Sa ei ole sisse loginud.

#1 22-11-2011 23:54:53

Urmas K
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 104

Milline pilt LP-sse, milline kodukale

Olen siin vaadanud paljude kaasvõitlejate kodukaid ja avastanud sealt palju põnevaid pilte. Samal ajal LP-sse on saadetud ka pilte, aga justkui mitte neid kõige ägedamaid või siis vähem, kui kodukale. Mu enda "loogika" ütleb, et kodukale pigem vähem ja neid, milles ise 100% kindel olen. LP-sse arvamuste saamiseks aga pigem nii need, kus 100% kindel (igaks juhuks:)), kui ka need, kus arvamused/kriitika oodatud. Mõned pildid olen LP-sse saatnud ka pigem sel eesmärgil, et loomapilte ikka nii vähe siia saadetakse, et oleks kasvõi midagigi..

Eemal

 

#2 23-11-2011 11:11:29

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Milline pilt LP-sse, milline kodukale

Ma arvan, et igaühel on oma individuaalne lähenemine selles osas ja igaüks peakski sellest lähtuma. Mina postitan kodulehele küll palju rohkem pilte kui LP-sse ja seda väga erinevatel põhjustel. Oma kodulehe lõin ikka eelkõige just selleks, et avaldada erinevaid looduses jäädvustatud hetki, mitte üksnes kõige õnnestunumaid. See ei ole mul visiitkaart pildimüügiks, vaid koht, kus soovin viljeleda oma loomingulist vabadust smile Minu jaoks on koduleht just see koht, millesse laen üles kõike seda, mida hing soovib ning eks paljude piltide osas puudub mul ka vajadus saada ilmtingimata teistelt tagasisidet - mõne pildiga on lihtsalt seotud tohutu palju põnevaid kogemusi/emotsioone, mõni pilt võib olla tehniliselt untsus, aga lihtsalt autori jaoks mõne nüansi osas põnev jne. Aeg-ajalt muidugi tekib soov ka teistelt tagasisidet saada ja eks siis saab ka mõni hetk LP-sse postitatud. Vaieldamatult olen ma LP-st saadud tagasisidest aegade jooksul palju õppinud - teinekord on huvitav näha mida üks või teine inimene pildis leiab või ei leia, aga iga pildi puhul, ei ole see enam minu jaoks oluline. Looduse pildistamise algusaastatel, oli sellel tagasisidel kindlasti minu jaoks olulisem roll. Seega kõik on valikute küsimus ning eks ridamisi tuleb ju ka uusi looduspiltnike LP-sse, kes kibelevad vast rohkem tähelepanu ja kriitika järele, kui veidi kauem selle asja sees olnud.

Viimati muutnud Erik Mandre (23-11-2011 11:14:58)

Eemal

 

#3 23-11-2011 12:53:08

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Milline pilt LP-sse, milline kodukale

Eks looduspilt on siiski nišš ja nurk, üsna tugevate piirangutega. Kui suur on tõenäosus, et see langeb kokku koduka suunaga?

Enda koduleht on siiski koht, kus ainsaks piirajaks oled Sina ise smile. Ma näiteks üritan ajalugu jäädvustada natukenegi - et kui aastaid ja -kümneid hiljem tagasi vaadata siis on lisaks mälupiltidele ka fotod alles. Samuti ma ei häbene pildistada turistikaid, kasse, koeri, tuvisid...või üldse väga tavalisi hetki või perealbumipilte ning neid avalikult näidata - nendest kõigest koosnebki mu igapäevaelu. Sekka ka looduspilti ning fotokalasse sobivaid kaadreid.

Viimati muutnud Marko Kivimäe (23-11-2011 12:53:31)

Eemal

 

#4 23-11-2011 17:45:55

Janek Laanemäe
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 462
Veebileht

Re: Milline pilt LP-sse, milline kodukale

Kodukale ikka maksimaalselt palju erinevat kraami, st kõike, mida pildistan. Aga eks see ikka iga ühe isiklik mängumaa. Minu kodulehe pealkiri ei ole "... looduspildid/loodusfoto" kah muidugi.

LP-sse aga täiesti suva järgi ja tegu puhtalt loteriiga, kas võetakse vastu või mitte - ei tee spetsiaalselt LP tarvis pilte ja siis ei lae neid siia.

Eemal

 

#5 23-11-2011 19:57:28

Urmas K
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 104

Re: Milline pilt LP-sse, milline kodukale

Minu mõte/unistus on, et LP võiks olla nagu Eesti looduse fotoblogi, mida rikkama pildivalikuga, seda parem, et erinevad kodumaised loodushetked oleks koondunud ühte kohta, hea mugav siis vaadata. Praegu nagu on, aga nagu ei ole ka. Igaks juhuks peab aeg-ajalt kammima LP liikmete kodukaid. Oh seda üllatust, siis kui avastad, et keegi meie hulgast on pildile saanud maanteed ületava ilvese või kellelgi on äge lehestikust väljapiiluv põdrapilt. Seejuures on tegemist kommenteerimise seisukohalt suhteliselt aktiivsete liikmetega. Need "avastused" on aga juhuslikku laadi, sest eks meid ole ikka üksjagu ja ei jõua ju kõike läbi kammida. Ma ise just sellest lähtudes pilte siia saadan, et kõik vähegi vaatamiskõlblikud hetked oleks ikka LP-sse koondunud, kodukas aga rohkem nagu personaalnäitus. Aga see kõik on üksnes minu unistus/nägemus ja eks autorid otsustavad ise mis ja kus. Samas, kui ma ainsana vastuvoolu ujun, siis kukub nii välja, et põdrapildid on enamasti ainult minu tehtud ja minu kodukoha loodust peegeldavad ning selles mõttes läheb LP pildivalik üksluisemaks.
Igatahes soovin rohkem julgust (vähemalt metslooma)piltide LP-sse saatmisel. Isegi kui need on 2-3 väärilised, on need ikkagi kodumaise looduse peegeldused.

Eemal

 

#6 23-11-2011 23:15:09

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Milline pilt LP-sse, milline kodukale

Urmas K: vaata kui sa oleksid FB-s nagu päris paljud LP aktiivsed tegelased on, siis saaksid kah parema ülevaate sellest, kes mida on pildile püüdnud, vähemalt oma sõbralisti liikmetelt. Mina pea iga pildi ülespanekul oma kodulehele, lisan viite selle kohta ka FB-sse ja kõik, kes on mu sõbralistis näevad, et olen sellise pildi oma kodulehele üles pannud. Seega saab huvi korral nii olla väga hästi kursis, mida keegi on pildile püüdnud. Nii teevad paljud ja seetõttu näeb päris huvitavaid pilte teiste LP tegelaste loomingust just tänu FB-le. Seega Urmas aeg on sotsiaalmeediaga tutvust teha smile Aga su mõttekäiguga olen ma igati päri - aktiivsem looduspiltide jagamine LP-s on alati olnud teretulnud nähtus.

Eemal

 

#7 24-11-2011 01:26:30

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Milline pilt LP-sse, milline kodukale

Urmas K kirjutas:

Igaks juhuks peab aeg-ajalt kammima LP liikmete kodukaid

Kui sa tähjelepanelikult vaatad, siis paljudel kodukatel on RSS/ATOM feedi tugi olemas, sellega saad kohe teada, kui uusi pilte lisandunud, pole vaja lehti kammimas k2ia ..

Eemal

 

#8 24-11-2011 02:04:25

Urmas K
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 104

Re: Milline pilt LP-sse, milline kodukale

Tuleb välja, et kõik teised teadsid juba ammu seda pilti, kus ilves maanteed ületab smile

Eemal

 

#9 24-11-2011 10:49:28

Janek Laanemäe
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 462
Veebileht

Re: Milline pilt LP-sse, milline kodukale

Loomeinimesed on hella hingega, eks selle tõttu paljud huvitavad pildid siia ei jõuagi. Ja teine asi, kui sa vaatad kellegi kodukal seda põnevat pilti, siis see pilt kõneleb sinuga oluliselt paremini, kui selles massis, mis siin on. Ma olen kindel, et kui ma selle pildi http://www.12kuud.net/2011/11/sombune/ oleks saatnud LP-sse, siis see oleks sulanud massi, saanud hindeks 1v 2 v 3 ja kogu muusika,  vaevalt keegi oleks kommenteerima vaevunud (või kui oleks, siis sõnaga - igav, tühi taevas, liiga pime, vms). Pannes aga päeva lõpuks keskkonda, kus see pilt räägib vaatajaga on ka minu sisemine rahulolu teine, et tasus pimedas sinna järve äärde ronida, sest vaataja jagas seda tunnet minuga. Sama kehtib ka oma kodulehega, sest tean, et seal käivad külastajad, kellele mu pildid korda lähevad ja kes näevad neis muud, kui ava, säri, kompa.
Siia tuleb korraga ülesse 10-20 pilti, mis kõik on erinevad, nii oma tasemelt, kui ka iseloomult, meeleolult. Tähelepanu pälvivad üksikud neist - vahest ma saan üldisest vaimustusest aru ja vahest ei saa.

Eemal

 

#10 24-11-2011 16:26:59

Urmas K
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 104

Re: Milline pilt LP-sse, milline kodukale

Tundetud pildisaatjad ja õrnahingelised kriitikud:) Ja nii LP valik muudkui väheneb ja väheneb, kuni varsti pole ka kriitikutel midagi teha:(

Eemal

 

#11 24-11-2011 17:10:21

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Milline pilt LP-sse, milline kodukale

@Urmas: nii hull vast asi veel ei ole smile smile smile

Eemal

 

#12 28-11-2011 19:03:24

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Milline pilt LP-sse, milline kodukale

mis puutub probleemi, et selleks, et saada ülevaadet, mis pilte keegi oma saidile on postitanud, siis rss on abiks .. aga kuna igal rss-readeril on mingid oma vead, siis endale pisukese rss-kokkuvõtte looduspildisaitide/blogide rss-dest. tulemus on http://lprss.tradenet.ee/ .. pole küll veel päris valmis, aga siiski avatud kõigile. ettepanekud ja arvamused on teretulnud.

Eemal

 

#13 28-11-2011 20:52:03

Janek Laanemäe
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 462
Veebileht

Re: Milline pilt LP-sse, milline kodukale

Thumbs up!

Eemal

 

#14 29-11-2011 09:51:35

Tungalpähkel
Kasutaja
Asukoht: Laulasmaa - Suure-Jaani
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 91
Veebileht

Re: Milline pilt LP-sse, milline kodukale

Oi kui äge!

Eemal

 

#15 29-11-2011 10:09:40

Karl Adami
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 328
Veebileht

Re: Milline pilt LP-sse, milline kodukale

Midagi väga-väga uut ja ägedat.

Eemal

 

#16 29-11-2011 10:49:06

Seiraja
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 295

Re: Milline pilt LP-sse, milline kodukale

tommyle 10 punkti! see on tõesti vahva asi.

Eemal

 

#17 29-11-2011 16:26:53

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Milline pilt LP-sse, milline kodukale

Eemal

 

#18 29-11-2011 17:31:24

Rivo Tarum
Kasutaja
Asukoht: ALUTAGUSE/LÕUNA-EESTI
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 109
Veebileht

Re: Milline pilt LP-sse, milline kodukale

See rss voog on küll väga hea. Ise kasutan hetkel selleks google readerit.

Eemal

 

#19 30-11-2011 00:59:04

Urmas K
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 104

Re: Milline pilt LP-sse, milline kodukale

Tõesti lahe asi, lihtne, aga ülevaatlik. Saan aru, et ega seal midagi igapäevast toimetamist ei olegi, kõik justkui iseenesest uueneb:) ?

Eemal

 

#20 30-11-2011 02:12:27

tommy
Tigekull
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 748

Re: Milline pilt LP-sse, milline kodukale

jah, ikka iseenesest. ainult fotograafid peavad rohkem ja paremaid pilte tegema wink

lisaks ytleks veel niipalju, et nii mõnedegi teada-tuntud pilthike pildid on lprss'st puudu - peamiselt sellep2rast, et nende lehel ei ole toimivat RSS voogu - mõned ei ole üldse, ja mõnel on ta katki. ja noh, see nn toruonu-draa mootor väljastab ka tegelikult vigast/egaõiget RSS'i - aga kuna see on laialt levinud, siis ma tegin sellest jagusaamiseks ajutise ümbertnurga lahenduse, mis pole küll ideaalne, aga ajab asja kuidagi ära. Siit siis üleskutse, et ülalmainitud võiksid oma saidid sellest vaatenurgast üle vaadata ..

k

Eemal

 

#21 11-12-2011 14:23:06

KristjanTeär
Uus kasutaja
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 22
Veebileht

Re: Milline pilt LP-sse, milline kodukale

Väga, väga meeldiv asi. Suured tänud. smile

Eemal

 

#22 12-12-2011 11:30:47

Taimo Jõõts
Kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 126
Veebileht

Re: Milline pilt LP-sse, milline kodukale

http://lprss.tradenet.ee/   = lahe! smile

Ühinen kiidulauluga!
Väga mugav ja ülevaatlik. Muidugimõista rändas too leht lemmiklinkide hulka ning Google readeris sai nüüd väike puhastus tehtud smile


Matkajutud ja loodusfotod -> http://www.taimo.eu //
Kelgukoerad -> http://www.nordicpassion.com

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB