Sa ei ole sisse loginud.

#76 02-04-2008 17:37:40

Alo Eenmäe
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 199

Re: Keda TÄNA nägid?

Hmms, inimestel mingi imelik komme loomi kividega loopida. Las loodus toimetab nagu neile loomulik on. Inimese segamist niigi palju.


Nature is always true and never trivial

Eemal

 

#77 02-04-2008 23:11:56

Juhan88
Kasutaja
Asukoht: Tallinn 56714409
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 174
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Jaja...ja kui inimene jääb auto alla, siis ka kõnnime minema...ju siis oligi loodud lahkuma...pole mõtet kiirabi kutsuda ega esmaabi anda...


Fairytales of yesterday will grow but never die...

Eemal

 

#78 02-04-2008 23:19:00

remo
Kasutaja
Asukoht: Lõuna-Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 152
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Juhan, võibolla oli varesel seal kusagil pesa, mida ta selle röövli eest kaitses. Jah, orav võib olla paras röövel ning munad ja linnupojad on tema jaoks maiuspala.

Eemal

 

#79 03-04-2008 00:16:00

Juhan88
Kasutaja
Asukoht: Tallinn 56714409
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 174
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Kõik on võimalik.


Fairytales of yesterday will grow but never die...

Eemal

 

#80 03-04-2008 18:33:51

kaia
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 37

Re: Keda TÄNA nägid?

Ma olen ka sellist pilti Männikul näinud. Täna hommikul nimelt, orav jooksis mööda traati ja ülevalt lendas vares täiega peale. Kahjuks (või õnneks) ma ei näinud, kas orav kukkus maha või hüppas minema. Paar aastat tagasi oli meil kevadel igatahes ülepäeva pisikesi vigaseid oravaid puualune täis. Nüüd on oravad peaaegu kadunud ja varesed võimutsevad.

Eemal

 

#81 03-04-2008 19:28:11

Taavi.K
Kasutaja
Asukoht: Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 194
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Kui täna koolipinki nühkisin oli ka väga huvitav võimuvõitlus orava ja vareste vahel, oli  sama situatsioon nagu remo ütles,et orav tahtis päris mitmeid kordi varese pesa külastada, aga lõpuks lahenes asi ikkagi rahumeelselt

Eemal

 

#82 09-04-2008 22:13:00

axe
Uus kasutaja
Asukoht: Harjumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 4
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Nägin täna põllul kitsi. Nende seas oli ka paar sokku. Kodus pilte vaadates selgus, et ühe minevik pole just eriti valutu olnud. Hakkas päris kahju sokupoisist.
http://bp3.blogger.com/_5bHysFmbOWw/R_z … /sokkk.jpg

Eemal

 

#83 24-04-2008 00:13:58

Sander.H
Bännitud
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 194

Re: Keda TÄNA nägid?

Täna õhtul käisin kopraid passimas, peale sabalaksu ja vihitaja jõe peal elukaid ei näinud. Või siiski. Hakkasin mööda jõe-äärt tagasi kõndima ja märkasin, et minust umbes 80m kaugusel seisab ilus kitsekene. Sörkis minu ees oma 2 minutit, vahepeal peatus ja vaatas ringi. Elukas oli nii äksi täis ja närviline ning kiikas pidevalt jõe poole otsides kohta, kust veeni jõuda. Lõpuks selgus, miks kits nii püsimatu ja närviline oli - ta leidis sobiva koha, läks vaikselt pervest alla ja "mulksti" oli kits vees. Meeletu kiirusega ujus ta vastaskaldale ja väljus veest maheda hääle saatel.
Sellist suurepärast hetke ei ole minu silmad varem näinud.

Eemal

 

#84 28-04-2008 23:09:36

Sander.H
Bännitud
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 194

Re: Keda TÄNA nägid?

Õhtul passisin jällegi kopraid. Järsku ujus sõtkapaar ette ja neid vaatlesin kokku umbes 1, 5 tundi. Siis tulid koprad ja pakkusid laia meelelahutust smile
Kõige krooniks nägin esimest korda elus unistuste lindu - jäälindu. Lendas üle minu ja tõi kuuldavale mõnusat piiksumist.
Siit ka küsimus: kui kaugele jäälinnud oma pesakohast lendavad? Plaanis on jäälinnu pikaajalise uurimisega alustada smile

Eemal

 

#85 04-05-2008 21:38:32

Sander.H
Bännitud
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 194

Re: Keda TÄNA nägid?

http://www.omamees.com/pic/files/kallas.jpg
Kui mõelda ainult urule, mida jäälind teeb, kas siis selline kallas oleks talle sobilik?

Eemal

 

#86 05-05-2008 20:55:41

MuumiTroll
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 90

Re: Keda TÄNA nägid?

Eile kodus pilte üle lapates selgus, et koduaia taga sügaval põõsas siristas sinirind. Tegemist oli sellise  liigimääramiseks kaugelt tehtud klõpsudega, aga liigi määramiseks enam kui küll. Kahjuks ei saa öelda, kas tegu pesitsejaga v rännumehega, sest pidin jälle pikaks ajaks linna minema.

Eemal

 

#87 08-05-2008 17:42:11

m66k
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 239
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Schnelli tiigi jääkosklatel on pojad sündinud. Pesa olevat olnud vanalinna müüri sees. Täna oli selline intsident, et ühed pojad sattusid meie kooli ette(kohe linnamüüri taga), lindude ema prääksus kuskil kaugemal ja siis tüdrukud püüdsid linnupoegi liiklusest eemale suunata. Pärast nägin igatahes kosklaid poegadega Schnelli tiigis ujumas, ma ei julge küll öelda kas need olid ikka need samad pojad, sest Schnelli tiigis tegutseb mitu paari kosklaid. Ahjaa, nägin täna veel Schnelli tiigis tuttvardi paari, ma pole neid linnas enne näinud.
Mõned pildid Schnelli tiigi kosklatest:
http://kunter.kood.ee/uus_galerii/?search=xz
Kui hea valguse ajal väheke vaeva näha, siis saaks täitsa huvitavaid kaadreid, eriti nüüd kus pojad väljas on. Poegi oli umbes seitse ja vahvasti püüdsid ema selga end ära mahutada.

P.S. õpilased ja ka mõned kõrval seisnud õpetajad nimetasid neid lihtsalt partideks tongue

Eemal

 

#88 10-05-2008 18:59:35

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Suurt isast hunti 15m pealt otse silmast silma nii 10-15 sekundit. See hetk jääb meelde surmani. Kahjuks seekord vaid mällu, sest olin auto roolis ja seni kuni silmsidet hoides oma statiivi külge kinnitatud kaamerat tagaistmelt koos suure kahuriga püüdsin kätte saada, otsustas hunt siiski lahkuda. Muidu oleks hundiportree saanud. Aga sõbral õnnestus kõrvalistmel aken alla lasta ja see hetk siiski ka jäädvustada, paraku nõrgema tehnikaga, aga siiski. Eks näis kas ta jagab seda ka siin keskkonnas smile

Eemal

 

#89 10-05-2008 23:24:51

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Eemal

 

#90 11-05-2008 12:11:29

sanglepp
Kasutaja
Asukoht: Kuusalu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 25
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Tänane hommik. Sai pojale lubatud kalale minna, läksimegi. Olles paar tundi liikumatut korki vahtinud, tõstsin miskipärast pilgu ja kes vahib tispool jõge... pruun selline... mõmmik ise! Ma siis vahtisin kah, karu ja ... autot, mille tagaistmel vedeleb fotokott:(
Selline kala- jahimehe jutt sai, lohutuseks Erikule smile

Kena emadepäeva jätku kõigile!


Metsa kasvatatakse kirvega!

Eemal

 

#91 11-05-2008 13:25:47

Taavi.K
Kasutaja
Asukoht: Eesti
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 194
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

sanglepp kirjutas:

Tänane hommik. Sai pojale lubatud kalale minna, läksimegi. Olles paar tundi liikumatut korki vahtinud, tõstsin miskipärast pilgu ja kes vahib tispool jõge... pruun selline... mõmmik ise! Ma siis vahtisin kah, karu ja ... autot, mille tagaistmel vedeleb fotokott:(
Selline kala- jahimehe jutt sai, lohutuseks Erikule smile

Kena emadepäeva jätku kõigile!

Kui sul fotokas oleks käepärast olnud, poleks sa karu näinudki wink



Aga kerge küsimus mul big_smile Kus teie võlukoprad elavad,kes end nii vara kaamera ette sätivad ? Mul 2 perekonda mida jälgin ja praegu ei taha end valgel ajal üldse näidata....hommikul viiest parim tulemus siiani....

Eemal

 

#92 11-05-2008 22:14:48

Alo Eenmäe
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 199

Re: Keda TÄNA nägid?

Tänaseks noosiks jäi: metsanotsu - kell 1 öösel, hr.Sokk külastas umbes hommikul 5 ajal ja kuskil hommikul 9 mitu musträhni ja hallrähni. Kasekal täitsa õige jutt.. täpselt nii see asi kipub olema, et kui fotokas kaasas ja kindel tahtmine mõnda tegelast pildistada, siis pole kedagi:D


Nature is always true and never trivial

Eemal

 

#93 12-05-2008 16:15:01

Veljo23
Kasutaja
Asukoht: Kose vald
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 133
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

neljapäeval rattamatkale minnes põder teeääres värsket nosis, pühapäeval tagasi tulles kaks siga teeäärt ülesse kündmas olid. Nagu ikka, fotokas polnud laetud sellisteks puhkudeks.


"i’m" is about making a difference. Not in a huge expensive way, not in a time-consuming way. But in a simple, effective way.

Eemal

 

#94 13-05-2008 15:38:23

Erik Mandre
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 738
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

sanglepp kirjutas:

Tänane hommik. Sai pojale lubatud kalale minna, läksimegi. Olles paar tundi liikumatut korki vahtinud, tõstsin miskipärast pilgu ja kes vahib tispool jõge... pruun selline... mõmmik ise! Ma siis vahtisin kah, karu ja ... autot, mille tagaistmel vedeleb fotokott:(
Selline kala- jahimehe jutt sai, lohutuseks Erikule smile

Kena emadepäeva jätku kõigile!

Aitäh sanglepp, hakkas jah natuke parem, et ma pole ainus smile Aga ega ma toru põõsasse pole sellepärast visanud, küll mu tee veel selle või mõne teise hundiga ristub, peab ristuma! smile

Eemal

 

#95 13-05-2008 21:04:47

menn
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 82
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Läksin täna põllule võililli pildistama. Võtsin koera kah kaasa. Loopisin koerale pulka ja pildistasin makro objega lillekesi. Nägin, et eemal metsa kohal lendab miski vares... pikemalt vaadata ei saanud, sest vares kadus metsa. Ega ma ta vastu mingit huvi ei tundnudki. Mõtlesin – eks ta ole tavaline hallvares, no mis ma tast ikka vahin. Pildistasin lillekesi edasi. Vahepeal loopisin ikka koerale pulka ka..
Veidi aja pärast nägin kuidas seesama lind tõusis kuuseoksalt ja lendab nüüd minu poole. Mõtlesin, et mingi eriti jultunud vares. Tuleb nii lähedale. Noh, kui tuleb, siis tuleb…mul polegi korralikku varesepilti. Lind lendas nüüd juba päris madalal koera kohal. Silmanurgast nägin, et polegi vares! Kull! Ja siis tegi järsu jõnksu allapoole nagu tahaks koera rünnata. Hakkasin ruttu objektiivi vahetama. Kull lendas üle minu pea eemale. Nägin, kuidas ta nüüd juba kaugel põllu peal madallendu teeb. Läksin lähemale, aga lind lendas metsa. Ma olen päevade kaupa roostikus kulli passinud, rinnuni vees pladistanud, et kullile lähemale saada. Siiani on tulemused kesised. Ja nüüd, kui oli super võimalus...magasin ma selle jälle maha!
Varem, kui looduses käisime, siis ajasin tihti kulli ja varese segamini. St, kui puult tõusis vares lendu, siis mina arvasin, et oh, näe kull! Aga vend ütles selle peale, et mul on kulli pildile saamise soov nii suur, et näen igas vareses juba kulli. Ja nüüd siis oli vastupidi.

pildid minu koerast ja sellest "jultunud varesest" : http://merily117.blogspot.com/2008/05/kull-vares.html

Eemal

 

#96 14-05-2008 00:52:07

Arvi Anderson
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 39
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Mul on selline kahtlane tunne, et ta pidas sinu koera lihtsalt jäneseks:P.

Eemal

 

#97 18-05-2008 01:06:22

Sander.H
Bännitud
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 194

Re: Keda TÄNA nägid?

Kobrastel pojad kodus? Isa viis igastahes suure lillekimbu oksakese näol urgu.

Eemal

 

#98 22-05-2008 11:52:40

Veljo23
Kasutaja
Asukoht: Kose vald
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 133
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Metsnugis - uskuge või mitte, aga jälle aknast smile Sedakorda garderoobi aknast... wink Fotokas oli kahjuks autos. Vaatemängu jagus viieks minutiks.


"i’m" is about making a difference. Not in a huge expensive way, not in a time-consuming way. But in a simple, effective way.

Eemal

 

#99 22-05-2008 13:13:22

Mihkel-Emil Mikk
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 89
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

Eile õhtul, peale kümmet, mere äärest linde pildistamast tulles, nägin üsna Kärdla kesklinna lähedal rebase kutsikat. Oli teine päris suur juba aga paistis üksi olevat, loodan, et eksinud ei olnud, vaid käis niisama uudistamas.
Olen kuulnud ka, et ühes kohas Kärdla linna sees pidi vana maja all rebase pesa olema, järsku oligi sealt, kuid see pesa on ikka vähemalt kilomeeter eemal sellest paigast kus ma teda nägin.
Kas järsku ütleb keegi, kui kaugele selline, umbes täiskasvanud kassi suurune rebasekutsikas uudistama võib minna, õhtustel tühjadel linnatänavatel ja üksi? 
Loodan, et kõik lõppes hästi ja rebasekutsika seiklused lõppesid õnnelikult.

Eemal

 

#100 22-05-2008 13:22:14

Mihkel-Emil Mikk
Kasutaja
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 89
Veebileht

Re: Keda TÄNA nägid?

P.S. Arvestades, et kärdla on siiski 4000 elanikuga linn (kuigi aedade ja metsatukkade rohke), siis ei ole linna ühe peatee äärne vana elaktrijaama plats ikka kuigi sobilik koht sellisele tegelasele.
See eelmises jutus mainitud pesa asub ikka suhteliselt tühjas kohas, linna ääres, võrreldes selle paigaga kus ma seda kutsikat nägin.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB