Sa ei ole sisse loginud.
Härrased ja prouased,
olen täheldanud, et nii mõnigi tarvitab teist Canoni 300 f4 IS-i -> pisuke küsimus teile.
Tegin täna oma esimesed testipildid antud objega ja too ISi töötamine statiivil teeb veidi nõutuks. Ma tean, et manual käseb statiivil ISi maha võtta, aga no ca pooled pildid tegi ta statiivil normaalselt teravaks. Teise poole aga tegi veel udusemaks kui ilma ISita -- ma eeldan, et selle vastu too manual hoiataski. Aga loogikat, millal statiivil tuleks panna IS peale ja millal mitte, ei leia üles...
Kuidas teie seda ISi kasutate ja kas on mingi normaalne foorum kusagil, kus teemat veidi lahatakse?
Tnx
Viimati muutnud draa (27-04-2005 23:40:17)
Eemal
Manuaal ütleb jah, et tuleks välja lülitada. Ise pole konkreetselt testinud, kuid statiivi kasutades olen sisse lülitanud IS 2 versiooni ja pole sellepärast ühtegi udust pilti saanud. Selles pole aga kindel kuid see objektiivi tervisele mõjub.
Eemal
Fritz Pölking on kirjutanud ilusa analüüsi IS'i, MLU ja käsi/distantspäästiku koosmõjust statiivilt pika toruga pildistamisel. Art Morrise "bülletäänides"on kah IS'ist statiivil mitmel pool juttu ja ka pika toruga pildistamisest üldse.
Peaks vist olema nii, et esimesed IS'iga torud lisasid värina puudumisel ise natukene võdinat. Kuna IS-iga läätsede grupp ei ole IS'i sisselülitatud olekus toru suhtes jäigalt fikseeritud, siis võib "feedbackiga" elektrooniline taustamüra läätsesid pisut liigutada. Uuemad torud peaks sellest probleemist vist (?) priid olema. Ise kasutan kahte IS'iga toru statiivilt ning pole probleemi märganud.
Edit: Veel üks viide -- paistab, et 300/f4 kuulub nende objektiivide hulka, millel peaks tõesti IS'i statiivil välja lülitama.
Viimati muutnud paparaul (28-04-2005 00:35:20)
Eemal
Suured tänud paparaul, sellest oli abi. Eriti jäärgmise obje valiku juures ;-). Sven, Sinu triki proovin ka ära.
Eemal