 

#77 21-10-2008 14:14:07

Andres Tamm
Kasutaja
Asukoht: Valga
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 371
Veebileht

Re: ilged peletised

ravi end ikka ilusti terveks Mariann,sest need haigused pole nalja asi..
mu elukaaslane sai puugilt laksu kui oli laps alles ja tagajärjed siiani..
tarbib tablakaid juba väga pikalt.. ja need hood mis tal käivad tõid mul ihukarvad püsti kui esimestel kordadel kuulsin-nägin...arstid küll annavad lootust aga ikkagi ..

Eemal

 

#78 21-10-2008 15:02:51

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: ilged peletised

krt hull lugu jah ... ma ei ole kunagi ennast vaktsineerinud, puuke olen ise leidnud aga midagi hullemat pole olnud .. samas olen suviti rohus roomanud päris palju ja eriti Saaremaal .. peab vist hakkama vaktsineerima ? .. aga Mariann .. paistab jah, et Su jutt on endiselt korrektne smile, olen minagi kunagi haigla aknast vaadanud suvist loodust, tean seda tunnet smile Järgmiste kokkutulekuteni.

Eemal

 

#79 21-10-2008 15:51:02

Mariann
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 133
Veebileht

Re: ilged peletised

Uhh, Peeter, võta endaga ette midagi. Usu, see ootamine, mis edasi saab ja nägemine, kuidas ümberringi kõik vahivad äraootava pilguga, et tabada esimesi lolliksminemise märke, on kole. Just teadmatus edasise osas ning tõdemine, et arstid ei saa mõnes olukorras midagi teha, on hullem kui haigus ise ja ometi saad Sa vähemalt entsefaliiti ennetada. Tõenäosus, et see puhtalt läbi põetakse on piisavalt väike, et oleks enne tark olnud ja piisavalt kartnud, siis oi kuidas arstile närvidele käinuks, et kõik vaktsiinid korras oleks ja iga tõsisem kahtlus testidega kõrvaldada. Oleks on paha poiss.
Ja Udumartinile - tõepoolest, puuk võib olla korraga mõlema haiguse kandja ning vaktsineerimata lihtsalt kahekordistab inimene enda võimalusi elu ära rikkuda.
Aitäh terviste eest - kasutan need kõik ära. : )

Eemal

 

#80 21-10-2008 16:19:08

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: ilged peletised

Terviseid, Mariann! Ja vaata asja helgema külje pealt - nüüd kui sul entsefaliit läbi põetud, ei ole enam vaja vaktsineerimise pärast muretseda. See haigus teist korda külge ei hakka.

Marianni lugu peaks nüüd need tarkpead kes siin varem puugi ja sääse ohtlikkuselt ühele pügalale panid, veidi mõtlema panema.

Ise olen neid suve jooksul ikka üks jagu riietelt maha koputanud, jaanipäeval jõudis üks sisse ka närida ennast. Siiamaani on väike täpp järel, aga rõngast pole tekkinud.

Eemal

 

#81 21-10-2008 20:52:51

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: ilged peletised

Kamaluga terviseid ka siitpoolt, Mariann. Nii ma ise kui mu pere on vaktsineeritud, kuid tean mitmeid fotosõpru kes võtavad seda asja "noh muidugi peaks" tasemel. Ei ole "peaks" vaid "peab", tingimusteta.

Vaktsineerimist teevad tänapäeval vist isegi perearstid või eksin?

Eemal

 

#82 21-10-2008 21:01:09

Juhan88
Kasutaja
Asukoht: Tallinn 56714409
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 174
Veebileht

Re: ilged peletised

Kaupo Kalda kirjutas:


Vaktsineerimist teevad tänapäeval vist isegi perearstid või eksin?

Teevad.


Fairytales of yesterday will grow but never die...

Eemal

 

#83 21-10-2008 23:34:49

Alari Kivisaar
Foorumi Guru
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 777
Veebileht

Re: ilged peletised

Tervist ka minu poolt. Endalgi praegu ärevad ajad. Kõiksugu uuringud käivad.

Eemal

 

#84 21-10-2008 23:46:25

Andres Tamm
Kasutaja
Asukoht: Valga
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 371
Veebileht

Re: ilged peletised

Alari ära jama...kes siis Võta või Jäta saadet teeb kui sa rivist väljas ?

Eemal

 

#85 22-10-2008 01:37:51

VeeHaa
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49
Veebileht

Re: ilged peletised

Tere, Mariann! Olengi imeks pannud, et kuhu kadunud oled. Ja mõelnud, et küllap oled ülepea uppunud oma uude ettevõtmisesse... Haiglatega, rohkem kui iganes vaja, tutvust teinuna hoian sulle kõigest hingest pöialt! Ära kibele liiga kiiresti välja, kannata seekord see jama ära ja saa täiesti terveks! Ilusaod aegu sulle ettepoole, nii kaameraga kui ilma. Kõike head!

Eemal

 

#86 22-10-2008 14:57:18

Silver
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 177
Veebileht

Re: ilged peletised

Ise olen ka perearsti kaudu lasknud end vaktsineerida.

Kole lugu küll selle puugiga. Pole küll kummagagi teist silmast-silma tutvust teinud, kuid kaasa elan siin ikka. Hea meel, et Mariann paranemas ja hoian pöialt ka Alarile. Kõike paremat ja head tervist!

Eemal

 

#87 22-10-2008 15:46:15

Alo Eenmäe
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 199

Re: ilged peletised

Mariannile jõudu tervenemiseks!! Vaktsineerimisega on küll selline asi, et kui tahad lotot mängida, siis ära lase neid 2+1 süsti teha, kuid siis ole valmis ka suurelt kaotama.


Nature is always true and never trivial

Eemal

 

#88 22-10-2008 20:30:03

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: ilged peletised

Eks see ole jah. Ei tunne küll isiklikult aga soovin väga väga tervenemist. Endal mul selgub borrelia analüüs homme kuid see pigem kolmandajärguline kahtlus kui põhiteooriad. Aga jah soovin ka alarile negatiivseid tulemusi smile Testides siis...


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#89 23-10-2008 00:01:36

Leena
Kasutaja
Asukoht: Vändra
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 25

Re: ilged peletised

Mariann, head paranemist minugi poolt. Kevadel muuseas toibutasin oma abikaasat - suht sama stsenaarium nagu Sul, ainult et kuu aega pärast haigestumist vaatasime, et palavik jääb kahtlaselt kõikuma ja panime kohe borrelioosiravi peale. Siis sai ruttu terveks. Puuk pärines paari kilomeetri kauguselt kokkutulekukohast. Halo ei tekkinudki.

Eemal

 

#90 23-10-2008 00:04:33

Leena
Kasutaja
Asukoht: Vändra
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 25

Re: ilged peletised

Ja meningiit võttis ikka jalust maha, pöörane oksendamine peale selle.

Eemal

 

#91 22-01-2009 13:36:37

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: ilged peletised

Mariann, kuidas läheb selle asjaga?

Eemal

 

#92 22-01-2009 19:02:44

Mariann
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 133
Veebileht

Re: ilged peletised

Kaupo Sa oled ikka armas, mõtlesidki minu peale? smile Läheb nii, et raviarst lubas kalossi ära süüa, kui ma jaanipäevaks terve pole. Ja parem kui need kalossid jalga jäävad, sest päevi mõnda pääle jaaniaega plaan kuuks-paariks Siberisse minna ja seda ei või ometi juhtuda, et nii harva kui suured unistused täituvad, tuleks mõnest loobuda satika pärast.
Ja et unistused elus hoiavad, on minu puhul puha tõsi - nagu üks tohter ütles: "pasast läbi kriips kõrvuni". Kui oma peas uskuda tervenemisse, siis on kehal palju lihtsam toime tulla, sest aju ei saada ähvardavaid nõrgestavaid hirmusignaale, vaid toimib tugevamalt. Ja nii kurioosne kui see ka pole, siis minu seis oli vahepeal piisavalt sitt, et ma ei olnudki toimuvat kuigi pädev hindama või tõsiselt võtma (pidasin end üsna terveks). Stress tekib alles praegu; hirm, et miks kõik nii kaua kestab ja silmini keemiat täis topituna tuleb paljude tagajärgedega tegelda. Kõike ei saa kirjutada, kunagi võib ebasobival ajal netiavaruste puhvrist välja tulla. Niipalju, et kes magada armastavad, süstige end hoolega - und ei ole mul mitu kuud juba ja nüüd otsivad ensüümi, mis ajus asjad paika tagasi paneks. Ja kes nõelu ei kannata, siis vaktsiin on kolme aasta tagant, haigena on käed nagu narkaril. Ja kui endast ei hooli, hoolige oma lähedastest, nemad peavad sind kõrvalt nägema.. minu noormees on nagu taeva kingitus hoidnud ja toetanud, aga seda enam tahaks, et tal oleks olnud parem aasta.
Muidu haiglast olen väljas, põhitööl veel paar kuud ei käi, aga oma ettevõtmised korjavad juba nii hästi jalgu alla, et ühes tervisega on  suve algul ehk äri- ja fotovaldkonnaski üht-teist põnevat ning kes teab, mis siis kontorielust saab. Pika tööpausi ajal oli aega maailma asjade üle mõtiskleda ja kui see meile antud aeg nii napp on - või võib olla - siis tahaks elada täiega, mitte justkui kiirteel helgema tuleviku poole kihutades olevikku vaid vilksamisi näha. Nüüd siis loodangi sättida nii, et tulev suvi pikalt meelde jääks - näha ja tunda soojust ja vihma ja kastet ja udu; pungi, lehti, ritsikaid, mesilasesuminat, maamaja, mesikalõhna, hommikuid ja õhtuid ning mida kõike veel - kiirustamata ja vabana. smile Tagantjjärele ja ette ka. Nii et mingit tulu sellest asjast ikkagi sündis.
Muide, varsti olevat ka borrelioosi vastu vaktsiin. Kanadas on pisut teistsuguse tüvega borreliale juba olemas ja meil töö käivat.

Eemal

 

#93 23-01-2009 00:21:31

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: ilged peletised

Sa ju kadusid pikalt ära jälle, tekkis hirm, ammu tegelikult oli see küsimus kuklas. Igal juhul rõõm lugeda, et asi liigub hääs suunas ning kindlasti saab äge suvi olema kui seda vaid piisavalt ise tahta :)

Eemal

 

#94 23-01-2009 11:52:50

Taimo Jõõts
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 126
Veebileht

Re: ilged peletised

Mina olen siiani olnud ükskõikne igasugu vaktsineerimiste suhtes. Pole kellegi lähedasega mida säärast juhtunud ja kuidagi kauge tundus see oht. Aga Mariann, Sinu lugu pani ikka tõsiselt mõtlema. Tänu Sinule lasen endale sel aastal süstid teha.
Edu ja tervist Sulle!


Matkajutud ja loodusfotod -> http://www.taimo.eu //
Kelgukoerad -> http://www.nordicpassion.com

Eemal

 

#95 23-01-2009 12:28:11

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: ilged peletised

Borrelioosi vastu need süstid küll veel ei aita. Ja nagu näha - ka entsefaliidi süstide puhul on oluline järjekindlus aastast aastasse, sest ravimi mõju ei ole igavene.

Eemal

 

#96 23-01-2009 12:46:08

Peeter Nahko
Vana Kasutaja
Asukoht: Saustinõmme
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 452
Veebileht

Re: ilged peletised

ma lasen ka sel aastal teha, üldse on ime, et midagi pole siiani vaktsineerimata juhtunud, kuna käin pidevalt Saaremaal, kus oht suurem .. jõudu Sulle, Mariann !

Eemal

 

#97 23-01-2009 13:07:44

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: ilged peletised

Saaremaal on muidu suhteliselt kindlad paigad kus võib haigete puukidega kokku puutuda, minuarust üks hullemaid kohti oli Laimjala aga see ei tähenda, et mujal ei oleks neid haigeid puuke, lihtsalt mõnes kohas on rohkem.

Eemal

 

#98 23-04-2009 11:21:32

martin504
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 83
Veebileht

Re: ilged peletised

Kellel veel vaktsineerimine tegemata, siis oleks soovitav ära teha. Tundub, et hooaeg on avatud. Õnnestus eile rägastikus roomates (sai üht nirgipoissi jälgitud) puuk saada. Õnneks ei olnud see peletis end kinni haakinud vaid ukerdas kaelal. Paar nädalat tagasi sai vaktsineerimine tehtud, mis maksis u. 370.- (Tartus Gildi apteegis). Summa ei ole nii suur, et end mitte vaktsineerida. Seega...kellel vaktsiin tegemata, tehku see ära, sest hilisemad probleemid võivad juba hullemad olla.

Eemal

 

#99 24-04-2009 19:57:45

paulpaul
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 14

Re: ilged peletised

tegin ka täna esimese süsti ära.
eelmine aasta korjasin kaks õnneks haigusteta puuki.

Eemal

 

#100 25-04-2009 23:42:22

surramurra
Uus kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 20

Re: ilged peletised

martin504 kirjutas:

... Paar nädalat tagasi sai vaktsineerimine tehtud, mis maksis u. 370.- (Tartus Gildi apteegis). Summa ei ole nii suur, et end mitte vaktsineerida. ...

Teete ise endale sutsu ja vaksiin on koos süstlaga?

Ega keegi ei tea, palju praegu TÜ nakkushaiguste kliinikumis süst maksab?

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB