Sa ei ole sisse loginud.

#126 05-12-2007 19:07:03

MuumiTroll
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 90

Re: Ega see vist lubatud pole.

Lisaks mõned mõtted :

Vesimärgi võib luua ainult ühele küljele, siis on lihtsam teda katta (nt alla v üles). Loodetavasti on selliseid, kus saab taustavärvi kontrollida, minu poolt viidatud failis on tühi jpg musta taustaga (aa, äkki ei ole ka, s.t. võib-olla saab mingis funktsioonis lisada vastava parameetri, ei ole omal vaja läinud), millest saab üle, kui nt suuremast ühetoonilisest jpg-st lasta skriptil vajalik tükk ära lõigata, kleepida pildile otsa ja siis omakorda lasta kleepida logo.

Ainult ühe külje katmiseks śaab kasutada mingit nt 1x1 pikslilist ühetoonilist pilti (maht üsna tühine), mida html parameetrites venitada vajaliku suuruseni [kuna php oskab pildi parameetreid lugeda] ja tabelis paikneks see kattev pilt siis lahtri all osas, kui alumist osa vaja. Kõiki külgi on raskem, kuna saadetud pildid on erisuurustega, nt ruudud, panoraamid jne

Igaljuhul kui see ka siin looduspildis ei toimi, siis vast keegi sai omale veidi mõtteid, sest nagu aru saan, on vesimärk pildi enda sees veidi segav faktor (kuigi mitte päris mõeldamatu, samas sellist pildi sees olevat on ka raskem välja lõigata).

Kaupsil on muidugi ses suhtes õigus, et Toruonu ei saaks kummalgi juhul ühe-kahe klõpsuga omale pilti salvestada :--)

Eemal

 

#127 05-12-2007 19:09:57

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

see teiste piltide surkimine (kontrasti (reeglina pekki) keeramine) jne, selleks. samas see on küll veits halb, kui kogu lehe kohta see parema klahvi keeld kehtib. mind üldiselt häirivad igasugused popup-tüüpi asjad, olgu need siis väiksed popupid või mingid teated, millel pead OK vajutama. keegi kunagi midagi analoogset kommenteerides ütles hästi, et do whatever you wanna do, just don't steal my browser! smile

btw - ma ei tea kuidas windowsis see asi tänapäeval käib, mac-i peal võtan ma kaupsi lehel vasaku klahviga pildist kinni ja tõstan ta endal lihtsalt desktopile. nüüd muumitrolli varianti kasutades saan niimoodi kätte ainult raam.gif faili.

mulle on alati meeldinud see (kaupsi kunagi välja käidud) idee, et õige pilt peaks olema taust ning selle peal üks läbipaistev .gif. looduspildis võiks küll selline vigur peal olla.

Eemal

 

#128 05-12-2007 19:16:26

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

btw, torukas - kui suur keemia seda muumitrolli näidatud skripti sinu-draa mootorisse integreerimine oleks?

Eemal

 

#129 05-12-2007 19:31:22

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

vtl kirjutas:



Kaups, hakkan küll...

Rumal on pidada inimesi rumalamateks, kui nad on.

Pännaja ei ole tavakasutaja, vaid pigem poweruseri tüüpi nutikas sell.

Parema kliki keelamisega jätad sa mulje, et üritasid midagi "kaitsta" ja "kinni keerata" (järelikult on, mida kaitsta) ja paljud tahavad juba põhimõtte pärast katsetada, kuidas sellest mööda saada.
Naiivse veebimeistri skripti ülekavaldamine on teenagerile väljakutse, mis suurendab pännamise "töövõidust" saadavat rõõmu.

PS. Ka screen capture ei ole tänapäeval mingi raketiteadus ja Windows Vistas eriti lihtsaks tehtud. Põhimõtteliselt select-n-paste.

99% kasutajatest on rumalamad kui arvatagi oskame, arvutikasutamise oskust silmas pidades. Ma olen 11 aasta veebitöö jooksul sellega pidevalt ja palju kokku puutunud.

Parem hiireklahv ei pruugi üldse midagi öelda, lihtsalt ei avane (vt näiteks http://parfyym.pri.ee ).

Printscreen jms võimalused on olemas, teame teame. Aga need pätsajad, teenageritest preilnad jms mass, ei tea või ei viitsi neid kasutada.

Ma räägin kiirest lahendusest praegu ja ausalt öelda ei viitsi jahuda enam sel teemal.

Eemal

 

#130 06-12-2007 01:04:17

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

Kui seoks pildile peale kirjutatavad vesimärgid sõltuvuse sisselogimisest.
Et siis ilma vesimärgita ja java lõksudeta pilte näidataks ainult sisseloginud komenteerimisõiguslikele kasutajatele. Miskipärast usun, et need kasutajad on teadlikumad.
Teistele aga koos vesimärkide ja java nänniga.
Siis oleks hundind söönud ja lambad terved.

Eemal

 

#131 06-12-2007 11:23:08

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Ega see vist lubatud pole.

kaups kirjutas:

ETTEPANEK:

lisage looduspilti paremat hiireklõpsu keelav kood. Efektiivne ja koodi lisamine võtab aega mõne minuti.

Näiteks see, samal lehel saate ka aimu mis siis juhtub:
http://www.dynamicdrive.com/dynamicindex9/noright.htm

99,9% inimesi ei oska oma arvutis javascripti disableda ja ilmselt ka ei viitsi. Need kes oskavad, neid on loodetavasti pildivaraste hulgas keskmiselt vähem. Samuti vaevalt hakatakse printscreeniga asja tegema. Usun, et minu pakutud variant blokeerib ära praktiliselt kõik pildivargad.

1) Opera ja veel mõned veebisbrauserid seda ei tunnista. Ammu ise järgiproovitud asi. Ja kui leiad mingi paarisaja realise javascripti, ms peaks kottima igale brauserile. Aga nõustun oma kogemustest et see saab ületamatuks 90% kasutajatele või veel enamale. Samas on igas brauseris View s.... ja no comments ... Paljukiidetud Firefox ju on oma seadistustest jube hea meediafialide juurika otsimiseks, isegi javaga peidetud url jms. toob Firefox kandikul kätte, ei hakka nuppe siia panema kuhu vajutama peab jms.

2) On olemas ka muid lahendusi, nagu näiteks tabeli põhja pildi panemine ja peale siis läbipaistev GIF või PNG fail. Pildi kuvamise faile on galerii tarkvaral ju 1 ok kuni 3 sinna keevitada veidi koodi juurde ei tohiks üle jõu olla. Enne pikkade laviin kisa asemel ma teeks nö. turvaaugud saidil korda.

3) Pole lukku mida lahti ei muugitaks! Kõige lollikindlam on kulla piltnikud VESIMÄRK! Ma saan aru see nagu rikub osade meelest pildi serva ja äärt ja noh riivab. Aga mujal on see jalgratas juba leiutatud ja ei saa sellest üle ja ümber. Kes aga on eriliselt ihne ja tunneb mingite taitkate ja pubekate lolluste peale tõsist muret, siis on ju läänes mitmeid fotogaleriisid üldse lahendatud, koodisisese vesimärgiga! Kood kirjutab pildile vesimärgi ja kui vaja siis risti valged jooned ka vms. smile Aga seda suunda ongi osad läinud, fotograafid kelle lehel on vaid teatud pildid, millega ta arvestab need võivad mööda maailma hulkuma minna, vesimärk all aga teised (müügi omad) on siis varustatud valge joonega üle pildi vms.

+ on olemas selliseid asju nagu Encrypt HTML jms. nende toimemehanism on üllatavlt tõsiseltvõetav ja sellistel puhkudel aitab pildinäppajat vaid PrintS...

kaups kirjutas:

99% kasutajatest on rumalamad kui arvatagi oskame, arvutikasutamise oskust silmas pidades. Ma olen 11 aasta veebitöö jooksul sellega pidevalt ja palju kokku puutunud.

Sama siin ja ka aastate kogemus. Ja seda mitte vaid pubekate (kes vahel teavad asjast palju rohkem kui nende papad ja mammad) n. ärikooli lõpetanud või firmades asjapulgad, kes peaks lennult mõnda asja võtma. Vahel kusagil käies ja näed mismoodi loetakse, meile ja leiutatakse jalgrattaid siis tuleb nutt peale. Meenub firma ja selle juht kes luges iga päev mingilt saidilt infi. Selleks läks Neti.ee-sse seal pani mingi totaka otsisõna, siis sealt sattus googlesse ja mingil kaugel otsilehel leidis viite, mis suunas lehele kus oli lõpuks link sellele lehele kuhu tahtis minna. Siis kui ma ta Links riba brauserisse tekitasin ja aadressi ribalt hiirega lohistasin kiirviiteks - otseteeks vaatas ta mind nagu tulnukat, silmad suured ja suu lahti smile


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#132 06-12-2007 11:28:56

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Ega see vist lubatud pole.

Ma olen siin proovinud aastatega ja mõnele php ja flasmasterile käinud välja idee, ühildada php ja flash või (kui server toetab serverisisest PDF-i) väänata kood, mis automaatselt kuvab pildid fläshi kasti sees. Näiteks 600x350 pikslit fläsh kast on väljund kast ja kood kuvab sinna sisse pildi nagu .jpg pildi muidu. Flähs Capturedega aga pilti salvestada ei saa, tõmbab tühja kesta. Seni on jutu tasemle jäänud aga midagi üöetamatut ei pidavat olema, idee on olemas ja täiesti teostatav.

Muide olen seda rekendust kusagil ka näinud - hirmkallis oli.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#133 06-12-2007 13:52:48

MuumiTroll
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 90

Re: Ega see vist lubatud pole.

Nii palju lisaks, et eraldi aknas annab jpg-d kuvada ilma,et sulle originaalpilti näidataks, s.t. et väljund ei pea olema pildi loomine, vaid kui "ImageJPG" failinimi tühjaks jätta, siis on väljundiks muudetud pildi kuvamine.

Selle nipiga hoiab kokku serveri ruumi, aga kaotab kiiruses, kuna leht peab kogu aeg midagi genereerima [kuid väga dünaamiline lahendus]. Samas kui pildid ainult lisamisel valmis teha, siis ei pea genereerima, aga probleem on selles, et kui teha vale otsus, siis pärast ei saa enam tagasi muuta.

php fännidele [et siis sellised funktsioonid olemas] :

http://ee2.php.net/imagejpeg

Samas selle kuvamisega on nii, et ei tohi midagi muud "echo"-da, sest muidu kuvatakse tähemärgid (nagu avaksite notepadiga oma pildifaili). Targemad pead vast oskavad rohkem rääkida. Mingite siseraamide kasutamine tundub ka kahtlane, kuna igas brauseris ei pruugi töötada.

Eemal

 

#134 06-12-2007 19:55:35

MuumiTroll
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 90

Re: Ega see vist lubatud pole.

Pagan, selle prnt screeniga on jah jama, et kui me liiga suure asja välja mõtleme, siis on prt scr lihtsaim võimalus ja seda hakatakse ka kasutama [noh, päris aus olla, siis ma ise polegi seda eriti kasutanud, ikka olen püüdnud koodi v aadressi kätte saada, aga kui see algse pildi kätte saamine osutub teaduseks omaette, siis lihtsalt prt scr ja kõik korras]. Igal nn "blondiinil" leidub sõprusringkonnas keegi tark, kellelt siis ekstra abi küsida.

Ka on see mure, et oskan välja pakkuda, kuidas tavakasutaja näeb originaali ja sisse loginu lisaks vesimärgiga :--) [s.t. et amatöörina ei oska ma asja nii teha, et erinevad brauserid töötaksid].

Minu meelest, kui on vesimärk näiteks, siis võiks pildi kätte saamine olla isegi lihtne, sest kui kätte saamine on lihtne, ei viitsi keegi hakata mingit lisatööd tegema. Kui pildi kätte saamine oli raske, siis oleks ise ka nõus natukene lisaks pingutama.

Aga see pakutud tüki [riba] välja lõikamise idee on isegi huvitav. See eeldaks ikkagi sisse logimist et näha tervikut, aga see oleks mõeldav. Ühesõnaga, mulle tundub, et koer on kuskile siia maetud, sest see aitaks ka prt screeni vastu. Muidugi tekib siis iga pildiga mitu faili, aga see ei pruugigi nii halb olla. Ühesõnaga, tasuks mõelda erinevaid variante, plusse ja miinuseid ja mis lahendus mis probleemi vastu aitab ja mis uue probleemi ta juurde tekitab [iga lahendus-probleem on selline, tuleb valida ...].

Eemal

 

#135 07-12-2007 02:35:22

MuumiTroll
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 90

Re: Ega see vist lubatud pole.

Näitan siis ära, et vähemalt kaheks annab pilti lõigata (ka nii, et pärast normaalselt kokku saab) :

http://muumitroll.pri.ee/abi/1/

Ainult, et selline lahendus on ikka keemia küll ja oht on veel selles, et kas see alumine riba katab piksli täpsusega ikka õigest kohast [see võib brauserites v koguni platvormides äkki erineda].

Kood ka (seekord võtsin üleliigse välja) :

http://muumitroll.pri.ee/abi/1/imgsize.txt

Muidugi lihtsam on kaks pilti teha, aga see hakkab mälu noolima. Aga selline lahendus üritab vähemalt midagigi prt scr vastu teha ja samas kui lasta pilti ka lihtsalt downloadida, siis usun, et näppajad jäävad rahule küll ... Et siis hundid terved ja lambad söönud :--)

Eemal

 

#136 07-12-2007 05:04:24

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

Kõik need siinpakutud variandid ja lootused dumbuseritele ... Võiks ju tõepoolest sellele loota, et ega nad lihtsalt ei viitsi. AGA enne mingi lahenduse vastuvõtmist võiks asja toimimist katsetada ka selliste programmidega nagu NeoDownloader (Lite versioon vabavarana), Bulk Image Downloader (download images from galleries) jmt.  NeoDownloader Lite kirjeldusest: NeoDownloader is a multi-threaded tool for downloading of JPG images from web galleries. You can simply drag and drop the URL of a webpage into the Drop Basket and the program automatically explores it and downloads all images to your hard drive.  Kusjuures sellist softi on suht palju. Mulle silma jäänud selle järgi, et giveawayoftheday-s on päris mitmel korral olnud erinevaid nimetusi päeva pakkumisena, ja paljud kilkavad rõõmust, et endale jälle sekundite jooksul pool kõvaketast kifte pilte täis tõmmatud ... Et giveaway-s on tegu tasulise softiga, mis ühe päeva vältel vaba, siis see näitab terve vastava turunishi olemasolu. Tasuline tarkvara meie mõistes pildivarguseks. Ja pole kindel, et nt transparentsed gif-id (mida isegi sai kunagi prooviks tehtud) selle vastu aitavad ...

Eemal

 

#137 07-12-2007 11:51:54

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

Kui minna süviti (minu ülalkirjeldatud "parem-klikk" on kiirleevendus), siis:
1. pilt kuvatakse flashis, 1:1 originaal.
2. Mittesisseloginud kasutajatele kuvatakse flashi peale selgelt vesimärk transparentse flashleierina.
3. Sisseloginud kasutajale, juhul, kui tal on looduspildis vähemalt x pilti, ei kuvata enam flashi vaid senist lahendust.

Sama võib rakendada ka paremklikiga: a la jänkupoegadest ülespoole paremkliki keelukoodi ei rakendata.

Eemal

 

#138 07-12-2007 14:20:11

mari
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 206
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

vtl kirjutas:

Mari: piltide avalikust veebist isiklikuks otstarbeks salvestamine, sh. massiline salvestamine ei ole "meie mõistes" ehk Eesti/euroopa õigusruumis kuritegu, veel vähem mingisugune "vargus".
Seadusevastaseks muutub asi sellest hetkest, kui seda hakatakse autori nõusolekuta levitama. /.../
Kordan: seni kuniks teost edasi ei levitata ega kasutata ilma autori loata, pole midagi teha.

Vtl: loe kogu teemat veel kord. Siin on tükk aega arutatud, kas keerata kinni paremklikk, panna pildile transparentne gif vms. Just selleks, et takistada pildi _lihtsat_ tõmbamist oma arvutisse. Vaikimisi eeldusel, et seda tõmmatakse selleks, et levitada. Minu point oli selles, et on olemas softi, mis spetsiaalselt lihtsaks tõmbamiseks mõeldud ongi. Ja mis sellistest paremkliki keelamistest jms lihtsalt mööda läheb. Ma tõesti ei arva, et sellele tähelepanu juhtimine on Sinu juriidilist loengut ära teeninud. Samahästi oleksid Sa seda loengut võinud pidada paremkliki keelamise juurde.

Eemal

 

#139 07-12-2007 14:46:26

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

Ma arvan, et tegelt see piltide tükeldus on kõige mõistlikum. Kui siis downloadib isegi mingi tüki, siis on ta tükk aega segaduses ja ei viitsi nad hakata kokku kleepima neid. Print screen eeldab ka tükeldamist pärast, et pildi osa ainult välja lõigata, igal juhul vaja neil keberneerida ning siis saab kindlalt väita, et tegemist tahtliku vargusega.

Parema kliki keelajaid ma põhimõtteliselt vihkan, samuti nagu pop-uppereid jne.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#140 07-12-2007 14:49:39

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

Äkki siis teha nii:
Sisselogimatta kasutajatele joonistatakse imagecopymerge -t kasutades piltidele "LOODUSPILT.EE" vesimärk. See välistaks igasugused Mari väljapakkutud kavalad programmid.
Vesimärgi piir tõmmatakse koos reaga: "Pildi kommenteerimiseks pead olema sisse loginud ja ise vähemalt nelja pildi autor..."

Kui vesimärgistamine koormab liigset serverit siis teha midagi sellist:
Vaadatakse kas vesimärkidega piltide kataloogis on vajalik pilt.
Kui ei siis luuakse.
Kui on siis kuvatakse seal olevat pilti.
Pildid vesimärgistatud piltide kataloogist kaovad mingi x aja jooksul.

Eemal

 

#141 08-12-2007 01:19:30

Rommi
Kasutaja
Asukoht: Järvamaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 70

Re: Ega see vist lubatud pole.

See vesimärkide, logode, ruutude,... jne. asjade külgepookimine on lihtsalt oma ajaraiskamine ja närvikulu.
Tean omast kogemusest kui oli eelmine aasta vaja ühelt videolt ja kahelt pildilt need tüütused maha saada.Poiss kodus sattus sellest kohe õhinasse ja 2 päeva jooksul olid need eemaldatud.Asju ei kaeta ega lõigata vaid eemaldatakse eraldi kihtidena miskit moodi, et need vesimärgid jäävad maha.
Vaatasin seda toimingut pealt ja kui asi käpas ei läinud 5 minti kui kõik oli kadunud.Need kellaajad ja kuupäevad kadusid sama moodi.
Millega ta seda tegi ei mäleta kuna peale formaati kustutati see proge maha.Küsisin ta käest ja vastus oli, et välismaa foorumites sellest juttu küll ja küll.
Olen aru saanud, et mida keerulisemaks asi aetakse, seda rohkem seda muugitakse.

Eemal

 

#142 08-12-2007 02:50:16

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

Muidugi saab vesimärgi mõningase tõõtlemise korral maha.
Teed näiteks sama fondiga ja sama kirja suurusega kihi mille liigutad õigesse kohta ja liidad gradiendiga pildile.
Selle vastu aitaks mittestandartne font ja juhusliku gradiendiga, mürane vesimärk.
Aga tõesti, kas on mõtet asja nii keeruliseks ajada.
Moosivaraste vastu oleks lihtsast vesimärgist küll abi ja just need moosivargad on praegu problemiks.
Sama probleemiga oli kunagi MTV hädas, tehti igasugu animeeritud logosid ja muud sellist Nüüd on lihtsa logo juurde tagasi mindud.

Eemal

 

#143 10-12-2007 21:09:58

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Ega see vist lubatud pole.

kaups kirjutas:

Kui minna süviti (minu ülalkirjeldatud "parem-klikk" on kiirleevendus), siis:
1. pilt kuvatakse flashis, 1:1 originaal.
2. Mittesisseloginud kasutajatele kuvatakse flashi peale selgelt vesimärk transparentse flashleierina.
3. Sisseloginud kasutajale, juhul, kui tal on looduspildis vähemalt x pilti, ei kuvata enam flashi vaid senist lahendust.

Sama võib rakendada ka paremklikiga: a la jänkupoegadest ülespoole paremkliki keelukoodi ei rakendata.

Ei ole küll tarkvaraarendaja, kuigi olen ka mõnda suurt asja teinud ja olnud algusest lõpuni arendajaks. Siis mulle tuli lambist mõeldes võimalusi (kuigi ma ei tea kõiki, ei ole PHP progeja) ja soove, sama mõte kasutada välundina fläsh lahendust. Kui keegi siit rahvast sellega hakkama saaks oleks ju asi lahendatud. Veebigalerii tarkvarasid otsides,tetsitdes paljusid fläsh galeriisid siis ütles, et kui sellise asja siin tööle saate, võite olla uhked, seda ei leia naljalt ei üle lombi ega ooekani smile Jõudu vaid, ma haaraks kaupsi soovitusest kahe käega kinni kui ta sellega hakkama saaks.

Kuigi Põlvamaa metsade vahel võib üks Põldur Põlla oma ront WIN95 netti purssida ja tal võib olla tõsine error fläshi suhtes. Enamusel ei tohiks olla probleeme.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#144 10-12-2007 21:11:49

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: Ega see vist lubatud pole.

Vtl smile seda võiks küsida mõne vabavaralise galerii tarkvara foorumis, mida PHP gurud sellest arvavad ja kas on mõtekas. Tarkvara arendus töötab 2 jagaga, arendadajad ja siis tehniline pol, kes tõmbab ulme tagasi maapeale. EAga väga huvitavad ideed, samas piisavalt keerulised pole selle tükikeste asja veel kusagil kohanud! Peale Save As-i olen vahel vaid nö. fakepilte saanud, selle pildi all õige pilt aga tükikesi ei ole saanud.

Mari ma olen mõnda sellist programmi katsetanud lastele coloring pagesid tõmmates. Jah osad neist on veel võimsamad nagu pildinäppajad: Extreme Picture Finder, Internet Pictures Finder, Adsen Image Grab, Free Picture Finder Üks neist Eesti tüübi tehtud, kui mäletan. Ka need proged on õpetatud juba pilte otsima. Samuti on üsna lollikindel tööriist HTTrack Website Copier, mida vahel enda asjade salvestamiseks läbi veebi kasutan. Aga neid progesid saab petta javascript, php koodiga või flash koodiga. Ise on selles, et need proged lähevad saidile 2 uksest, lähevad muugivad PageSourche või ViewSource (html PHP koodi) ning kammivad ja otsivad .jpg jms. kraami ja on kohutavalt edukad. Samuti lähevad nad nagu bruserina lehele ja siis ei aitab vaid koodi krüpteerimine vüi kus pildid genereeritakse javascripti vüi php koodiga. Muide HTML ja PHP koodi saab ka grüpteerida, peaks olema ka vabavaralisi mingeid rakendusi aga see läheb läbuks, ei pruugi ühilduda erinevate brauseritega ja kas seda üleüldse saab valmis koodile peale istutada, Nii palju kui ma PHP meestelt teenust olen läbi aastate sisse ostnud, siis osadel asjadel kehtib reegel kallim ja ajakulukam on peale istutada ja ümber teha - juurde kirjutada kui uut teha. Sp. ka igasuguste valmis gaerii tarkvarade moodulite tegemine, kirjutamine, koodi tetsimine ja arendus on üks kana-kaka ja jube aegalne protsess ja lõpuks keerukas lisada.

Serverites jookseb vist 2 enamlevinud pildinäppimis tarvara, mida saab üsna lihtsate koodidega view.php lehtedega ühidlada mis kirjutab vesimärgi lihtsalt peale. Aga nojah siis kukub ka kvalieet! Aga siis on võimalus ju panna üks läbipaistev PNG vesimärgiga .jpg peale kuvama.

/Sama hästi võid seda kasutada oma galeriist varukoopia tegemiseks, arhiveerimiseks või offlines vaatamiseks. Viimane võib mingi ajaliselt maksustatud ühenduse otsas tänagi aktuaalne olla./

Vtl ma selleks neid aeg ajalt ka just kasutan. Teen FTP-s tagavarakoopiaid, MYSQl koopiaid ja igasugu asju regulaarselt aga vahel ka 1.! kodukate kõvakettale lappajaid! Lisaks ka pildinäppajaid lastele pudi otsimiseks, kuna ei jõua neile üks haaval kusagilt midagi otsida.

Ok, võttis aega mis ta võttis aga üles leidsin. Mul Favoritese puu ja Firefoxis bookmark kasvanud juba suureks et annab nende tuhandete linkide seast otsida. üles leidsin:

http://www.wildlifephoto.net/articles/i … ction.html

Väga huvitav lahendus ja muide üllatavalt sarnase temaatikaga sait smile


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

#145 14-12-2007 00:27:22

Inga Sõelsepp
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 408
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

Eemal

 

#146 18-12-2007 23:38:09

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

vähe sellest, et niisama varastavad, siis veel rikuvad ära ka selle
Tõnu midagi sulle: http://fotoalbum.ee/photos/eliisalovehorses/16556229

Eemal

 

#147 18-12-2007 23:43:00

Karl Adami
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 328
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

valmar kirjutas:

vähe sellest, et niisama varastavad, siis veel rikuvad ära ka selle
Tõnu midagi sulle: http://fotoalbum.ee/photos/eliisalovehorses/16556229

Lihtsalt rõve, mida on ilusate piltidega tehtud.
Tunnen kaasa Tõnu.

Eemal

 

#148 18-12-2007 23:44:03

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Ega see vist lubatud pole.

tule taevas appi!

Eemal

 

#149 19-12-2007 00:03:08

Valmar Voolaid
Foorumi Guru
Asukoht: Saaremaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 753
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

seal samas oli paar pilti veel siit keskkonnast

Eemal

 

#150 19-12-2007 00:37:26

Inga Sõelsepp
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 408
Veebileht

Re: Ega see vist lubatud pole.

minule jäi silma 5 autori pildid: Tõnu Ling, Ott Mahhen, Tammik, brenner ja Ursus

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB