Sa ei ole sisse loginud.

#226 15-11-2008 16:33:34

Kiilakas
Kasutaja
Asukoht: Rapla
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 98

Re: Ega see vist lubatud pole.

Minu pildi on ta küll maha võtt peale kirja saatmist, aga ülejäänud paljud ikkagi üleval. Tegelikult kas seda Hullumaja üldse kinni ei saaks panna, sest suuremosa käib seal ikkagi äri varastatud piltidega ja saidi omanik vaatab sellele läbi sõrmede, sest see ju tema teenistus.

Eemal

 

#227 15-11-2008 17:09:58

Inga Sõelsepp
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 408
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

Kasutaja Rinxu on oma "kollektsiooni" puha looduspildi loomadest-lindudest kokku pannud. Mõni lk edasi kerida ja jälle tuttavad pildid vastu vaatamas....

Eemal

 

#228 16-11-2008 00:03:04

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

Huvitav kas mingi selline script on ka olemas, et kui soovid looduspildist pilti parema klõpsuga salvestada, siis salevstamiseks kleebitakse pildile autori nimi? Kuidagi rämedalt, et selle pildiga pole midagi teha.

Eemal

 

#229 16-11-2008 01:06:39

Kaspar Raamat
Kasutaja
Asukoht: Saku
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 112

Re: Ega see vist lubatud pole.

Suht 99,9% julgen väita, et interneti sügavustesse sukeldudes leiaks niisuguse scripti kindlasti üles. www.google.com


NikonD80 user

Eemal

 

#230 16-11-2008 12:21:50

real
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 23

Re: Ega see vist lubatud pole.

Inga Sõelsepp kirjutas:

Kasutaja Rinxu on oma "kollektsiooni" puha looduspildi loomadest-lindudest kokku pannud. Mõni lk edasi kerida ja jälle tuttavad pildid vastu vaatamas....

Print screen võimaldab enamasti sellest mööda hiilida?

Eemal

 

#231 16-11-2008 14:44:26

Tarvo Tiivits
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 192
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

terve lehekülg, kaasa arvatud pildid laetakse enne kuvamist  niikuinii kasutaja arvutisse.

Eemal

 

#232 16-11-2008 15:47:05

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

Kui tahta midagi teha, siis kasutada table cell bacgroundina pilti ja panna ette mingi pilt mis on pildi peal nähtamatu, kuid arvutisse laetult (parem kliki kaudu) ütleb, et varastamine on illegaalne. Table cell backgroundi pilti kätte saada on päris raske eriti kui peal on nähtamatu pilt ja ei ole vaja mingit parema nupu blokkimist.

Sinu ok.ee lehel ma ei käi põhimõtteliselt, sest enamus funktsioone mida ma brauseris kasutan mugavaks liiklemiseks on kuidagi metsa keeratud ja tekitab esimese kümne sekundi jooksul tülgastuse brausimise ebamugavusest. Sorry, aga minu jaoks on selline asi showstopper.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#233 16-11-2008 17:29:12

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

Ma arvan, et juba source koodist otsima minemine on piisav takistus suvaliste pubekate vastu. Ja väga lihtsalt teostatav. See lõikumine ja kokku panemine etc läheb oluliselt keerulisemaks.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#234 16-11-2008 17:43:45

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

Jah vootele, ma mõtlesingi, et saada Marko seda kirjutama, et see lõikumine toimuks ja kokku saaks pärast jälle jne on ebatõenäoline smile


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#235 16-11-2008 19:49:17

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

... ja läheb asi jälle sama jura ja jahumist pidi edasi.

Eemal

 

#236 16-11-2008 20:34:00

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

Kaupo Kalda kirjutas:

... ja läheb asi jälle sama jura ja jahumist pidi edasi.

...ja pilte varastatakse ikka edasi.

Eemal

 

#237 17-11-2008 00:15:28

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Ega see vist lubatud pole.

Kaupoga 101% päri. Vahend on olemas, mis 90% kuritarvitustest ära hoiaks, aga miskipärast ei kasutata.

Eemal

 

#238 17-11-2008 01:12:59

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

Väike test piltide vesimärgistamiseks http://lennuki.planet.ee/tezt/tezt.html ja php skript mis seda teeb on selline:
http://lennuki.planet.ee/tezt/ww.php.txt
Paremklikk võiks siiski alles jääda, jube tüütu on OK.ee lehelt märksõnu paberlipikule kirjutada ja sealt siis seda googlesse trükkid.
Mõnusam on valitud teksti peal hiireklahviga google otsing teha.

Eemal

 

#239 17-11-2008 02:24:40

Martin Mägi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 262
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

Marko Kivimäe kirjutas:

Kaupo Kalda kirjutas:

... ja läheb asi jälle sama jura ja jahumist pidi edasi.

...ja pilte varastatakse ikka edasi.

Me võime naabrimehe kuurile ka soovitada turvasüsteemi või okastraadi sisse mähkimist, kuid kui naabril pole selleks raha/aega/vms, on kaks varianti:

1. ei pane oma jalgratast tema kuuri, kui varastamist kardad
2. kiunu asemel pakud naabrile reaalset abi näiteks luku või okastraadirulli näol.

Tigekad võiks teha arveldusarve Looduspildi toetamiseks, mina paneks sinna sada krooni ja kui ülejäänud aktiivsed kasutajad sinna ka midagi paneks, saaks need vajalikud progeja tunnid ka ostetud, nii et screenshoti vastu  aitaks vesimärk, desktopile sikutamise vastu leierite kasutamine ja pildi source kaudu avamise vastu mingi muu apatši õelus.

Päikest.

Eemal

 

#240 17-11-2008 02:32:35

benefactor
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 105
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

See praegune Looduspiltide varastamine on kontrolli alt ammu juba väljunud. Autorina ei ole ma huvitatud, et keegi mu pilte ilma loata reprodutseeriks. Seega leian Martini ettepaneku olevat asjaliku, et midagi konkreetset ette võtta. Ei tohiks ju raske olla plekk kokku kraapida ja palgata keegi, kes kaitsvad muudatused sisse viiks. Kaua see naljategemine kestab? Praegu võiks olla juba see aeg, kus ei peaks lugema: et näe jälle seal mõni laps või muidu debiilik on kellegi pildi oma pildi pähe määrinud.

Eemal

 

#241 17-11-2008 02:33:43

benefactor
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 105
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

"Looduspildi piltide" on õige.

Eemal

 

#242 17-11-2008 08:34:07

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

Ma ütleks nii, et turvalisus ja käideldavus peavad käima käsikäes. Paremkliki keeramine paneb marginaalse kasvu turvalisusele antud kontekstis, kuid paneb rämeda põntsu käideldavusele. Minu kommentaarid ei olnud selles suunas, et sellest saab mööda hiilida ja ikka varastada vaid sellest, et ilma parema klikita kaob väga palju võimalusi niisama normaalselt brausida. Minul näitkes oli vahetult enne Air-i peale kolimist harjumuseks tagasi minna parema nupu valikust back (mis on alati menüüs esimene). Saidid kes parema kliki ära keelasid jäid mu brausimise nimekirjast lihtsalt peale teistkordset sinna sattumist välja. Ja pean tunnistama, et kui looduspilt läheks parema kliki keelustamise teed, siis mina lahkuks sellelt saidilt.

Ja ma mitte ainult ei vingunud asja üle vaid pakkusin välja alternatiivse lahenduse mis for all facts and purposes täidab täpselt sama ülesande kui parema kliki keelamine. Pilti ei saa parema klikiga maha salvestada ega ka drag-and-drop-iga käte (mida muide paremklikk ei keela). Tuleb käsitsi koodi vaadata ja sealt pildi fail kätte otsida mida saab muide ka parema klikiga keelatud olukorras teha. Seega ma ei näe ühtegi eelist paremkliki keelamisel enda pakutud tabeli taustana kasutamisega võrreldes, küll aga näen ma kümneid probleeme paremkliki kasutamisel. Niiet ma ei saa hästi aru sellest porisemisest Kaups & co poolt.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#243 17-11-2008 11:33:56

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

toruonu kirjutas:

Ja pean tunnistama, et kui looduspilt läheks parema kliki keelustamise teed, siis mina lahkuks sellelt saidilt.

torukas, stress?

Paremkliki keelamine SISSELOGIMATA kasutajatele ei tohiks küll su õigusi kuidagi riivata. Paremkliki keelamine, hoolimata seltsimeeste vasturündest, kaotaks praktiliselt kõik igapäevavargad. Selle teostamine võtaks aega 10 minti. Kuna see on väga lihtne asi, on väga lihtne teha ka seda, et sisseloginud kasutajatel seda piirangut pole.

Läbipaistva pildiga katmine on suurem töö, sest kood peab pärima pildi mõõte jms, aga toimiks ka, loomulikult. Siiski tundub, et kullidel puudub asja vastu huvi, seega pole meil vist erilist mõtet siin poriseda üksteise peale :)

Eemal

 

#244 17-11-2008 12:00:46

Linnamees
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 5

Re: Ega see vist lubatud pole.

Kuulge, koodimeistrid. Kas Te ei ole kunagi mõelnud sellisele asjale, et kui see sama kiri, mis on pisikeselt pildi all, et "kuulub autorile ja ei tohi ja nii edasi", kui see oleks esilehel nii suurelt ja sellisel toonil, et ka "5b" seda kohe tulles märkaks ja mõistaks, äkki ta siis ei varastaks.
Need on ju lapsed! Kui neile ilusasti öelda, et nii ei ole ilus, siis 98% jätab võtmata. Aga kui üritad lihtsalt mingeid takistusi teele veeretada, siis hiljemalt reedeks on kellegi vanem vend neist mööda saanud ja järgmiseks kolmapäevaks oskab seda juba kogu klass :-)
Aga väikeses mustvalges kirjas hoiatusi nad ei loe, seda ei maksa loota. Ainult suures ja värvilises.

Eemal

 

#245 17-11-2008 12:17:25

kkristo
Kasutaja
Asukoht: Jüri
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 108
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

Lapsed ei loe tekste.
Vähesed täiskasvanud on võimelised tekste lugema. Lugemine "pole" tänapäeval enam vajalik , kui saab klikata lingile või pilti/videot vaadata!

Eemal

 

#246 17-11-2008 13:29:52

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

Miks nii mürgiselt, et Tigekullid pole huvitatud? Muidugi oleme huvitatud. Väga hea, et see teema aktiivseks tuli, sest praegu on uus Looduspilt loomisel ja ma usun, et see muudatus võiks seal sees olla. Vanasse süsteemi see ei tule ma arvan. Seega peab kannatama uue aastani ja siis on mingi lahendus olemas.

Eemal

 

#247 17-11-2008 14:30:09

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

Sven Z. kirjutas:

Miks nii mürgiselt, et Tigekullid pole huvitatud? Muidugi oleme huvitatud. Väga hea, et see teema aktiivseks tuli, sest praegu on uus Looduspilt loomisel ja ma usun, et see muudatus võiks seal sees olla. Vanasse süsteemi see ei tule ma arvan. Seega peab kannatama uue aastani ja siis on mingi lahendus olemas.

Ei ole mürgiselt mõeldud, pigem konstateering, sest teema on üleval juba üle aasta ja seni pole kusagilt näha, et midagi ette võetaks. Aga jääme huviga ootama, andke märku kui saan asjas kuidagi kaasa lüüa.

Eemal

 

#248 17-11-2008 15:54:18

Madis Pilt
Kasutaja
Asukoht: Kose-Uuemõisa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 324
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

Ma ei näe jälle vahet parema kliki keelamisel ja läbipaistva gif-i kasutamisel pildil. Ühel juhul oleks Mario nõus looduspilti uuesti külastama smile. Parema kliki keelamisel kaob jah võimalus teha "save as" aga on ka, nagu Mario juba mainis, drag and drop võimalus, mille puhul foto.ok.ee parema kliki keelajast kasu pole. Ok võibolla mõni asjalikum leiab ka source -ist pilidfaili aadressi üles ja mitte nii väga asjalikud teevad print screen. Ühesõnaga surnud ring - alati leitakse võimalus kui vaja. Ja pealegi, mäkil ei ole paremat klikki.. (Ok, võibolla kohatu näide kuna mäkke on kasutuses vist vähe.)

Mina saan asjast aru nii, et enne kui keegi pole selle tegevuse eest trahvi saanud ja see meediast läbi pole käinud siis niikaua see pull ka siin kestab. Inimesed ei oska karta, mis nende tegevuse taga võib olla kuna keegi pole karistada saanud. Mõni ime, et inimesed süüdimatult käituvad. Järgmine kord kui mõni naljanina kellegi pilte kusagil avaldama hakkab siis oleks äkki mõistlik teha printscreen kogu "enda" galeriist. Lasta ka paaril sõbral teha ja siis nende failidega politseisse marssida, igakspetteks, et oleks võimalik tõestada nö. vargust. Teed avalduse ja siis tuleb e-maili asemel tähitud kiri. Okei võtab küll rohkem aega kui e-maili kirjutamine aga millegi pärast ma usun, et on efektiivsem.

Need kes seda pikka jura lugeda ei viitsi siis kokkuvõte - point ei ole leida võimalusi kuidas asi ära ja ära keelata vaid panna inimesi mõtlema mida ikkagi tohib teha ja mida mitte.
See siis oli minu arusaam asjast.

Eemal

 

#249 17-11-2008 16:14:43

Tungalpähkel
Kasutaja
Asukoht: Laulasmaa - Suure-Jaani
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 91
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

Osad pildid on hullumaja-rinxu kontolt kadunud, aga nende asemele on kohe värskelt Looduspildist uued otsitud. Meiliaadress ja enese näopildidid on profiilist eemaldatud - ilmselt edasiste "tüütamiste" vältimiseks. Nagu näha, pole suhtlus pildi autoritega teda morjendanud.

Eemal

 

#250 17-11-2008 17:45:57

marell
Uus kasutaja
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 19

Re: Ega see vist lubatud pole.

niih, see rinxu on jõudnud ka minu piltideni ja kusjuures mitte ainult looduspilt.ee-st võetud vaid ka foto.ok.ee-st.
http://foto.ok.ee/pic.php?id=4601
See tüüp on veidi targem kui parema hiireklahvi tavakasutaja, sest foto.ok.ee-st ju pilte kopida nii lihtsalt ei saa. Veidi pusides aga saab ikka.
Kas keegi oskab mulle nüüd nõu anda, mida ja kuhu ma kituma peaks, et varas rinxu mu pildid oma kontolt eemaldaks?

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB