Sa ei ole sisse loginud.

#251 22-12-2009 02:20:25

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Piilur kirjutas:

Erik, väga mõnus kohtumine oli sul siis ju. Kahju jahh, et pilti ei saand, aga eks teinekord vea paremini.

Loodan ka et kolm on kohtu seadus, aga kas mulle seda au antakse on iseküsimus. Aga eks ma annan parima kui peaks veel õnne olema - elame, näeme!

Eemal

 

#252 26-12-2009 02:11:21

Objektiiv
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 58

Re: Keda TÄNA nägid?

Kahte põtra nägin (viimati nägin põtra väga ammu), üks tundus selline keskmise suurusega ning teine väiksem. Kahjuks pildistada ei õnnestunud, sest selle väikese retke eesmärk ei olnud selles kohas üldse pildistada ning seetõttu kaamera oli seljakotis. tongue Põrdad kadusid suhteliselt kiiresti ära, nii et ega u. 5 sekundit peale nende märkamist enam pilti poleks olnud võimalik saada. Aga vähemalt nüüd tean kust kandist neid teinekord otsida, seal ümbruses oli üsna palju jälgi.

Eemal

 

#253 29-12-2009 18:39:33

maikk
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 166
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Eile õnnestus kohtuda haruldase pistrikulisega, väikepistriku isaslinnuga.
http://mikkmatsi.com/foto/index.php?showimage=59
Oleksin hea meelega jaganud seda hetke ka Looduspildi rahvaga, kuid kahjuks lükati pilt tagasi tongue

Eemal

 

#254 04-01-2010 02:10:40

Objektiiv
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 58

Re: Keda TÄNA nägid?

Nägin ühte põtra. Mingi pildi sain, aga mitte hea. Tingimused ei võimaldanud märkamatult piisavalt lähedale pääseda, maapealne oli lume all oksi täis, mis peale astudes praksusid. tongue

Eemal

 

#255 05-01-2010 02:14:27

Janekson
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 22
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Juba mitmendat ööd järjest olen ühte kohta hakanud käima ning iga kord olen seal umbes 20-30 metskitse näinud. Kõik tunduvad veel noorloomad olema. Olen proovinud hommikuti neile peale sattuda, aga alles kella üheksa ajal läheb valgeks, selleks ajaks on nad juba kadunud. Oskab keegi öelda, ehk on võimalik neid enne õhtut kohata? Või mis kellaaegadel metskitsed aktiivsed on?

Eemal

 

#256 05-01-2010 02:35:10

Objektiiv
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 58

Re: Keda TÄNA nägid?

Eks põhiline aktiivsus ongi pimedamal ajal, aga võib juhtuda ka, et jalutavad suures karjas lageda peal ka täiesti valgel ajal.

Eemal

 

#257 05-01-2010 02:56:30

Janekson
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 22
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Neid on seal suhteliselt huvitav vaadata jah, autot nad ei karda ning tulesid jäävad vaatama, üle põllu kõnnivad pikas hanerivis.

Eemal

 

#258 08-01-2010 16:25:36

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

@Janekson: minu kogemustel võib kitsi kohata põllul igal ajal! Seega tasub seda kohta erinevatel aegadel rohkem külastada ja alles siis teha omad järeldused. Kõige paremad kitsepildid sünnivad reeglina nii, et kits tuleb ise sinu poole, mitte vastupidi, seega tasub endale kitsede käigurajad selgeks teha (loomadel on ikka tavaks tihtipeale kasutada sama rada, eriti veel sellise paksu lumega) ja olla kohal enne kitsi smile Muidugi päevasel ajal mingi hetk kitsed puhkavad kusagil võsas või muus varjatumas kohas, kuid toitu hangitakse kindlasti ka valgel ajal.

Eemal

 

#259 08-01-2010 16:46:55

Janekson
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 22
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Olgu, eks ma üritan siis rohkem sinna käia, kuigi kohe on tulemas kooliaeg ning siis hakkab jällegi ajapuudus peale rõhuma...

Eemal

 

#260 13-01-2010 22:47:53

real
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 23

Re: Keda TÄNA nägid?

Vaatasin toas, kuidas akna taga tihased toidumajas tegutsevad. Lendavad ligi, võtavad tera, lendavad kaugemale nosima. Ühel hetkel ehmusin, kui mingi suurem lind järsku silme ette kerkis. Vahtisin raudkulliga mõne hetke tõtt, kui ta toidumaja ees õhus kohapeal mõned sekundid tiibu lehvitas ja seejärel minema lendas:)

Eemal

 

#261 14-01-2010 11:53:44

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

real kirjutas:

Vaatasin toas, kuidas akna taga tihased toidumajas tegutsevad. Lendavad ligi, võtavad tera, lendavad kaugemale nosima. Ühel hetkel ehmusin, kui mingi suurem lind järsku silme ette kerkis. Vahtisin raudkulliga mõne hetke tõtt, kui ta toidumaja ees õhus kohapeal mõned sekundid tiibu lehvitas ja seejärel minema lendas:)

Jah raudkullid on ka mugavaks läinud, nad teavad kus paljud väikelinnud oma toidupoolist otsivad ja seega peavad jahti seal läheduses. Seega halvimal juhul hakkavad su toidumaja tihased raudkulli jahisaagiks langema. Abiks võib olla toidumaja ümberpaigutamine kusagile raudkullile mitte nii kergesti ligipääsetavasse kohta - juhul kui see on võimalik - nt põõsaste vahele vms.

Eemal

 

#262 14-01-2010 12:50:51

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: Keda TÄNA nägid?

Teisest küljest on see ju hea võimalus väheke haruldasem lind pildile saada.

Eemal

 

#263 14-01-2010 16:54:35

KaRahh
Kasutaja
Asukoht: Tln
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 96
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Mul käib suur-kirjurähn regulaarselt hommikuti mustamäel akna taga rasvapalli toksimas. smile

Eemal

 

#264 14-01-2010 19:29:01

murumees
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49

Re: Keda TÄNA nägid?

Õnnestus tänasel külmal päeval näha haigrut. Mul kõrkjate vahel üks kohake kus isegi praeguse pakasega vesi miskipärast ära ei külmu,seal mul väike kitsas kohake kus kaldal istudes saan kõrkjate varjus jälgida linde kes selle lombi ümber kakerdavad. Tavaliselt näen seal ainult parte ja sinitihaseid,suvel karjus seal iga õhtu rästas-roolind. Täna sellele kohale lähenedes kuulis mind ja tõusis õhku(minust vaevu 6-7m kauguselt) haigur,mõtlesin ikka ,et talvel neid siin ei ole.Ehmatasin ja arvasin ,et nüüd lomp lage  aga kõrkjate vahelt pea kaldale astudes tõusis lombist lendu ka keegi pika noka ja pruuni-musta sulestikuga haigrust veidi väiksem tegelane ja siis veel üks part.Arvasin ,et nüüd kül täna nähtud ja ega midagi vast rohkemat aga võta näpust ,ilmus pisike sinitihane kes roostikus ikka tohutut raginat võib tekitada(arvestades tema enda suurust) ja siis hakkas vaikselt minupoole liikuma ka habekaparv nii ,et mul oli veel poolteist tundi tegevust.Ja veel figureeris seal kolmel korral vilksamisi mingi sinitihase suurune aga üleni tume ja jässakam linnuke kes kord ilmus ja siis mõne sekundiga mööda alusroostiku kadus. Nüüd siis istun siin linnuraamatu taga ja püüan mõistatada kes olid tänased kaks tundmatut:)

Eemal

 

#265 14-01-2010 21:30:37

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: Keda TÄNA nägid?

Kas roohabeka pilti ka saab näha? Endal oli neid hilissügisel võimalus pildistada, aga mitte nii edukalt, et midagi eriti näidata oleks. Omapärased linnud.
Haigrust järgmiseks pakun hüüpi.

Eemal

 

#266 14-01-2010 22:13:07

murumees
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49

Re: Keda TÄNA nägid?

Kahjuks mu habekapildid ei ole piisavalt kvaliteetsed ja looduspilti neid üles ei panda ja ise olen nii arvutivõõras küll ,et ei oska neid mujale panna,kuigi pilte on mul neist kümneid kui mitte sadu,üksikult ,kaksikult kui päris seitsme-kaheksa isendini korraga pildil.Mulle on nad päris lemmikuks muutunud ja ilma ühegi habeka pildita tulen koju väga harva,täna sai kah neid pikalt lihtsalt jälgitud kuni lõpuks kui oli parimate piltide võimalus oli objektiiv vist juba nii külmunud ,et automaatteravustamine ei töötanud ja rapsisin seal käsitsi teravustada. Kuna objektiiv on pime ja roostikus kasutan monopodi siis on enamus pildid ikkagi ebateravad.Arvan ,et hea objega saaks sealt palju ilusaid pilte sest kõige lähemale olen seisnud nendest vaevu meetri kaugusel.                                                                                        Vaatasin ,et see teine vist hüüp ei ole,nokk oli pikem ja peenem.

Eemal

 

#267 20-01-2010 16:03:00

real
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 23

Re: Keda TÄNA nägid?

Tahaks veel rääkida ka teisest raudkullist, keda kohtasin suvila juures, kus on mul ka lindude toidumajakesed. Üksõhtu, kui hämardus, panin just uksed kinni ja hakkasin auto poole sammuma, kui järsku lendas hetkeks auto peegli peale mingi suurem lind, seejärel kohe edasi elupuu sisse, kus mul need toidumajakesed on. Samas sealt välja lendas parv tihaseid-varblasi... Tekkis suurem segadus, mina jäin vahtima, et mis siis nüüd. Kull oli mõne meetri kaugusel elupuu sees, läks läbi okste teisele poole. Läksin siis minagi kaarega ümber puude ja kull istub ja vahib muudkui otsa. Lõpuks tüdines ära ja lendas minema. Sain mõne pildi ikka tehtud, kahjuks oli valgust väga vähe, aga dokumentaalina hea ikka:) http://mb3.live.hot.ee/rps/D/1615314.jpg
Asja teeb huvitavamaks see, et mõned päevad hiljem leidsin lumelt suur-kirjurähni sulestiku. Looma jälgi ei olnud, sellest arvan, et seesama raudkull oli rähni õnneks võtnud. Pealegi pole ma seal enam rähni kohanud, varem toksis pidevalt puude otsas.

Eemal

 

#268 08-03-2010 23:59:34

real
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 23

Re: Keda TÄNA nägid?

Sõitsin autoga ja nägin, et eespool midagi suurt liigub; mõtlesin,et mingi jeep keeras kõrvaltee peale, aga siis tuli veel teinegi ja liikumine oli neil kuidagi kahtlane auto kohta. Põdrad hoopis. Kokku viis tükki, läksid väärikalt üle tee, jalad kõhuni lumised. Nad liikusid üksteise järel 3-4 sekundiliste vahedega, niiet jõudsin autoga nii lähedale, et viimane oli praktiliselt mul nina ees. Loomulikult polnud mul kaamerat kaasas...Eemal jäid nad kõik seisma, mõnusalt profiilis, taustaks härmas kased, puud-põõsad. Tegin telefoniga paar klõpsu selleks korraks...
Sain jälle kinnitust, et kui tahad loomi näha, ära kaamerat kaasa võta:)

Eemal

 

#269 09-03-2010 00:35:41

immi
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 103
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Kusjuures ongi nii, et kui kaamerat kaasas pole näeb kõikvõimalikke linde-loomi. Kui kaamera stardivalmis, siis näeb ainult lund tuiskamas.


Alles lapsekingades..
http://www.imrekosemets.eu

Eemal

 

#270 13-03-2010 14:41:56

Objektiiv
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 58

Re: Keda TÄNA nägid?

On ka juhtunud jah, et olen kaamera mitte kaasa võtmist kahetsenud. Seetõttu üldiselt püüan autoga maapiirkonnas ringi sõites kaamerat kõrvalistme peal hoida, et saaks vajadusel kiiresti kätte võtta (peale peatumist muidugi). big_smile

Eemal

 

#271 13-03-2010 19:15:23

immi
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 103
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

http://www.imrekosemets.planet.ee//2949a.jpg
Täna nägin üle pika aja Sinitihast, ägedad tegelased tongue


Alles lapsekingades..
http://www.imrekosemets.eu

Eemal

 

#272 22-03-2010 00:08:37

immi
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 103
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

*Põldvarblasi
*Rasvatihaseid
*Salutihaseid
*Rohevinte
*Hall vareseid
*Pasknääre
*Talvikesi
*Suurt-kirjurähni
*Väikest-kirjurähni
*Leevikest
*Kodutuvisid
*Metskitse

Päris korralik päev oli


Alles lapsekingades..
http://www.imrekosemets.eu

Eemal

 

#273 22-03-2010 13:22:52

Mariliis
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 31
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Mina nägin täna sokku. Jalutasin mööda külateed ja kuulsin äkki krõbinat. Sarapuude vahel kiviaia taga paistsid soku sarved. Jäin siis keset teed passima.Muud ei olnud teha, kui kükitada ja siis jälle püsti tõusta ja piiluda, mida sokk teeb. Sõi teine.Vahepeal kadus silmist ja siis tuli jälle tagasi. Fotokas oli küll kaasas, aga mul neid tagumiku pilte juba on küll big_smile. Tahaks nüüd juba midagi korralikumat. Aga vahva oli teda jälgida.

Eemal

 

#274 23-03-2010 13:13:40

Mariliis
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 31
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Läksin täna uuele katsele. Kohtasin rebast ja kolme kitsekest. Pildid ei saanud küll suuremad asjad, aga nägemiserõõm missugune. smile

Eemal

 

#275 27-03-2010 20:15:05

Kaisa. T
Kasutaja
Asukoht: Norra
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 39
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Käisin kalal täna, kala sain ja boonuseks nägin kotkaid. Kaks tiirutasid koguaeg koos ja mõned olid eemal, neid nägin vilksamisi üle vee lendamas. Kui lahkusime siis lahkus ka paarike. Ise loodan neid homme veel näha, siis võtan kaamera ikka kaasa, mitte nagu täna!


Meditsiinilises kirjanduses kohtame tihti viiteid fotograafidele, arvatavasti valmistatakse neid poroloonist...

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB