Sa ei ole sisse loginud.

#1 20-12-2014 13:04:20

Karla
Kasutaja
Asukoht: Tallinn; kalamaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 366

M: Praktica L + pentacon auto f=29mm

Panen müügiks sellised (koostoimivad) asjad:
1. Fotoaparaat endisest DDR-ist: Praktica L (koos tugevast mustast nahast vutlariga). Täielikult töökorras. Kõik säriajad töötavad, katik on samuti metallist. Tolmu, mustust ei ole. Lähevad ette M42 objed. Minu subjektiivsel hinnagul annab silmad ette Zeniitele. Töökindluse, mugavuse osas. VB on mu hinnag ka subjektiivne, olen pildistanud aastaid mõlemitega. Näiteks Zeniidi juures jäi mul sageli "puudu" säriaegadest. Ning valgusmõõdikuga Zeniidid tekitasid petliku mulje, et seda saab usaldada, mida nood näitasid.
2. Objektiiv: Pentacon auto f= 29mm; maks ava 2,8. Kinnitus M42. Klaasid on puhtad, ka sees pole tolmu. Töötab perfektselt. Diafragma "hüppab" s.t. teravustamisel on ava maksimaalne, päästikule vajutades sulgub selle väärtuseni, mis on eelnevalt seadistatud (paljudel vene objektiividel nagu Industar 61 LZ, Mir 1B sellist asja polnud). Tegemist on siis filmika (ka seega täiskaadri digika) ees nibin-nabin lainurkade klassi kuuluva objega. Olen pildistanud päris palju ka vene objektiivi Mir-1b-ga, aga kui selle obje sain, siis Mir jäi seisma (pildistamise nurk oli mir-il väiksem, diafragma ei hüpanud, pildi kvaliteet oli viletsam).
Hinnaks:
Kere eraldi----20 euri
Obje eraldi----40 euri

Koos: 50 euri.

Näha ja katsuda ning klõpsu teha saab Tallinnas.
Vaevalt nüüd täielikku digipõlvkonna inimest see komplekt huvitab, aga ehk seda, kes alustab. Minu hinnagul tulekski pildistamist alustada filmile pildistamisega. Sellelt baasilt on juba hea edasi liikuda. Ning hulga raha jääb mõttetult kulutmata.

Eemal

 

#2 19-01-2015 23:02:56

Karla
Kasutaja
Asukoht: Tallinn; kalamaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 366

Re: M: Praktica L + pentacon auto f=29mm

kere müüdud; Objektiiv alles. Korralik, puhas, rauast tehtud. Saksa kvaliteet, mis vene ajal tähendas palju.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB