Sa ei ole sisse loginud.

#1 30-09-2008 00:21:39

Tõnis Kannel
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 332
Veebileht

Marutaud?

Suur jama on lahti,kui kartused tõeks osutuvad.Lapsed tulid täna õhtul tuppa ja teatasid,et siin samas(Kärdla)majade vahel nägid rebast,kes neid ei kartnud ja suust oli tilkunud ila,või vahtu.Rebaste rohkus on peaaegu alati marutõvega ja(või)kärntõvega päädinud,aga nüüd on teisi nii palju,et otsaga linnades-asulates.Ja sinna ei ulatu ka õhust vaktsineerimine.Igatahes, olge valvsad!

Eemal

 

#2 02-10-2008 00:56:29

Cameda
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 309

Re: Marutaud?

Kus täpsemalt kärdlas. Kuulsin suve algul, et kärdlas elas repside pesakond, keda üks vanamammi olevat regulaarselt õhtuti delikatessidega toitnud. Rebased päeval samas magan ja inimesi ei peljanud sugugi...oli endal plaan küll oma silmaga kaeda, aga jäi ära. Samas marutaudi ohtu ei usu, aga ei lükka ka ümber. Igatahes kurb kuulda.

Eemal

 

#3 02-10-2008 15:48:17

Tõnis Kannel
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 332
Veebileht

Re: Marutaud?

Kärdlas sees on neid rohkem,kui üks pesakond-neid saad kaeda palju kulub,kui tahtmist on.Noh,kassidest jääb selle talvega linnapilt hõredamaks,mis siin ikka.Kui loom hakkab arvama,et inimene ongi selline elajas,kelle käest kerge vaevaga sööki saab-lülitab ta inimese elupiirkonna oma jahipiirkonnaks.

Eemal

 

#4 02-10-2008 16:55:44

Mihkel-Emil Mikk
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 89
Veebileht

Re: Marutaud?

Kärdlas on tõepoolest selline koht käes, et pea igas linnaosas on oma rebane.
Enda tuttav rebane, kellega tihti suve hommikutel pildistama minnes äärelinnas kohtusin, oli aga üsnagi pelglik, seega mitte täielikult linnastunud ja inimesega harjunud.
Arvatavasti räägin mina küll teisest rebasest aga lihtsal, et siiani on veel linnarebased, niipalju kui ma neid kohanud olen, veel inimest kartnud ja see muudab võimaluse, et tegemist on marutaudiga suuremaks.
Nüüd siis võimalus, et on oma hirmu inimese ees kaotanud või siis tõepoolest marutaud.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB