Sa ei ole sisse loginud.

#1 29-02-2008 14:46:06

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Kuidas MAAAMETI kaarti GPS-i saada?

Soov siis MAAAMETI kaarti oma GPS seadmesse saada?

Kasutasin foorumi otsingut aga see ei andnud selget vastust, kuna tegemist on ka nö. metsas ja looduses kollajate foorumiga, siis usun et uus teema on asjakohane, ehk saab mõni teinegi kunagi veidi sotti. Antud temaatikas no mõni asi kisub väga segaseks. Kohati isegi nii segaseks, et lööks käega ja usaldaks oma suunataju ja tavalist kodus kaardilt pildi-ettekujutust edasi smile Samas olgem ausad annab see GPS eriti aerofotol oma teekonna paikapanemine erilise võlu juurde, vaatad ahaa seal on mingi huvitav koht - lagendik panen selle ka sisse - vat see köidab + see moment et võid muretult kollata kartmata äraeksimist, mis vahel mõnes võõras metsas - kaotades suunataju võib ka ette tulla.

Olemas siis:

- Magellan eXplorist LE   Muide Ebayst soodsalt ostetud, US vennikesel  e. saatjal palusin panna karpi kiri, PALJU ÕNNE SÜNNIPÄEVAKS JUHAN smile - asi töötab isiklikel asjadel ja kingitustel ei ole tollimaksu v.a kui ametNIKUD seal jamama hakkavad. Ebays tasub vahel kollata ja teha monitooringut neile asjadele, mis lõpevad nende jaoks öösel ja ei ole palju osalejaid oksjonil, sain tutika asja norm hinnaga
- Sai siis ostetud LE versioon, mille aku asemel AAA patareid. Neile siis ka UK-st sai ostetud 1800 mA veidi kogukamad akud sisse.
- MapSend Lite + MapSend Manager
- USB juhe

Sooviks siis järgnevatest asjadest veidi inffi saada:

- Eesti aluskaarti. Regio oma olemas ja mine osta kontoritarvete poest, mul lähedal Taig. Samas pidi ka teisi olemas, kas EOMAP-i kaart on vaid  Garmini GPS seadmetele? EKs iigaüks kiidab oma võrdlusi ja vaidlusi oli ohtralt veebis aga lihtsale küsimusele vastust ei leinud smile

EOMAP-i kohta on mainitud:  EOMAP Eesti 19.1 sisaldab lisaks teedele ja turismiinfole veel metsi, soid-rabasid, järvi-jõgesid-kraave, kõrgepingeliine, riigi- ja maakonnapiire, loodus- ja maastikukaitsealade ning rahvusparkide piire.

Mind tõmbab see kõrgepinge liinid, sood-rabad, metsad, ja eriti ka maastikukaitse alad. Kas regio GPS aluskaardil neid ei ole siis? Rebaseonu Biker.ee foorumis võrdleb: http://www.rebaseonu.net/ajutine/regio_vs_eomap.png

- MAAMETI KAARTI GPS sisse saada. Idee siis järgmine, et võtad mingi metsamassiivi  või rabasaared vms. kaardile ja siis märgid mingi punkti aga sooviks just seda maaameti aluskaarti ka GPS-ile.

Keegi nagu mainis et saab isegi aerofotot JPG pildina panna gaardi taustaks (väike lokaalne metsatuka kaart). Et vat võtad teekonna rabast läbi - põikled laugaste vahel ja siis märgistad punktid MAAAMETI AEROFOTO kaardil ning teed neist teekonna. Siis konverteerid selle MAAAMETI KAARDI (PrintScreen + kaardiprogrammis konvert jms.) ära ja obaa on olemas üsna detailne (nagu miltaar süsteem juba) kaart GPS-is, millele kannad isis oma soovitud teekonna punktid, kas käsitsi GPS-i toksides või siis arvutis teed valmis ja transpordid GPS seadmesse.

Lugesin et see on tegelikult teostatav ja lihtne. Et nagu teed PrintScreen ja mõni soovitas ka 2 track punkti teha (hiljem programmi need sisse sööta, et programm saaks asjale nö. geograafilise suuna või asimuudid vms. paika). Selleks mainiti ka mitmeid kaardi töötlus programme.

Surfasin õhtu läbi veebis ja mida rohkem lugesin seda segasemaks läks smile Peamine info GPS teemadel ujus otsingumootoritest välja sellistest kohtadest: Kipper.ee foorum; ...; Geopeitus.ee foorum; Kalameeste nupuklubi foorumist; Kalale.ee foorumistBiker.ee foorumist

Asi kiskus segaseks, kuna erinevad brändid (mis ju võistlevad ja kasutavad ühildumatuid süsteeme nagu ikka) ja programmid ja asjad teevad rohelise asja jube keeruliseks. Ma ei kujuta ette kuidas ma oma isale selle selgeks saan teha smile Ta juba lõi aluskaardi ideele käega ja ütles vaid teekonna punktid sisse ja muud pole vaja.

KAS KA KUSAGILT TASUTA KAARTI SAAKS? Ma tean et see on loll küsimus aga kunagi ei tea, mingeid pisemaid orienteerumis kaardikesi olen kohanud, et aga lae alla.

Ok. läks pikaks aga no tõesti miljon küsimust. Plaan minna ühele tädipojale ka külla, kes geopeituse vend ja peaks seda asja veidi rohkem jagama.

Nüüd kõik segapudru kapsad aga no ei ole veel suutnud läbinärida.

Tänud vastuste ja vihjete eest.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#2 29-02-2008 15:11:09

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Kuidas MAAAMETI kaarti GPS-i saada?

Tasuta? "Google maps mobile" näiteks, näed ka aerofotona (detailsemalt küll vaid tallinn), sobib mobiilile millel GPS-sees. Pda versioon on vist ka. Muid erilisi detaile pole.

Regio kaardil on jälle peal ka kõikvõimalikud vaatamisväärsused jms. Minu säästu-magellanis on see sees, viimanegi metsatee on peal. Aga pole näiteks pinnavorme jms.

Aga miks peaks asi üldse tasuta olema? Samamoodi võiks tasuta olla bensiin, toit, raamatud. Miks sa ei ole nõus OSTMA kaarti?

Eemal

 

#3 29-02-2008 15:12:44

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Kuidas MAAAMETI kaarti GPS-i saada?

Regio Magellani kaart siis näiteks siin http://gps.ee/?op=body&id=73&cid=183

Eemal

 

#4 29-02-2008 15:34:45

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Kuidas MAAAMETI kaarti GPS-i saada?

ei hakka ka eraldi teemat tekitama, aga garmini meestele - praegu avastasin, et regio kaardist on uus, 2008 andmetega versioon välja antud http://garmin.ee/?eestimalukaart - kust ma loen välja, et lõpuks ometi tunnistab ka routingut. jee!

Eemal

 

#5 29-02-2008 17:45:48

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Kuidas MAAAMETI kaarti GPS-i saada?

kaups kirjutas:


Aga miks peaks asi üldse tasuta olema? Samamoodi võiks tasuta olla bensiin, toit, raamatud. Miks sa ei ole nõus OSTMA kaarti?

See on vaid üks alaküsimus postituse lõpus, et kas keegi teab ka midagi tasuta. Meenus et kunagi nägin et oli väikseid - paikkonna mingi piirkonna jaoks kaardujuppe. Et ehk keegi teab vms.

No terve Eesti põhikaart aru saada, et tasuline ja eks ostab ka siis. Et nagu mingisugune põhi võiks olla. Kuigi mitmed metsas kollajad eelistavad kaarti kotis ja siis tavalist teekonna punkte GPS-il jälgida.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#6 29-02-2008 19:41:29

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Kuidas MAAAMETI kaarti GPS-i saada?

Eks ajsga kipu nii olema, et kui sul on magellan, siis sul on ainus võimalus magellanile mõeldud kaart sisse pista. Neid vist ongi enamvähem 1 ainult: regio.

Aga ma soovitan (heasoovlikult) edaspidi lühemaid tekste kirjutada, ausõna, liiga pikk "a4-probleemkirjeldus", et jaksata läbi lugeda :)

Minul on nii Magellan + Regio kui Nokia N95 mobiil-gps mis üle gprs-i kenasti google mapsi nii kaardi kui aerofotona näitab. Autos vestab juttu lisaks härra navigator tomtom, aga tolle kaart metsateede kontekstis on ikka suht hõre veel. Põhimõtteliselt piisaks ka lihtsalt N95-st, sest sellel on ka navigatsiooni-funktsioon (mille aktiveerimiseks tuleb küll üllatusena juurde maksta).

Eemal

 

#7 29-02-2008 23:17:07

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Kuidas MAAAMETI kaarti GPS-i saada?

Ok.

Eks ma siis jään kannatlikke ootama smile kes kannata bsee kaua elab ...

Kordan siis lühemalt küsimust:

Soov siis MAAAMETI kaarti oma GPS seadmesse saada?

Keegi nagu mainis et saab isegi aerofotot JPG pildina panna gaardi taustaks (väike lokaalne metsatuka kaart). Et vat võtad teekonna rabast läbi - põikled laugaste vahel ja siis märgistad punktid MAAAMETI AEROFOTO kaardil ning teed neist teekonna. Siis konverteerid selle MAAAMETI KAARDI (PrintScreen + kaardiprogrammis konvert jms.) ära ja obaa on olemas üsna detailne (nagu miltaar süsteem juba) kaart GPS-is, millele kannad isis oma soovitud teekonna punktid, kas käsitsi GPS-i toksides või siis arvutis teed valmis ja transpordid GPS seadmesse.

P.S. Vabandan kui ei tea või ei oska kasutada nö. GPS maailma termineid. Ka ksüimustele ja vastustele lähenen veidi põhjalikumalt, pole midagi teha.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#8 01-03-2008 00:50:16

Kert
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 8

Re: Kuidas MAAAMETI kaarti GPS-i saada?

kuis kaarti exploristi saaks seda ei tea, kuid rada saad näiteks oziga gpsu saata

tasuta põhikaardi saamine on maaametilehelt suht aega- ja vaevanõdev tegevus, odvam oleks vajalikud tükid osta(~30eek ruut)

gpsu mõttes oleks parem valik olnud ikka mingi windows mobile jubin +BT GPS ja softiks ozi ce

"Lugesin et see on tegelikult teostatav ja lihtne. Et nagu teed PrintScreen ja mõni soovitas ka 2 track punkti teha (hiljem programmi need sisse sööta, et programm saaks asjale nö. geograafilise suuna või asimuudid vms. paika). Selleks mainiti ka mitmeid kaardi töötlus programme."

5 punkti on miinimum, et kaart ikka mingit täpsust omaks smile

Eemal

 

#9 01-03-2008 01:40:52

Alex
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 33

Re: Kuidas MAAAMETI kaarti GPS-i saada?

to jäljekütt:
[(PrintScreen + kaardiprogrammis konvert jms.)]
vot siin see komisuskivi ongi :-)
sellist proget ei ole olemas ja lähitulevikus ilmselt ei saa olema.
Rasterkaardist vektori tegemine on niivõhnaa seotud inimese
käekesega.

Eemal

 

#10 01-03-2008 12:51:08

Taavi.K
Kasutaja
Asukoht: Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 194
Veebileht

Re: Kuidas MAAAMETI kaarti GPS-i saada?

Ma olen viimasel ajal ka maaameti pilte kasutanud,kuid sel viisil ,et lihtsalt mingi koha kuhu kolama kavatsen minna omale fotokasse laskund ja siis vajadusel sealt vaadanud kus ma enam-vähem olen...minu jaoks hüva süsteem smile

Eemal

 

#11 01-03-2008 14:18:34

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Kuidas MAAAMETI kaarti GPS-i saada?

Viimase kohta: ka mina olen mõne looduskaitseala serval suure infostendi kaamerasse pildistanud, täitsa toimib orienteerumiseks :)

Eemal

 

#12 04-03-2008 15:42:22

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Kuidas MAAAMETI kaarti GPS-i saada?

Eh leidsin siis lõpuks mingi õpetuse.

Väike juhend - Mapinfo või ArcView kaardist Magellani GPSi aluskaart

Kuigi räägivad et OziExplorer tarkvara tasub ära osta, sellega saab üsna lihtsalt isegi endajoonistatud aluskaarti (skännid sisse) panna oma GPS taustaks ja sinna teekonna peale märkida. Või kasutad MAAAMETI aerofoto pilti (salvestad PrintScreeniga) ja imed selle OziExplorerisse ning kalibreerid ära. Püüan lähiajal selle kammajaa selgeks teha, kuna mitmed huvitavad kohad paaris metsas ootavad.

Alex ma pidasin silmas MAAAMETI aerofotot, mida .jpg -na imen OziExplorerisse (peab ostma vist, pidi väärt programm olema) ja seal kalibreerin ta kaardiks. Maaameti aerofotol teed 2 punkti milledele paned täpsed koordinaadid, kalibreerimisel kasutada samu ja paned need koordinaadid vms. Kusjuures testisime ära, maaameti aerofoto kaart - punktid olid ikka üsna täpsed.

Kasekas sul on väga huvitav nõuanne. Seda ennegi tehtud et pildistatud mingeid asju ja siis hiljem sealt tsekatud, lihtsam oleks vist printida kas kodus või prindikojas välja.

MAAAMETI kaarte saab ideaalselt kasutada MANUAALSELT  - PrintScreen, fototöötluses kleebid servapidi kokku ja sa siis prindi A4 asi välja, detailine asi. Olenen metsa tüübist ja pildistamise ajast loeb sealt ikka jube palju infi välja, kui soovid n. leida metsas lagendikke ja soosaari vms.

Igatahes annab see väike vidin üsna palju juurde metsas kollamiseks ja orienteerumiseks või just mingi soovitud objekti leidmiseks. Maaameti aerofoto on üks peamisi kaarte mida ma tsekkan ja tavakaardiga võrdlen, et mis mets seal on, kui tihe, iseärasused jms. Väga suureks abimeheks kodukandi ja mingites metsade tundmaõppimises jsm.

Tänud nõuannete eest ... pean veel lugema ja õppima, et asja selgemaks saada smile


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#13 04-03-2008 16:03:08

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Kuidas MAAAMETI kaarti GPS-i saada?

Veel infoks, keegi soovitas veel nii:

Tasuta programmidest meeldib mulle kõige enam  GPS TrackMaker   , kahjuks on kaardi kalibreerimine kahe punktiga ja seetõttu pole võimalik aluskaarti täpselt paigutada.

Parimaks tasulieks programmiks pean ma OziExplorerit - aluskaardi kalibreerimine on üheksa punktiga.

Siin siis kellegi Steve huvitav koduleht kus all on screenshotid, kuidas asi FUNKAB! Ta ütleb: "Oli sama probleem. Ei leidnudki ühtegi sobivat programmi. Lõpuks tegin ise ühe sellise programmi. Nüüd kasutan seda."

Veel huvilistele infot:

Maamees väidab: "Tirisin alla OziExploreri(www.oziexplorer.com). Tasuta töötab sellest programmist juba väga palju võimalusi. Aluskaardiks võtsin lehmanaha (mitte reg ver sööb vaid bmp faili) ja kalibreerimis koordinaadid regio CD atlasest. Registreerimata programmil on võimalik kalibreerida vaid 2 punktiga 9 asemel kuid sellegi poolest sain täpsuseks +-1m 5x5km suurusel kaardil."


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#14 07-03-2008 03:49:09

käpp
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 585
Veebileht

Re: Kuidas MAAAMETI kaarti GPS-i saada?

tom kirjutas:

ei hakka ka eraldi teemat tekitama, aga garmini meestele - praegu avastasin, et regio kaardist on uus, 2008 andmetega versioon välja antud http://garmin.ee/?eestimalukaart - kust ma loen välja, et lõpuks ometi tunnistab ka routingut. jee!

Kas keegi seda kaarti juba kasutab?

Eemal

 

#15 07-03-2008 12:11:44

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Kuidas MAAAMETI kaarti GPS-i saada?

pole veel piritale jõudnud, et see kaart endale haarata, aga räägitakse, et teede peal pidi päris hea olema, metsas mitte eriti. eks tegemist ongi ju teede atlase digiversiooni, mitte topokaardiga.

Eemal

 

#16 07-03-2008 13:10:51

käpp
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 585
Veebileht

Re: Kuidas MAAAMETI kaarti GPS-i saada?

jeh ... plaanis ongi suvisteks sõitudeks soetada ... mitte, et teedeatlasega hakkama ei saaks aga ebamugav on reisida, kui koguaeg pead jälgima kust nüüd maha pöörata jms. Pimedal ajal võõras linnas ka abiks. Kord talvel pimedas õnnestus mul Sauelt välja sõites sattuda Pärnu peale, mitte Rapla peale nagu plaanis oli ... enne aru ei saanudki, kui teeviidad hakkasid Saaremaa peale näitama big_smile

Anna märku, kui oled proovida saanud uut kaarti.

Eemal

 

#17 07-03-2008 13:27:51

Alex
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 33

Re: Kuidas MAAAMETI kaarti GPS-i saada?

EOMAP on kah oma Garmini versiooni valmis saanud.
Räägitakse, et vähe "loodusesõbralikum"
http://www.geopeitus.ee/foorum/read.php?4,5207.
Ostsin ca. kuu tagasi Regio viimase kaardiversiooniga GPS'i, seal on
metsaalad peal ja rohelised. Routimisest ei tea kahjuks see kaart
veel midagi :-(.

Eemal

 

#18 07-03-2008 19:04:41

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Kuidas MAAAMETI kaarti GPS-i saada?

veits valel ajal ostsid smile see uus kaart tuli vist samal päeval välja kui ma siia lingi panin. järgmisel nädalal üritan ära tuua.

Eemal

 

#19 09-03-2008 02:12:15

käpp
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 585
Veebileht

Re: Kuidas MAAAMETI kaarti GPS-i saada?

Kuu aega vana uudis, et Garminil on plaanis selle aasta sees müüki lasta mõnusalt suure ekraaniga gps mooduliga nüvifone.

http://reviews.cnet.com/i/bto/20080130/2008-01-30_170319_270x391.jpg

Eemal

 

#20 09-03-2008 12:52:50

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Kuidas MAAAMETI kaarti GPS-i saada?

Kas keegi siin foorumis käijatest on kunagi pannud GPS-i enda ümber käänatud - konverteeritu kaarti, mis on võetud kas sisse skännitud paberilt või n. maaameti .jpg kaart. Et kuidas oleks kogemus või nõuanded, kas on võimalik vms.

Tänud ...


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#21 13-03-2008 02:38:57

charly21
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Kuidas MAAAMETI kaarti GPS-i saada?

jäljekütt kirjutas:

Kas keegi siin foorumis käijatest on kunagi pannud GPS-i enda ümber käänatud - konverteeritu kaarti, mis on võetud kas sisse skännitud paberilt või n. maaameti .jpg kaart. Et kuidas oleks kogemus või nõuanded, kas on võimalik vms.

Tänud ...

Juhtusin täna foorumit lugema ja kuna olen GPS-induse ja kaartidega tegelenud ja tegelen intensiivselt ka praegu, siis võin selle koha pealt nõu anda. Kasutan ise maa-ameti aerofotode põhjal tehtud rasterkaarte pihuarvutis koos OziExploreriga ja mobiilis koos SmartComGPS-iga. Tõsi küll, ise kasutan maa-ameti kaartide puhul algmaterjalina MrSID formaadis faile, kus kaart juba koordinaatidega seotud. Seega jääb aega nõudev kalibreerimine ära ja saan lihtsalt kaardi salvestada vastavasse formaati. Küll aga pole kalibreerimises midagi keerulist, kui on ainult tahtmist veidike pusida.

OziExplorer on tõesti parim programm rasterkaartidega manipuleerimiseks. Suur pluss on ka selles, et kuna see on väga levinud, siis on Ozi-le sobivas formaadis juba kalibreeritud kaarte saada väga palju (siin pean silmas rohkem välisriike).

Sisuliselt näeb asjade käik välja selline. Teed maa-ameti kaardiserveris olevast aerofotost printscreeniga jpg faili. Ozi menüüst valid Load and calibrate map image ja ette tuleb kalibreerimis aken. Seal on Setupi all oluline paika panna kaardiprojektsioon. Maa-ameti aerofotodel on see siis Lamberti konformne kooniline, vajalik info (koonuse lõikeparalleelid, keskmeridiaan ja lähtepunkti koordinaadid) on <a href="http://www.maaamet.ee/index.php?menu_id=7&page_id=72&lang_id=1" target="_blank">maa-ameti lehel</a> kirjas. Seejärel on võimalik määrata kuni 9 punkti koordinaadid. Ise olen piirdunud tavaliselt neljaga, kaardi neljas ääres. Valid siis kaardil mingid punktid hiirega välja ja vaatad maa-ameti lehelt nende koordinaadid järele, kirjutad Ozisse vastavasse lahtrisse sisse ja ongi sisuliselt kõik. Salvestad vajalikku formaati ja impordid gps seadmesse. Kui mingeid konkreetsemaid küsimusi, siis anna tulla.

Eemal

 

#22 13-03-2008 17:37:54

Kert
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 8

Re: Kuidas MAAAMETI kaarti GPS-i saada?

see printscreeniga jamamine tüütu, vana maaameti kaardimootor laseb paremklõpsuga pilti salvestada ja uuel eraldi nupuke,
salvestatud tükid lased kasvõi irfanil liita.
täpsemalt võin telefonitsi juhendada

proovisin ka seda SmartComGPS-i , kuid millegipärast ei tahtnud kuidagi isetehtud kaarte(jpg+map, ecw+map) E51ga näidata

Eemal

 

#23 13-03-2008 19:28:15

charly21
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Kuidas MAAAMETI kaarti GPS-i saada?

Kert kirjutas:

see printscreeniga jamamine tüütu, vana maaameti kaardimootor laseb paremklõpsuga pilti salvestada ja uuel eraldi nupuke,
salvestatud tükid lased kasvõi irfanil liita.
täpsemalt võin telefonitsi juhendada

Üldiselt pole vaja kaarte liitagi, paned vaid üksikud jupid sisse. Ozi ja SmartComGPS avavad automaatselt uue kaardi, kui liigud edasi. Kui zoomid ülesse, siis võtavad automaatselt ka detailsema kaardi. Parem ka kui kaart on väiksema mahuga, programm liigub käbedamalt.

Kert kirjutas:


proovisin ka seda SmartComGPS-i , kuid millegipärast ei tahtnud kuidagi isetehtud kaarte(jpg+map, ecw+map) E51ga näidata

SmartComGPS jaoks on vaja kaardid ogf2-ks konvertida. Konverteri saad http://www.wild-mobile.com/eng/download.php

Eemal

 

#24 14-03-2008 10:24:31

Kert
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 8

Re: Kuidas MAAAMETI kaarti GPS-i saada?

charly21 kirjutas:



Üldiselt pole vaja kaarte liitagi, paned vaid üksikud jupid sisse. Ozi ja SmartComGPS avavad automaatselt uue kaardi, kui liigud edasi. Kui zoomid ülesse, siis võtavad automaatselt ka detailsema kaardi. Parem ka kui kaart on väiksema mahuga, programm liigub käbedamalt.

st. tähendaks ju iga väikse tüki eraldi kalibreerimist...

Eemal

 

#25 14-03-2008 15:27:55

charly21
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 10

Re: Kuidas MAAAMETI kaarti GPS-i saada?

Kert kirjutas:

charly21 kirjutas:



Üldiselt pole vaja kaarte liitagi, paned vaid üksikud jupid sisse. Ozi ja SmartComGPS avavad automaatselt uue kaardi, kui liigud edasi. Kui zoomid ülesse, siis võtavad automaatselt ka detailsema kaardi. Parem ka kui kaart on väiksema mahuga, programm liigub käbedamalt.

st. tähendaks ju iga väikse tüki eraldi kalibreerimist...

Eraldi ikka. Kui oleks soov kaart teha suurest maa-alast ning ühe ja sama suure mõõtkavaga, nii et saad need ilusti kokku liita, siis on muidugi targem seda enne teha ja kalibreerida lõpuks vaid ühte kaarti. Kaartide liitmine ikka oluliselt kergem kui kalibreerimine.

Ise toimin aga enamasti nii, et teen ühe suurema maa-ala kohta väiksema mõõtkavaga ülevaatekaardi, mis oleks vastavalt vajadustele piisav ning mis on siis reeglina maa-ameti kaardiserveri ühe ekraanitäie suurune. Seejärel siis juba konkreetsematest huvipakkuvatest kohtadest suurema detailsusega kaardid, mis on ka vastavalt vajadusele erineva mõõtkavaga. Kuna mobiili ja ka pihuarvuti ekraan on ikka piisavalt väike, siis on väga mugav korraga vaadata suuremat maa-ala ja ala ülesse zuumides avaneb siis juba automaatselt konkreetsest kohast detailsem kaart. Selliselt ei lähe failid ka väga suuremahuliseks kätte.
Muidugi oleks omamoodi mugav, kui oleks korraga detailselt ka kogu suurem ala (ala maakond vms), kuid see ikka päris paras töö ja ega enamasti poleks seda ka aerofotona ju vaja. Korralikud vektorkaardid Eesti kohta nüüd ju täitsa olemas, mis ka maastikust päris hea pildi annavad.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB