Sa ei ole sisse loginud.

#51 12-05-2008 23:50:39

habibi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 76

Re: ilged peletised

to jäljekütt: see, et puugid on mürgised, on üsna viimase aja nähtus.

Ise sain esimesed puugid sel aastal külge juba 17. märtsil. Vaktsiini (2 süst) retsept seiasb sahtlis ja ootab vaktsiini jõudmist Eestisse...

Eemal

 

#52 14-05-2008 18:15:31

Aleksandr Polenok
Kasutaja
Asukoht: Järvamaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 42
Veebileht

Re: ilged peletised

Mul oli juba 2 puuki üks ei ole veel jõudnud imema hakkata a teine oli juba päris sees ja 2-3 päeva järjest. Kuna oli 2 päeva suht joogi rikkad ei märganud ja alles 3 päeva lõunal avastasin.

Kahju aint see, et need süstid maksavad ka väga palju!

Eemal

 

#53 14-05-2008 18:39:43

Olgerd
Kasutaja
Asukoht: Lõuna-Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 49

Re: ilged peletised

Ma veel see aasta pole puuki külge saanud ja isegi enda pealt leidnud, kuigi teised enda pealt leidnud palju samas kohas olles. Esimese süsti sain tehtud 2. mail. Nüüd 2. juunil saan teise süsti ja siis peaks mingi imuunsus olemas olema. Point on see, et olen 3 aastat järjest saanud puugi paar päeva ennem jaanipäeva, siis see aasta õnneks imuunsus olemas selleks ajaks.

Eemal

 

#54 14-05-2008 22:48:57

Aivar P.
Kasutaja
Asukoht: Pealinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 340
Veebileht

Re: ilged peletised

habibi kirjutas:

to jäljekütt: see, et puugid on mürgised, on üsna viimase aja nähtus.

Ise sain esimesed puugid sel aastal külge juba 17. märtsil. Vaktsiini (2 süst) retsept seiasb sahtlis ja ootab vaktsiini jõudmist Eestisse...

Merimetsa haiglas on vaktsiin olemas.On küll ilgelt kirve hinnaga.Vist mingi 500.- eeku küsiti 1 doosi eest.

Eemal

 

#55 15-05-2008 17:37:13

Mihkel-Emil Mikk
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 89
Veebileht

Re: ilged peletised

Hiiumaal, Kärdlas täpsemalt, on jälle selline seis vaktsiiniga, et umbes kuu aega tagasi üteldi perearsti keskusest, et vaktsiini pole ja ei teata ka millal tuleb ning, et umbes 90 inimest on järjekorras kirjas sellele vaktsiinile. Panin siis ennastki kirja ja lubati teatada kui vaktsiin saabub. Siiani pole midagi kuulda olnud.
Lisaks mainiti, et eelmine aasta saabus Eestise vaid 200 doosi entsefaliidi vaktsiini, nii et palju lootust ei antud vaktsineeritud saamaks ka sell aastal. 
Ei mõista miks seda nii vähe tuuakse kui nõudlust on ja inimesed nõus maksma.

Eemal

 

#56 15-05-2008 17:55:56

m66k
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 239
Veebileht

Re: ilged peletised

Pole veel õnnestunud enda 3. süsti kah kätte saada. Mitu korda juba kohalikku polikliinikusse helistanud ja küsinud, et kas on tulnud. Üks kord öeldi, et on, ent järgmine päev kohale minnes enam polnud tongue
Hind 500 krooni on ka muidugi päris kopsakas arvestades seda, et tootmine vaevalt kallimaks on läinud.

Eemal

 

#57 15-05-2008 18:10:55

Margus Kriisa
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 166
Veebileht

Re: ilged peletised

Üle eelmine nädalavahetus tõmbasin kaks puuki endal välja, olid nõrgalt juba naha külge kinnitanud ennast. Niisama kehalt ja riietelt ei jõua enam meeles pidada palju sellel aastal saanud. Vähemalt sellel nädalavahetusel korjasin 5 tükki enda pealt. Olen kõva puugimagnet vist küll, paraku vaktsineerinud ennast pole. Olen metsas ööbinud juba 3 nädalavahetust järjest, arvatavasti tuleb ka sellel nädalavahetusel looduses viibida, nii, et kus te olete puugid, auuuuuuu! smile

Eemal

 

#58 22-05-2008 16:04:31

yller
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 64
Veebileht

Re: ilged peletised

Samas ei peaks ainult puuke kartma. Mul juba 2 nädalat roospõletik, mõlemal säärel. Keegi sinder oli hammustanud/nõelanud ja nüüd siis ole 38+ palavikuga lamamis resiimil.

Eemal

 

#59 22-05-2008 16:56:25

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: ilged peletised

ma olen see kevad enda pealt leidnud ühe püügi kes oli ennast jala sisse imenud ja 1 kes niisama otsis kohta alles, rohkem ma plegi puuke näinud smile

Eemal

 

#60 22-05-2008 17:00:58

Veljo23
Kasutaja
Asukoht: Kose vald
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 133
Veebileht

Re: ilged peletised

Rattamatkal nägin ühe kaaslase selga kinni närinud "peletist". Olen sihilikult kuid tulutult otsinud võserikest. Mida pole pole puuke. Naljakas on see, et Võrtus ääres juba oma kaks nädalat iigelsääsed ringi lendavad, kuid Tuhalas pole sääsed veel tüütuks muutunud.


"i’m" is about making a difference. Not in a huge expensive way, not in a time-consuming way. But in a simple, effective way.

Eemal

 

#61 28-05-2008 02:02:48

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: ilged peletised

kirjutas:

Puuk tuleb ka käega võttes kenasti lahti - pole teda vaja lämmatada. Ja olgu öeldud, et lahtivõetud puuki minema lasta tähendab sadade kui mitte tuhandete puukide lisandumist lahtilastud piirkonnas.

Just, koertelt saab neid kogu aeg ära võetud, kes täis õginud ja kes tilluke, vahel ka inimestelt. Suurte näppudega inimesel veidi raske aga üldjuhul tulevad nad üsna kergelt! NB! Kui inimesi nii hirmutatakse (loe ravimifirmade hüsteeria) siis tead ma olen näinud olukordi kus inimestel juba surma pilk silmis, pisarad, vanemad ähmi täis - no täielik hullumaja ja siis rapsides jääb ka pea sisse!!! RAHU!

kirjutas:

Olen samuti kuulnud legendi, et kõiki inimesi puugid ei taha.

Harri ma musta kassi jutte ja muid ebausu asju ei usu aga kaldun arvama, et see e iole lambist võetud ütlemine. TÕESTI taha seda ütlevad nii mõnedki metsamehed, et mõne inimese kas siis füsioloogiline iseärasus (arvatakse lõhn) on selline mis ei tõmba puuki ja osad on nagu lõhnakuused puukidele.

   

kirjutas:

Samas ei peaks ainult puuke kartma. Mul juba 2 nädalat roospõletik, mõlemal säärel. Keegi sinder oli hammustanud/nõelanud ja nüüd siis ole 38+ palavikuga lamamis resiimil.

JUST! Meil on trobikond erinevaid üsna mürgiseid putukaid ja kimalasi jms. kellede suhtes võib olla inimestel allergiaid. Olen näinud selliseid ülespaistetusi, mis tingitud putuka hammustustest. Muide naljaga pooleks, kord metsas raba ääres võpsikus vapsik pani mulle põse ja nina vahele, alguses ehmatas ära aga pigistasin jõuga mürgi koheselt välja kuni verd hakkas tulema ja paistetus jäi ära, muide viimane on hingamisteede läheduses lausa eluohtlik! Aga veerand nägu paistetas 5 min üles ja siis taandus kuna mürki oli nii vähe. See et herilase ja ussi mürki ei saa vasthammustatud kohast kätte on loll jutt ja müüt. Austraalias maokütid vaid seda võtet tunnevadki, et mürk imetakse välja.

TiitL - no kus metsas sa käisid - pühha müristus! Olen lapsest saati kollanud kalal ja soodes ja rabades ning tunne palju elu aeg olnud metsamehi ja jahimehi aga sellist ÕUDUSFILMI juttu pole keegi rääkinud.

Teate see puugijutttekkitab igasuguseid võdinaid. Vahel metsast ja loodusest tuled siis tunned et siit jookseb ja keegi ronib siin, see on närvidest kuna inimesed on ära hirmutatud. Sama värk on siis kui lasteaias olid täid, no ja ikka nii et rühmas kõigil lastel. ÕUDUS kuubis ja kui sellest teada saime ja tütre patsist leidsime suure mune täis täimamma ja tinge siis hakkas tervel perel järsku pea sügelema ja ronivad ja kraaash! Sama asi on veidi puukidega, see üleliigne hirm neid meelitabki, kusjuures n. parmud tulevad higi lõhna peale, kus meie teama ehk on puukidel veel 6 meel (loomade seletamatud võimed, mida on looduses küllaga) mis jahivad ravimifirmade ohvriks langenud. No tere tali üks JAKOBSON üks üsste ja süte pole ka - oh heldus!


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#62 28-05-2008 02:09:57

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: ilged peletised

Aga mõned lollikindlad soovitused:

1) Metsa ei minda rannariides, sokk on ikka püksi peal - nb - nb see reegel lubab puugid sisse.

2) metsajakil on reeglina nagu militaar ja pro matkariietel soonik varrukas mis tihkelt vastu nahka

3) mul ikka isa alati ütles pane poolo, nö. kraega pusa alla. Kui sa lähed V lõhikuga jaki all pole ime et puugid su rinnal tantsu löövad.

4) ära roni käpuli iga põõsa, rohumätta otsas, käpulöi ringi lastes korjad nagu metsanotsu kõike sodi endasse, kusjuures ka takijaid ja umbrohu seemneid

5) Autosse minnes klopi juba jakk läbi või pane see pagassi, auto ideaalne vahepeatus kus puuk võib kükitada.

6) JA KÕIGE OLULISEM ASI ÜLEÜLDSE! Kuuled et puugid kollavad kodudes! NB! Just õde ükspäev kurtis et vaatab elutoas kaks musta täppi valgel põrandal valgel vaibal ronivad. Kummardus ja ööööäääk puugid, oli oma minitaksiga just mändide all - raba mustika mets käinud ja sellega puugid koju toonud. Seega sul peaks olema riiete konku, abiruum jms. RÕDU vms. kuhu metsariided paned, see on nii elementaarne ja meil siin maal sünnist saati kaasa antud. Et metsariided kohe seljast koridoris või veel parem RÕDUL - TERASSIL - õues ning siis kuuri alla rippu vms. See viib riski miinimumi!

Ma ise kahtlustan et paljud puugilt nakkuse saanud said selle lemmikloomalt kes puugi koju või ruumidesse tõi. Olles ise aastaid koertega tegelenud näen et nad on vahel puuke täis, st nende karvades on vahel nö. metslased kes on teel hõrgu nagha ja vereallika poole.

Loodan et kellegil midagi kõrva taha panna oli.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#63 28-05-2008 02:13:17

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: ilged peletised

Korralik müts, selle unustasin. Kui ikka mõni Patsi-Pille või Salgu-Mari levitab siis sügisel on ainuükis põdrakärbestel see hea märklaud, sups ja karvadesse peitu - oi kui mõnus tunne. Kusagilt näidati kord loodusfilmis kuidas puuk oma ohvrit varitseb ja millisena tema arvatavasti maailma näe. Peamiselt kõrtel kössitab ja ootab oma ohvrit, see oli päris võigas smile kuna oli MAKROS ja mäletan naispere ei tahtnud seda filmi edasi vaadata. Ok tänaseks puugijutust aitab just tulin koeri söötmast ja tead tunnen et midagi ronib vöö vahel smile


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#64 29-05-2008 01:20:51

habibi
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 76

Re: ilged peletised

Sain oma kauaoodatud sutsaka (kolmas) täna kätte. Retsept hakkaski juba aeguma...

Eemal

 

#65 29-05-2008 16:14:19

Hundiplika01
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa/Wõro liin
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 83
Veebileht

Re: ilged peletised

ma olen vist üks nendest inimestest, kes puuke ligi ei tõmba. see aasta ainuke puuk oli kah nii, et metsas ronis käe peale, kui maas sinililli uurisin. Ausaltöeldes olen selle eest suhteliselt tänulik, sest süst on mul kahjuks tegemata aga suve jooksul paar puuki ikka leiduvad, kes arvavad, et ma hea maitsen.  Ja ega ei tea, midagi suvi see aasta kah veel ees.

Eemal

 

#66 29-05-2008 17:27:44

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: ilged peletised

Ei maksa kellelgi väga kelkida, et ei maitse või ei jää ette puukidele.
Sügisel ravisin antibiootikumikuuriga puukborrelioosi. Selle saamiseks piisas väga lühikesest ajast ja väga väikesest puugist. U. 1mm läbimõõtu. Kõigepealt vähem kui nädala jooksul palavik ja u. kuu aja möödudes hakkas hammustuskoha ümber laienema punane laik, mida vahepeal üldse näha polnud. Sain selle "sõbra" Saaremaal

Eemal

 

#67 30-05-2008 00:04:02

mustikas
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 138

Re: ilged peletised

Näed siis, juba keskajal kanti küüslauku paelaga kaelas, aitas kurjade vaimude ja vampiiride vastu.
Metsainimesed on seda usku, et kui igal aastal mõne puugihammustuse saad, tekib organismis teatud immuunsus.

Eemal

 

#68 30-05-2008 09:47:22

Hundiplika01
Kasutaja
Asukoht: Põlvamaa/Wõro liin
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 83
Veebileht

Re: ilged peletised

Ega ma ei saa õelda, et ma kelgin sellega, et mul eriti puuke ei ole, sest väiksemana oli mulgi neid pidevalt, aga no kui juba puukidest rääkida, siis koolis spordipäeval korjasin ühel tütarlapsel käevarruka pealt puugi ära, ja see tüdruk isegi ei teadnud et see puuk on. Ütles, et see ei ole ju puuk, nad ei ole üldse sellised...
ürita siis veel rääkida sellest, et puukentsefaliit ja borrelioos on ohtlikud, kui inimene isegi ei tea, milline see puuk välja näeb.
Selline seik siis "tänapäeva nooruselt"

Eemal

 

#69 30-05-2008 16:04:40

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: ilged peletised

Mustikale: loomulikult tekib immuunsus, aga ainult siis, kui sa entsefaliidiga puugilt hammustada saad. Aga võid selle "vaktsineerimise" käigus ka sussid püsti visata ("loomuliku kao" % oli sel puhul kusagil 5 kandis mälu järgi). Ilma nakkuseta puugilt ei saa mingit immuunsust. Samuti borrelioosiga tegelaselt (õigemini, saab lühiajalise, umbes nii kauaks kui haigusnähudki kestavad). Nii et, katsetama!

Eemal

 

#70 30-05-2008 16:53:57

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: ilged peletised

küüslaugumüüdil tundub tõesti alust olevat. meil on maakodus aastaid päris räigelt puuke olnud. äi ütles, et sellest ajast, kui ta hommikul küüslauguvõileibu sööma on hakanud, (nüüdseks juba mõned aastad) pole enam ühtgi puuki enda peal näinud. varem noppis neid päevas ikka mitu välja.

Eemal

 

#71 30-05-2008 19:42:56

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: ilged peletised

Millibell tänud selle mõtte eest. Seda peaks uurima ja proovima smile Miks mitte enne suuremat metsapäeva süüa mingit liharooga küüslauguga.

Mis vahe kaubandus küülaugul ja naabrimammi peenra omal? Kas sort, taimekaitse preparaadid - säilutusained sellel Hiina omal. Mul üks tuttav hulgilao omanik tema alati soovitab, et kui ostate ostke Hiina puuvilu ja juurvilju, kuna seal on suures osas need käsitsi kasvtatud ilma eriliste taimekaitse ja kemikaalideta!

Huvitav on see, kas siis küüslauku süües, see lõhna - haisu ülid imenduvad kuidagi vereringesse või misiganes füsioloogilist teed pidi naha alustesse näärmetesse ja sedasi mõjub. Oma praktika ütleb, et kui keegi peres küüslaku mekib siis u. 2-3 päeva ta haiseb takka järgi. Kas siis ka higi ja uriin ka haisema hakkab.

Muide küüslauk ajab ka naaskelsabasid ja paelusse välja, kui seda ohtralt tarvitada. Samas võib see ka oma eeterlikke õlidega kõhu lahti teha või kõrvetisi teha.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#72 31-05-2008 00:14:53

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: ilged peletised

Küüslaugu efekt võib jah olla naha kaudu kuna mingi 15+% materjale väljutame naha kaudu.

Ise sain täna oma 3. süsti merimetsas kätte ning nüüd järgmine visiit 3 aasta pärast. Kellel muret, et vaktsiini pole, siis merimetsas seda probleemi ei tuntud tongue


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#73 08-07-2008 23:33:29

Koeraomanik
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1

Re: ilged peletised

Nii, mina sain puugil naksata Pakril eelmisel neljapäeval. Avastasin paar tegelast kui nood olid alles hakanud end nahasse puurima. Täielik paanika. Kuna mul on koerad ja koertelt tirin noid sageli ära, siis kätte sain ma nad kenasti. Aga ehmatus oli küll ja siiani olen mures.
Vaktsineerima läksin kohe järgmisel päeval, kuigi spets arst ütles, et enne kulub 2 nädalat kui antikehad tekivad. Nii et tagasiulatuvalt ei aita ja seda ma teadsin ka. Kästi jälgida ja kui midagi on, siis kohe arstile minna.
Kuna ma seal saarel (vist juba ennegi) külmetasin ka veel, siis oli mul juba samal õhtul kurguvalu, peavalu ja reede õhtuks palavik koos nohuga. Palavik oli kuni pühapäevani, magasin nood päevad maha lihtsalt...  No mis sa siin jälgid. Hammustuse kohad on hetkel ok.
Lugesin siit kogemusi seinast seina.

Eemal

 

#74 09-07-2008 02:33:19

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: ilged peletised

Ohjeerum. Iga puuk nüüd ka nakatunud pole. Olen suviti neid külge korjanud erinevatest Eesti otsadest tavaliselt ikka 4-5. Borrelioosi sain vaid üle-eelmisel suvel. Ilma paanikata, seltsimehed.

Eemal

 

#75 21-10-2008 02:19:45

Mariann
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 133
Veebileht

Re: ilged peletised

Tervisi teisest ilmast. smile
Mina sain oma looma kevadiselt kokkutulekult ja see pildistamine peaaegu viimaseks jäänud olekski. Eluvaim hakkab tagasi tulema, aga makrohooaeg on möödas.. suvi sealhulgas.
Ja juhus oli ikka loll ka - ehkki vaktsineerinud aastaid ja enda meelest polnud viimasest üle kahe möödas, tuli hiljem arstiga arvutades kokku hoopis seitse kiiret vaktsiinita aastat. Mõnusa täislaksu sain - meningiidi põdesin püstijalu läbi ja entsefaliit + borrelioos avastati alles pärast kahte kuud kuvaldatega päkapikupõrgut peas, kui kolleegid pooljõumeetoditega eraarstile vedasid; ajupõletik oli selle ajaga jõudnud krooniliseks minna. Perearsti kevadel minu laik ja palavik ei huvitanud - diagnoosiks määrati pinge ja raviks C-vitamiin. Suve lõpul uue arsti juures määrati kaks kuud tabletitoitu ja kui juba tekkis lootus, et õnnestub mõned sügisesed lehed pildile püüda, selgus, et antibiotsiravi on hilinenud ja mina vaatan viimaseid värvilisi läbi nakkushaigla klaaside. Käesolev ravi tõotab head, nii et uueks kevadeks võib jälle kokkutuleku peale mõtlema hakata. smile
Postiivne on asja juures see, et mõistus peas ja komasid oskan ka edaspidi panna. Aga see jutt minu näitel küll paika ei pea, et peletis peab kaua peal olema - hammustusi eelnevalt ei olnud, puuki ma ei näinudki ja õhtul kodus leidsin kiheleva hammustuse, millele hiljem ilus halo ümber tekkis. Infektsionistki kinnitas, et piisab lühiajalisest kontaktist. Nii, et seltsimehed - küll ilma paanikata, aga äärmise hoolikusega iseenda ja teiste suhtes. Pole naljaasi.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB