Sa ei ole sisse loginud.

#1 21-04-2014 12:03:05

Maxel
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 35

Kogenud filmiskänneri omanikud, andke nõu.

Ilmselt on paljudel skänneriomanikel olnud tegemist probleemiga, et mõned filmikaadrid tulevad skännerist triibulised. Kuidas olete selle probleemi lahendanud? Skänneriks on mul Nikon coolscan 4000 ED.
Varem kasutasin lameskännerit Canoscan 9950 F, siis aitas selle vastu see, kui pühkisin skännerilambi klaasi tolmust. Nikoni puhul üritasin sama, kuid abi pole olnud. Võib-olla asi selles, et antud juhul ei saa lambile ligi hästi ja ta on ikka tolmune.
Ehk on kellegil mõni hea nõu varuks?

Eemal

 

#2 22-04-2014 22:53:24

Priit Pallum
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 161

Re: Kogenud filmiskänneri omanikud, andke nõu.

Kunagi skännerit ostes sai veebiavarustes loetud lehekülgede kaupa kommentaare ja review-sid. See "triibutamise" probleem on rohkem levinud vist Nikoni laia filmi skänneritel (8000 ja 9000), kitsa filimi skänneritel sellist probleemi ei mäleta. Põhjuseks oli vist madala resolutsiooniga skännimine, ka tarkvara ja mingid settingud võisid triipe põhjustada. Kuidas ise pilte arvutisse tõmbad - kas pildid tulevad triibulised 4000 dpi-ga skännides?
Mõned aastad tagasi sain fotolaborist skännitud failid, mis olid üsna triibulised-ruudulised. Exif-infost oli näha, et skänneriks oli Coolscan 9000. Küsisin laborist kvaliteedi kohta - täpset vastust ei mäleta, kuid vastati midagi sellist, et kui tahan trükikvaliteeti, siis näevad nad natuke rohkem vaeva ja mulle läheb see natuke rohkem maksma.
Omast kogemusest. Mul endal on olnud kaks Nikon Coolscan V-t (ka praegu kasutan ühte) ja laia filmi jaoks on Epson V500. Kummagi Coolscan V-ga pole triibutamise probleeme esinenud. Küll aga on üksikutel kordadel Esponiga 4800 dpi-ga skännides triibulised pildid tulnud, muud resolutsioonid on puhtad. Triibud tulevad rohkem esile siis, kuid hiljem USM-i ja kontrasti lisad. Need triibud on ekraanil ainult 100% suurendusel näha. Ei oska öelda, kas põhjuseks on olnud klaaside puhtus või miski muu - mingit reeglipärasust pole märganud.

Eemal

 

#3 23-04-2014 12:54:42

Maxel
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 35

Re: Kogenud filmiskänneri omanikud, andke nõu.

Skännin jah 4000 dpi-ga ja tulevad ikka triibulised, küll mitte väga silmatorkavalt, kuid piisavalt, et silma riivata. See probleem on tavaliselt mingite kindlate kaadrite puhul, tavaliselt on siis pildil palju ühtlast pinda, nagu taevas või meri , udu.
Eks ma püüan fotosoppis neid triipe eemaldada kui palju võimalik, kuid karta on, et tuleb lasta need kaadrid kuskil laboris sisse skännida. Õnneks pole selliseid problemaatilisi kaadreid palju.
Katsetan korra ka vähema resolutsiooniga.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB